Портер (пиво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портер
Porter
Склянка і пляшка з пивом Zywiec (Польща) Porter

Поширеність всесвітня
Країна походження Велика Британія Велика Британія
Регіон Англія
Місто Лондон
Виник XVIII століття
Технологічні особливості
Тип бродіння верхове
Види солоду темний
Специфічні інгредієнти хміль
Характеристики[1]
Алкоголь 4,5—9,5 %
Колір темне

По́ртерангл. porter — «носильник») — темне пиво з характерним винним присмаком, сильним ароматом солоду і насиченим смаком, в якому одночасно присутні і солодкість і гіркота.

Виробляється з темного солоду, додається палений цукор і пиво доброджує протягом 60 днів. Міцність портера становить 4,5-9,5 % (у деяких сортів понад 10% ). Всупереч поширеній помилці, портери не завжди містять багато спирту, «класичні англійські портери» мають міцність не більше 5 %.

Історія[ред. | ред. код]

Цей сорт пива був вперше виготовлений англійським пивоваром Ральфом Харвудом в першій половині XVIII століття у Лондоні. Портер був придуманий як замінник класичного еля і призначався для працівників важкої праці, бо він — дуже поживний.

Типи портера[ред. | ред. код]

  • Коричневий портер
  • Міцний портер
  • Балтійський (імперський) портер
  • Стаут (див. Гіннес)

Приготування[ред. | ред. код]

Приготування класичного англійського портера роблять інфузійним способом і за допомогою верхового бродіння.

При затиранні подрібнений солод змішують з водою температурою 75 °C, в якій розчиняють цукор; додаванням гарячої води температуру затору доводять до 62 °C і після ретельного перемішування дають стояти 1, 5 години; отримують перше міцне сусло (23° Ball.), яке піддають кип'ятінню з хмелем.

Обробляючи залишок від першого сусла водою, отримують друге, слабше сусло (15, 5° Ball.); його кип'ятять з тією ж порцією хмелю, яка служила для першого сусла.

Наливаючи на дробину ще раз воду, отримують третє сусло.

Перші два сусла змішують разом в різних пропорціях, залежно від того, чи бажають мати більш міцне сусло для подвійного портера або слабше для звичайного; третє сусло служить для приготування слабкого пива. Дріжджі додають до охмеленного сусла при 14-16 °C; що настає після того головне бродіння триває в середньому 36 годин; післябродіння закінчується у 2-3 дні.

Після закінчення післябродіння портер через кілька днів (brown stout через 4 тижні) надходить для споживання; лише портер, який призначається для експорту, витримують тривалий час  — близько року.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Якщо не зазначено окремо, характеристики наводяться за «Довідником по видам пива» для судей конкурсів пива. (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]