Поет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Поетеса)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автопортрет українського поета Тараса Шевченка

Пое́т[1], поетéса[2], поéтка[3][4]

  1. Людина, яка пише літературні віршовані, прозові і драматичні поетичних творів. // Художник будь-якого виду мистецтва, твори якого відзначаються поетичністю. // Той, хто оспівує, прославляє що-небудь; співець, поет-пісняр, піїт, бард, скальд, піїта, віршомаз.
  2. Людина, що поетично сприймає дійсність, поетично ставиться до навколишнього світу.

Роботою поета є, по суті, спілкування, висловлювання ідей у буквальному сенсі (наприклад, повідомлення про конкретну подію чи місце), або метафорично. Поети існували з доісторичних часів майже на всіх мовах і створювали твори, які сильно відрізнялися в різних культурах і періодах. У кожній цивілізації та кожній мові поети використовували різні стилі, які змінювалися з часом, що призвело до незліченної кількості поетів, таких же різноманітних, як і література, яку вони створювали (з моменту появи систем письма).

Історія

[ред. | ред. код]

У Стародавньому Римі професійних поетів, як правило, підтримували меценати, заможні прихильники, включаючи знать і військових чиновників. Наприклад, Гай Цільній Меценат, друг Цезаря Августа, був важливим покровителем для поетів Августа, включаючи Горація та Верґілія. Тоді як Овідій, відомий поет, був вигнаний з Риму першим Августом.

У Високе Середньовіччя трубадури були важливою категорією поетів і походили з різних верств населення. Вони жили та подорожували в різних місцях, і на них дивилися як на акторів чи музикантів так само, як і на поетів. Вони часто перебували під патронатом, але багато з них тривало подорожували.

В епоху Відродження продовжувалося заступництво поетів королівськими особами. Багато поетів, однак, мали інші джерела доходу, включаючи італійців, таких як Да́нте Аліґ'є́рі, Джованні Боккаччо та роботи Петрарки в гільдії фармацевтів і роботи Вільяма Шекспіра в театрі.

У період романтизму і далі багато поетів були незалежними письменниками, які заробляли на життя своєю творчістю, часто доповнюваної доходом від інших занять або від родини. Серед них були такі поети, як Вільям Вордсворт і Роберт Бернз.

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Київська школа поетів та її оточення: (модерні стильові течії української поезії 1960-90-х років): монографія / Тарас Пастух. — Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2010. — 700 с.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Поет // Словник української мови : в 11 т. — Київ : Наукова думка, 1970—1980.
  2. Поетеса // Словник української мови : в 11 т. — Київ : Наукова думка, 1970—1980.
  3. Поетка // Словник української мови : у 20 т. — К. : Наукова думка, 2010—2022.
  4. Поетка // Словник української мови : в 11 т. — Київ : Наукова думка, 1970—1980.

Посилання

[ред. | ред. код]