Прапор М'янми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор М'янми
Flag of Myanmar.svg
Пропорції 3:2d
Затверджений 21 жовтня 2010
Кольори
жовтий
зелений
червоний
білий
Приналежність М'янма

CMNS: Прапор М'янми у Вікісховищі

Сучасний прапор Республіки Союзу М'янма був прийнятий 21 жовтня 2010. Це відбулося за кілька тижнів до перших за 20 років загальних виборів. Одночасно М'янма змінила свою назву, прапор і гімн.

У 2008 в М'янмі пройшов референдум і був прийнятий проєкт нової конституції, яка набрала чинності в 2010. Зокрема, конституція містить опис нового прапора, який мав стати національним символом після виборів нового парламенту.

Згідно з інформацією певних джерел, зміна прапора застала чиновників зненацька. Цікаво, що старий прапор було наказано знімати тим, хто народився у вівторок, а вішати новий тим, хто народився в середу. Були припущення, що «Ймовірно, були інструкції астрологів». Старі прапори керівництво країни наказало спалити.[1]

FIAV 111110.svgПрапор Соціалістичної Республіки Союзу Бірми (1974—1988) та Союзу М'янми (1988—2010)
Співвідношення: 5:9 (також 2:3 та 6:11)

Історія[ред. | ред. код]

Попередній прапор Союзу М'янми був прийнятий 3 січня 1974 одночасно з проголошенням Не Віном Соціалістичної Республіки в Бірмі. Нова версія прапора не сильно відрізняється від попереднього прапора М'янми, який теж являв собою червоне полотнище з синім прямокутником у верхньому кутку біля древка. Проте, зображення на синьому прямокутнику було змінено: замість шести п'ятикутних зірок (одна велика, між її променями за однієї малої) з'явилися соціалістичні символи — шестерня і накладений на неї сніп рису. Їх оточують 14 п'ятикутних зірок, які представляють адміністративний поділ М'янми. Білий колір уособлює чистоту, синій — мир і цілісність країни, а червоний — сміливість. Прапор схожий з прапором Китайської Республіки (Тайвань) і Самоа. Наприклад, на Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні тайваньські вболівальники використовували прапор М'янми, оскільки тайванський прапор у Китаї заборонено.

Старі прапори М'янми[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Власті М'янми змінили назву країни, прапор і гімн. Архів оригіналу за 29 жовтня 2010. Процитовано 21 жовтня 2010. 

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]