Перцеві

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Перцеві
Piper retrofractum
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Магноліїди (Magnoliids)
Порядок: Перцевоцвіті (Piperales)
Родина: Перцеві (Piperaceae)
Giseke, 1792
Роди
Вікісховище: Piperaceae

Перцеві (Piperaceae) — родина квіткових рослин порядку перцевоцвітих (Piperales). Представники — кущі, ліани і трави, зрідка невеликі дерева.

Ця родина рослин визнається більшістю таксономічних систем. Найвідоміший вид — чорний перець (Piper nigrum), насіння якого використовуються як прянощі. Таксономічна система APG II від 2003 року (без змін в порівнянні з APG від 1998 року) також визнає цю родину, зараховувавши його до порядку перцевоцвітих (Piperales) у кладі магноліїдів (magnoliids). Родина містить приблизно 5 родів і 3700 видів ароматичних рослин[1]. Поширення пантропічне, у Центральній і Південній Америці, Африці, на півдні Азії, в Австралії, на островах[2]. Трави або чагарники, прямостоячі або виткі. Листки зазвичай чергуються, цілі, рідко протилежні або в кільцях, черешкові, прилистки є або відсутні. Квітки дрібні. Плід ягодоподібний, дрібний, з соковитим, тонким або сухим навколопліником[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Christenhusz, M. J. M.; Byng, J. W. The number of known plants species in the world and its annual increase // Phytotaxa. — 2016. — Вип. 261. — № 3. — С. 201–217. (англ.)
  2. Angiosperm Phylogeny Website. Архів оригіналу за 31 січня 2020. Процитовано 04.02.2020. (англ.)
  3. Plants of the World Online. Kew Science. Архів оригіналу за 30 січня 2020. Процитовано 04.02.2020. (англ.)