Переверзєв Василь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Переверзєв Василь
Василь Переверзєв
Зображення
Основна інформація
Дата народження 5 січня 1981(1981-01-05) (41 рік)
Роки активності з 1994-дотепер
Громадянство Україна Україна
Професія музикант, режисер
Інструменти спів, акустична гітара, ударна установка
Жанр рок
Псевдоніми Прозоров
Prozorow
Proz Prozorowww
Гурт ПНД (2009-дотепер)
ТОЛ (2003—2013)
Лейбл Іншамузика, Moon Records
Q: Цитати у Вікіцитатах
CMNS: Файли у Вікісховищі

Василь «Прозоров» Переверзєв — український рок-музикант, найбільш відомий як лідер, вокаліст і автор пісень київського альтернативного гурту «ТОЛ».

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 5 січня 1981 року, рiдне мiсто — Кривий Ріг. Проживає в Києві, одружений.

Музична творчість[ред. | ред. код]

Василь Перевєрзєв був ударником гурту «Аероплан» (Кривий Ріг) і гурту «Dollheads». З 2000 року він грав на барабанах у гурті «Вхід У Змінному Взутті» у складі музикантів гурту «Samosaboyzz», а коли створив «ТОЛ», то певний час поєднував роботу в обох гуртах.

22 травня 2003 року Василь Переверзєв (Прозоров) та Сергій Любинський (KNOB), які переїхали до Києва з Кривого Рогу, і вже певний час мріяли про створення власної команди, заснували гурт «ТОЛ». До гурту також увійшли: Євген Петрусенко (Дакіла) з Павлограда, Дмитро Дзюба (Джимбо) та Юрій Іщенко (Разборчивый) з міста Токмак (Запорізька область), Олександр Козярук (Dіgіtol) з Кропивницького, який змінив на початку 2005 року в гурті діджея МакБіта.

Василь став вокалістом гурту, хоча вокалу ніколи ніде не вчився. У піснях він використовує всі сторони свого непересічного вокалу — від акапельного розспіву до кричущого емоціями скріму.

Концерт ПНД у Кривому Розі (2017)

Прозоров — автор усіх текстів пісень ТОЛу. Він пише тексти про боротьбу людини із внутрішнім і зовнішнім світом українською та російською мовою.

Я буду писати і співати тією мовою, якою мені найкраще в певний час виразити свої почуття. В цьому не має жодного політичного підтексту.
Для мене російська мова більш груба, більш жорстка... Я ніколи не ставлю собі за мету написати пісню, вона сама вилазить, і вилазить вже певною мовою.

У деяких піснях присутня ненормативна лексика, але не вульгарна, а як спосіб вираження почуттів. Слова пісень містять багато печалі, безвиході, відчаю, ненависті, самотності — цілий набір різних, в основному негативних, відвертих емоцій. Жорстка протестна лірика Прозорова просякнута депресією та здоровою злістю на бездушне суспільство і недосконалий світ.

Я пишу тільки про те, що сам переживаю, про що сам думаю.

2013 року Василь Переверзєв за станом здоров'я прийняв рішення призупинити музичну діяльність, і тому 27 березня 2013 року гурт «ТОЛ» заявив про припинення свого існування.

Прозоров пояснює, що у нього стався «внутрішній колапс», після чого він став дивитися по-іншому на світ і на гурт. Він розповів, що причиною розпаду ТОЛ стала відсутність віри, віри в щось чи в когось. Тому він обрав шлях перезавантаження, в результаті чого багато речей побачив під іншим кутом. Тепер у нього є не тільки віра, а й сім'я, яка його нескінченно надихає. Можливість возз'єднання гурту здається йому мізерно малою: «Це виняткова ситуація. Матеріал ТОЛ вимагає узгодженості та щирості. Але для мене це вже інша епоха».[1]

У 2009 році в Києві Прозоров і Джимбо (на той час ще учасники "ТОЛ"у) створили спільний акустичний проект — гурт «ПНД», в якому Василь співає і грає на акустичній гітарі. У березні 2010 року вийшов їх перший альбом «Два Аккорда», який складається з пісень Прозорова, написаних ним в проміжок часу з 2000 по 2009 рік поза творчістю гурту «ТОЛ».

Співпрацює з музичним проектом Віктора Придувалова VOID.

Нещодавно Прозоров презентував свою авторську акустичну програму «Дім».

Режисерська діяльність[ред. | ред. код]

Переверзєв у 2017

Переверзєв робить рекламні відеоролики для концертів, займається відеомонтажем, режисурою і зйомками відео, має досвід в кліпмейкерстві. Працював з досить знатними режисерами, його вчить монтажу Віктор Придувалов.

Одна з його перших монтажних робіт — перший відеокліп ТОЛу «3-кі».

Прозоров — режисер дебютного відео гурту Snuff — Воспоминания, першого офіційного відеокліпу гурту АННА — Гламур, кліпу гурту Мерва — До себе в рай, дебютного відео гурту Pins — Мандруй зі мною, відеороботи на пісню «Родина моя» гурту ГАЛяК[2].

Перший відеокліп, який Прозоров знімав для власного гурту ТОЛ — це відеокліп на пісню «Клей. Мо». Це повністю його робота (режисура, монтаж).

Також Василь Переверзєв — режисер відеокліпу власного гурту ПНД на пісню «Пингвинья (Время)»[3].

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Прозоров допомагав лідеру гурту АННА Віктору Новосьолову з організацією фестивалю «Руйнація».
  • Брав участь у постановці за мотивами твору «Сто років самотності» Габріеля Маркеса у незалежній криворізькій експериментальній театральній групі «Баобаб» (ВаоВаВ). Запропонувала йому зіграти роль режисер Тетяна Леонідова. Для нього цей досвід був унікальний, тому що крім шкільних спроб взяти участь у театральній постановці, в його житті на той час не було нічого подібного. Після цього він почав спілкуватися з Олександром Шапіро і зніматися у нього.
  • У 2012 році став героєм випуску передачі Любимый стих на Торф ТВ.

Висловлювання[ред. | ред. код]

« Коли я став виходити на сцену, я зрозумів, що таке енергетична і психологічна віддача. Це дуже багато. Якщо не відшкодовувати все це чимось, то можна закінчити передчасно... «
« Взагалі я меломан. Але періодично змушую себе не слухати нічого нового, тому що, коли у мене натхнення, я не хочу його збити чимось іншим, щоб підсвідомо не взяти звідти хоча б одну ноту, удар або емоцію. «
« Мені хочеться витягнути з себе все те, що мене турбує, все те, що прийшло, і викласти це на лист, на інструмент. «

Про пісню гурту ТОЛ — ВОР, яка стала пророчою:

« У кожного акорду, у кожного звуку є свій характер і він йде від якогось внутрішнього голосу. Коли KNOB, гітарист, приніс перший риф, я запитав: про що це? Він каже - не знаю, але я бачу танки їдуть, війну... Ми стали розкручувати тему війни і я почув там українську мову. Найчастіше так і буває - при перших враженнях, асоціаціях відразу всередині народжується якийсь один рядок або щось в цьому роді, з чого потім виходить пісня. «

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]