Прапор М'янми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор М'янми
Flag of Myanmar.svg
Пропорції 3:2d
Затверджений 21 жовтня 2010
Кольори
Приналежність М'янма

CMNS: Прапор М'янми на Вікісховищі

Сучасний прапор Республіки Союзу М'янма був прийнятий 21 жовтня 2010. Це відбулося за кілька тижнів до перших за 20 років загальних виборів. Одночасно М'янма змінила свою назву, прапор і гімн.

У 2008 в М'янмі пройшов референдум і був прийнятий проект нової конституції, яка набрала чинності в 2010. Зокрема, конституція містить опис нового прапора, який мав стати національним символом після виборів нового парламенту.

Згідно з інформацією певних джерел, зміна прапора застала чиновників зненацька. Цікаво, що старий прапор було наказано знімати тим, хто народився у вівторок, а вішати новий тим, хто народився в середу. Були припущення, що «Ймовірно, були інструкції астрологів». Старі прапори керівництво країни наказало спалити.[1]

FIAV 111110.svgПрапор Соціалістичної Республіки Союзу Бірми (1974—1988) та Союзу М'янми (1988—2010)
Співвідношення: 5:9 (також 2:3 та 6:11)

Історія[ред. | ред. код]

Попередній прапор Союзу М'янми був прийнятий 3 січня 1974 одночасно з проголошенням Не Віном Соціалістичної Республіки в Бірмі. Нова версія прапора не сильно відрізняється від попереднього прапора М'янми, який теж являв собою червоне полотнище з синім прямокутником у верхньому кутку біля древка. Проте, зображення на синьому прямокутнику було змінено: замість шести п'ятикутних зірок (одна велика, між її променями за однієї малої) з'явилися соціалістичні символи — шестерня і накладений на неї сніп рису. Їх оточують 14 п'ятикутних зірок, які представляють адміністративний поділ М'янми. Білий колір уособлює чистоту, синій — мир і цілісність країни, а червоний — сміливість. Прапор схожий з прапором Китайської Республіки (Тайвань) і Самоа. Наприклад, на Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні тайваньські вболівальники використовували прапор М'янми, оскільки тайванський прапор у Китаї заборонено.

Старі прапори М'янми[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]