Пол Грем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пол Грем
англ. Paul Graham
Paulgraham 240x320.jpg
Народився 13 листопада 1964(1964-11-13)[1] (58 років)
Веймут, Велика Британія[2][3]
Країна Flag of the United Kingdom (1-2).svg Велика Британія
Діяльність програміст, венчурний капіталіст, есеїст, письменник, журналіст, інформатик
Галузь інформатика і Венчурний капітал
Alma mater Гарвардський університет, Корнелльський університет, Rhode Island School of Designd, Флорентійська академія мистецтв, Harvard School of Engineering and Applied Sciencesd і Gateway High Schoold
Знання мов англійська
Заклад Interleafd і Yahoo!
Magnum opus Hackers & Paintersd, On Lispd, Arcd, Hacker News і Y Combinator
У шлюбі з Джессіка Лівінгстонd
Сайт paulgraham.com

Пол Грем (англ. Paul Graham, Веймаус, Англія, 1964) — відомий програміст на мові Лісп, венчурний інвестор та есеїст. Також, євангеліст стартапів і автор таких книг, як «Ліспом» (англ. On Lisp, 1993), «ANSI Common Lisp» (1995) та «Хакери й Художники» (англ. Hackers & Painters, 2004).

Біографія[ред. | ред. код]

У 1995-му Пол Грем та Роберт Морріс заснували Viaweb, компанію, що зробила практично першу вебпрограму. Програмне забезпечення Viaweb, що спочатку було написане на суміші Коммон Ліспу, Сі та Перлу[4], дозволяло користувачам робити власні інтернет-магазини. Влітку 1998-го, Віавеб було продано Yahoo! за 455 тис. їх акцій, що тоді коштували 49.6 мільйона доларів США.[5] В Yahoo! це забезпечення перейменували у Yahoo! Store, а пізніше його було переписано на суміш C++ та Perl.

Відтоді, він почав писати есе для свого вебсайту paulgraham.com. Вони різняться від ""[6][7], що порівнює Лісп з іншими мовами програмування, до «Microsoft is Dead», що пояснює, чому Майкрософт не створює тиску на комп'ютерний ринок. Збірка його есе була опублікована під назвою «Хакери й Художники» (ISBN 0-596-00662-4) видавництвом О'Рейлі.

У 2005-му, після промови у Гарвардській комп'ютерній спільноті, що пізніше була опублікована як How to Start a Startup, Грем разом із Тревором Блеквеллом, Джессікою Лівінгстон та Робертом Моррісом заснували компанію Y Combinator, щоб забезпечити первинне фінансування стартапам, особливо тим, що засновуються більш молодими, технічно-орієнтованими людьми. Y Combinator інвестував у 58 стартапів, включаючи Reddit, Justin.tv та loopt.

Пол Грем набув освітнього рівня бакалавра у Корнельському університеті, магістра та доктора філософії у прикладній науці (спеціалізація комп'ютерні науки) у Гарварді, у 1988 та 1990 роках відповідно, та вивчав малювання.

Мова програмування Arc[ред. | ред. код]

У 2001 Пол Грем анонсував[8] новий діалект Ліспу під назвою «Arc». Упродовж кількох років, він написав кілька есе, що пояснюють особливості цієї мови, деякі внутрішні проекти Y Combinator'а були написані Арком. Найвизначніший проект — Hacker News, вебфорум та агрегатор новин.

На січень 2008-го ще не було опубліковано формальної специфікації Арку. Сторінка на сайті Пола рекомендує зацікавленим людям підписуватись на список розсилання, але не дає ніяких оцінок щодо дати виходу, говорячи: «Ми беремо в запас дуже багато часу. Пройшло практично 50 років з того часу, як МакКарті уперше описав Лісп. Ще два чи три роки нікого не вб'ють.»[9] Однак, 15 січня 2008, на питання, чи буде Арк випущений під ліцензією із вільними початковими кодами, Пол Грем відповів «Я все-таки відповім на це питання: так, скоро. Цієї зими, я сподіваюсь.»[10]

