Президентські вибори у США 1812

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Президентські вибори в США 1812 року проходили на тлі розпочатої англо-американської війни та Наполеонівських воєн в Європі. На них кандидат від Демократично-республіканської партії президент Джеймс Медісон був переобраний на другий термін. Він здобув перемогу над Девіттом Клінтоном, сином колишнього віце-президента та видатного республіканця Джеймса Клінтона, що став претендентом від Федералістської партії. Віце-президентом став Елбрідж Джеррі.

Контекст виборів[ред. | ред. код]

Відлуння Наполеонівських воєн постійно посилювалися протягом першого терміну Джеймса Медісона. Як англійці, так і французи ігнорували нейтралітет США у війні та захоплювали американські судна в морі. Крім цього, Британія провокувала США, постійно загрожуючи американським морякам, утримуючи форти на американській північно-західній території та підтримуючи американських індіанців у війні проти США на північному заході та південному заході.

Водночас експансіоністи в Сполучених Штатах поглядали на Британську Канаду та Іспанську Флориду та хотіли використовувати ці провокаційні дії як привід для захоплення територій. Напруженість постійно наростала і 12 червня 1812 року, коли Медісон вже був номінований від Демократично-республіканської партії як кандидат у президенти, США оголосила війну Великої Британії.

Вибори[ред. | ред. код]

Девітте Клінтон, мер Нью-Йорка, колишній сенатор, претендент від Федералістської партії


Результати[ред. | ред. код]

Результати президентських виборів у США 1812 року.
Джеймс Медісон був переобраний президентом 1812 року.
Кандидат Партія Виборці Виборники
Кількість %
Джеймс Медісон Демократично-республіканська партія 140.431 50,4 % 128
Девітт Клінтон Федералістська партія 132.781 47,6 % 89
Руфус Кінг Федералістська партія 5.574 2,0 % 0
Усього 278.786 100 % 217

Посилання[ред. | ред. код]