Президентські вибори у США 1856

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Президентські вибори в США 1856 року були одними з найбільш напружених. Сформована Республіканська партія різко виступала проти рабства, тоді як демократи представляли республіканців як екстремістів, перемога яких призведе до громадянської війни. Внаслідок виборів демократ з Пенсільванії Джеймс Б'юкенен переміг двох основних конкурентів від республіканців та Американської партії «Нічого-не-знаю» (Know Nothing) і став 15-м президентом США.

Вибори

[ред. | ред. код]
Результати президентських виборів в США 1856 року.

Контекст виборів

[ред. | ред. код]

Республіканська партія була створена 1854 року у відповідь на відомий білль Канзас-Небраска, прийнятий президентом-демократом Франкліном Пірсом, який надавав новим штатам вибір ставлення до рабства. Республіканці вважали, що цей закон сприяє поширенню рабовласництва на нові території. Демократи ж вважали, що офіційна позиція по відношенню до рабства повинна вирішуватися штатами. Третя велика Американська партія (партія «Нічого-не-знаю») ігнорувала полеміку з приводу рабовласництва та концентрувалася на анти-іммігрантській тематиці. Питання імміграційної політики виникло через значну імміграцію в США з Ірландії та Німеччини та сприяло отриманню партією «Нічого-не знаю» близько чверті голосів.

Президент Франклін Пірс не отримав підтримки демократів на нових виборах, які номінували замість нього Джеймса Б'юкенена. Це відбулося переважно через розкол серед демократів після білля Канзас-Небраска. Після розпаду партії вігів її місце намагалися зайняти молода Республіканська партія та Американська партія «Нічого-не-знаю». Перша висунула Джона Фремонта з Каліфорнії, а друга номінувала екс-президента Мілларда Філлмора. Хоча на виборах республіканець Фремонт отримав в південних штатах лише 600 голосів, аналіз показував, що республіканці могли б перемогти на наступних виборах 1860 року, здобувши додатково перемогу ще у двох штатах, таких як Пенсільванія та Іллінойс.

Результати

[ред. | ред. код]
Внаслідок виборів 1856 року Джеймс Б'юкенен став п'ятнадцятим президентом США.
Кандидат Партія Виборці Виборники
Кількість %
Джеймс Б'юкенен Демократична партія 1.836.072 45,3 % 174
Джон Фремонт Республіканська партія 1.342.345 33,1 % 114
Міллард Філлмор Партія нічого-не-знаю 873.053 21,6 % 8
Всього 4.054.647 99,9 % * 296

* Решта голосували за інших кандидатів.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]