У своєму есе Being Popular (укр. Бути популярним) Пол Грем описав деякі цілі цієї мови програмування. У той час, як багато цілей дуже загальні (наприклад, «повинна бути гарна бібліотека»), деякі специфічні. Наприклад, він вважає, що важлива риса для мови програмування — стислість, мова повинна схилятись до використовування символів та операторів, а не ключових слів, для зменшення довжини програми:

Не буде помилкою сказати, що коли хакер збирається писати програму і вибирає мову програмування, хоча б підсвідомо, вибір базується на кількості знаків, що він повинен буде набрати. Якщо це і не точно так, як думають хакери, то розробник мови повинен думати, що це є правдою.

Він також заявляє, що для мови програмування краще, коли в її основі лежить мала кількість аксіом, навіть коли це означає, що у мові не буде деяких значних організаційних можливостей, таких як об'єктне орієнтування, хоча багато програмістів цього бажають.[11][12].

Між Лісп-програмістами існує суперечка, чи повинні S-вирази бути доповнені альтернативною формою синтаксису, і якою мірою. Грем каже, що додатковий синтаксис непогано було б використовувати у випадках, коли чисті S-вирази будуть надто багатослівні, «Я не вважаю, що ми повинні бути релігійно налаштованими проти додавання синтаксису у Лісп». Також, він говорить, що усі проблеми з ефективністю (швидкістю) повинні бути вирішені шляхом використовування гарного профайлеру.

Фільтр Байєса[ред. | ред. код]

У 2002-му Грем опублікував есе «A Plan for Spam» (укр. План щодо спаму), у якому він пропонує використовувати наївний байєсівський класифікатор для ідентифікації спаму. Пол Грем не винайшов Байєсів фільтр спаму,[13] але це есе спричинило створення популярного програмного забезпечення, що використовує цей спосіб, та включення Байєсовської фільтрації до вже існуючих програм, таких як SpamAssassin.

З того часу Байєсівська фільтрація стала найкращим методом фільтрації спаму в умовах, коли фільтр можна тренувати, вона перемогла старішу евристичну фільтрацію в обох значеннях: і в простоті процесу, і за якістю класифікації.[14]

Діаграма незгоди Грема[ред. | ред. код]

Трикутна діаграма, що представляє «діаграму незгоди» від ясного спростування до простої лайки, що базується на есе Пола Грема від березня 2008 року «Як не погоджуватися»[15]:

Діаграма незгоди Грема

Посилання[ред. | ред. код]

Творчість Пола Грема[ред. | ред. код]

Відносно Arc[ред. | ред. код]

Про Пола Грема[ред. | ред. код]

Пародії[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]

 1. SNAC — 2010.
 2. https://news.ycombinator.com/item?id=324331
 3. https://www.thrivetimeshow.com/business-podcasts/life-times-paul-graham-part-1-hour-1/
 4. Пол Грем. Beating the Averages (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008. 
 5. Yahoo! Media Relations - Press Release (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008. 
 6. Beating the Averages(англ.)
 7. Перемогти посередність (укр.)
 8. Пол Грем. Arc at 3 weeks (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008. 
 9. Пол Грем. Arc (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008. 
 10. Пол Грем. Hacker News | Btw, will Arc ever be open-sourced? I'd love to just sudo apt-get install arc in this lifetime. (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008. 
 11. Пол Грем. Чому Arc не є особливо об'єктно-орієнтованим (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008. 
 12. Пол Грем. Arc: Питання, що найчастіше ставлять (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008. 
 13. M. Sahami, S. Dumais, D. Heckerman, E. Horvitz (1998). A Bayesian approach to filtering junk e-mail (англ.). AAAI'98 Workshop on Learning for Text Categorization. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 17 січня 2008.  Текст «paper» проігноровано (довідка)
 14. Why Bayesian filtering is the most effective anti-spam technology (англ.). GFI. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008. 
 15. Грем, Пол (березень 2008). How to Disagree (англ.). PaulGraham.com. Процитовано 2 травня 2011.