Moon Records

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Moon Records (ООО «Мун рекордс»)
Фото
Рік заснування: 1997
Засновник(и): Андрій Пасічник
Жанр(и): поп, рок, реп
Країна: Україна Україна
Місцезнаходження: Київ
Сайт: moon.ua

«Moon Records» — музичний лейбл і видавець. Заснований на території України в 1997 році продюсером Андрієм Пасічником. Має представництво в Німеччині та Росії.

Компанія видає, продюсує та поширює альбоми українських і зарубіжних представників поп, рок, реп, хіп-хоп і електронної музики. У каталозі компанії представлені альбоми таких гуртів та виконавців як: TARABAROVA, daKooka, Dan Balan, Тимур Родрігез, Віктор Павлік, Бумбокс, Скрябiн, Green Grey, Оля Полякова, Діля, Пающие трусы, Серьога, ТІК, Pianoбой, Андріана, Vivienne Mort, O.Torvald, Robots Don't Cry, Гарячий шоколад (у співпраці з Дмитром Клімашенком на основі продюсерського центру DK & MOON)[1], Вхід у Змінному Взутті, Анастасія Приходько, Віталій Козловський, Лавіка, Арсен Мірзоян, Тоня Матвієнко, Наталя Валевська, Марія Бурмака, Kishe, Ані Лорак, Дмитро Коляденко, Еріка, Нумер 482, Сергій Кузін, Соня Сотник, Riffmaster, Stoned Jesus, Юрій Здоренко, Євген Рогачевський (гітарист ВВ), та інших.

Каталог[ред. | ред. код]

Дистриб'юторський каталог компанії налічує понад п'ять тисяч альбомів. Каталог включає в себе альбоми та дискографії таких виконавців як: Океан Ельзи, Тимур Родрігез, Jamala, ТНМК, Ані Лорак, Серьога, Бумбокс, Наталя Могилевська, Друга Рiка, Green Grey, Тартак, Світлана Лобода, Анастасія Приходько, Quest Pistols, Борщ, Мотор'ролла, НеДіля, The Maneken, Larson, Бангі Хеп, Бумбокс, Мерi, Tomato Jaws та інших.

Історія[ред. | ред. код]

Компанію було засновано Андрієм Пасічником 1997 року і за короткий час стала основним видавцем ліцензійної продукції в Україні. У перші роки своєї діяльності Moon Records спеціалізувався на виданні альтернативної і неформатої музики, включаючи найрізноманітніші стилі - від "гангста" репу до важкого металу. Швидко отримавши лідерство в своєму напрямку, компанія стала розширювати стилістичні рамки своїх релізів і почала активно працювати у самих різних жанрах сучасної комерційної та неформальної музичної індустрії. Перша і одна з найвідоміших звукозаписуючих та видавничих лейблів України, компанія Moon Records отримала визнання і завоювала авторитет, як у вітчизняному шоу-бізнесі, так і закордоном.

З середини 2002 року компанія набуває статусу офіційного представника в Україні російської музичної компанії «Мистерия звука».[2] Партнерами компанії є також Gala Records, Universal Music, СОЮЗ (концерн), CD Land, Монолит[ru], Квадро-диск, Irond Records, 100PRO та інші.

Крім співпраці протягом багатьох років із самими топовими артистами країни, компанія MOON RECORDS також стояла на початку створення безлічі молодих талановитих колективів найрізноманітніших жанрів. На сьогоднішній день діяльність компанії охоплює весь світ. Moon Records вже має відкриті представництва в Німеччині та Росії. У Чехії працює підрозділ компанії - фірма MOON VINYL. Лейбл відноситься до числа найбільших та найстаріших на території України.

Напрямки діяльності[ред. | ред. код]

  • оптовий продаж механічних носіїв CD, DVD, VINYL / LP. Відео-контент представляє у собі музику і відеокліпи, концертні зйомки, художнє і документальне кіно. Видання та дистрибуція вінілових платівок здійснюється за допомогою зареєстрованої в Чеській Республіці компанії MOON VINYL s.r.o.
  • роздрібна торгівля механічними носіями і цифровим медіа-контентом в фірмовому інтернет-магазині http://moon.ua Завдяки MOON VINYL s.r.o. продукція компанії представлена ​​не тільки на українському, а й на світовому ринку,[3] охоплюючи більш ніж 240 країн світу і близько 200 найбільших інтернет-магазинів, серед яких особливе місце посідає iTunes Store — найбільший онлайн інтернет-магазин-супермаркет по поширенню цифрового аудіо та ігрового медіа-контенту, а також Google Play, Яндекс Музика, Deezer та інші.
  • розміщення і монетизація музичного контенту на найбільших легальних сайтах. Будучи офіційним партнером youtube.com, MOON RECORDS охоплює інтернет-аудиторію всього світу і ефективно поширює музичний матеріал своїх артистів серед міжнародних слухачів.
  • дистрибуція мобільного контенту за допомогою співпраці з найбільшими операторами мобільного зв'язку.
  • контроль і збір винагороди за публічне виконання і трансляцію творів і фонограм. Припинення неправомірного використання прав і повний захист інтересів авторів і виконавців.
  • промо-підтримка релізів, що включає розміщення музичного контенту в теле- і радіоефірі; рекламне супроводження у ефірі радіостанцій, на плазмових екранах в громадських місцях (великі торгові центри, мережеві маркети, ресторани та інші), організація презентацій і автограф-сесій, розміщення інформації про релізах в друкованих ЗМІ, PR-підтримка діяльності артиста. Компанія щоквартально надає артистам звітність і здійснює регулярні виплати роялті.

Нагороди[ред. | ред. код]

У 2011 році компанія отримала премію «Золоте перо» за вагомий внесок у розвиток вітчизняного шоу-бізнесу.[4]

У 2017 році Moon Records отримав визнання, як один з найбільш популярних каналів YouTube і був нагороджений срібною кнопкою YouTube

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ПЦ «D.K. & Moon». Discogs. Процитовано 2016-03-02. 
  2. Moon records. www.moozon.ru. Процитовано 2016-03-18. 
  3. 1 |. dvamelomana.com.ua. Процитовано 2016-03-18. 
  4. Как журналисты перышками баловались. МедиаНяня - таблоид для и про медиа. Процитовано 2016-03-18. 

Посилання[ред. | ред. код]