Правозахисник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Правозахисник — у широкому розумінні це кожна людина, яка сповідує філософію верховенства прав людини, висловлює власні думки, досвід і бачення світу у формі глобального усвідомлення важливості та беззаперечного дотримання прав людини як єдиної загальносвітової ідеології. У вузькому розумінні це експерт у сфері законодавства внутрішньодержавного та загальносвітового рівнів за напрямом Права людини, особа, для якої правозахисна діяльність є професією.

Професія правозахисника є найменш визначеною з усіх юридичних професій .

Серед перших правозахисних організацій в першу чергу слід відзначити Уповноваженого Верховного Ради України з прав людини, який здійснює парламентський контроль за дотриманням конституційних прав кожного на території України і в межах її юрисдикції ( стаття 1 Закону України "Про Уповноваженого Верховоного Ради з прав людини". [1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Святокум О. Є. Основи правознавства : підруч. для 9 класу загальноосвіт. навч. закладів / О. Є. Святокум, І. О. Святокум.— Харків: Вид-во «Ранок», 2017.— С. 164—165.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінських угод: в 4 т.– Т. 1. Особистості / Харківська правозахисна група; Упорядник Є. Ю Захаров.– Харків: Фоліо, 2001.– 208 с.
  • Святокум О. Є. Основи правознавства : підруч. для 9 класу загальноосвіт. навч. закладів / О. Є. Святокум, І. О. Святокум.— Харків: Вид-во «Ранок», 2017.— С. 192 с.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]