День виборів (США)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
День виборів
День виборів
Міська ратуша Сан-Франциско засвітилася спеціальним червоним, білим та синім світлодіодним освітленням вночі 6 листопада 2018 року, щоб відзначити День виборів по всій території США
Дата Вівторок після першого понеділка листопада

У США День виборів — день, встановлений законом для загальних виборів федеральних державних чиновників. Законодавчо визначено як «вівторок після першого понеділка місяця листопада» або «перший вівторок після 1 листопада».[1] Рання можлива дата — 2 листопада, а остання можлива дата — 8 листопада.

Для федеральних відомств (президента, віце-президента та Конгресу Сполучених Штатів) День виборів відбувається лише в парні роки. Президентські вибори проводяться кожні чотири роки, в роки, кратні чотирьом, в якому виборець на пост президента і віце — президента обирає в відповідності зі способом, який визначений кожною державою. Вибори до Палати представників США та Сенату США проводяться кожні два роки; всі представники обираються на дворічний термін, в той час як сенаторів обирають на шестирічний термін, розподілені таким чином, що на будь-яких загальних виборах обирається третина сенаторів. Загальні вибори, на яких кандидатів у президенти не приймають до голосування, називають проміжними виборами. Термін обраних починається в січні наступного року; Президент і Віце-президент призначаються в День інавгурації, який, як правило, 20 січня.

Багато державних та місцевих органів влади також обираються в день виборів у цілях зручності та економії коштів, хоча кілька штатів можуть проводити спеціальні вибори на вільні посади. Конгрес призначає єдину дату виборів президента (3 U.S.C. § 1) і конгресу (2 U.S.C. § 1 і 2 U.S.C. § 7), хоча дострокове голосування все-таки дозволено у багатьох штатах.

День виборів є державним святом у деяких штатах, включаючи Делавер, Гаваї, Кентуккі, Луїзіану, Монтану, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Західну Вірджинію та територію Пуерто-Рико. Деякі інші штати вимагають, щоб працівникам було дозволено брати відпустку з оплатою праці. У розділі 14000 виборчого Кодексу у Каліфорнії передбачено, що працівникам, які не можуть проголосувати, потрібно дозволити дві години відпустки на початку або в кінці робочого дня. Запропоновано федеральне свято, День демократії, яке збігається з Днем виборів. В галузі ІТ та автомобільної промисловості спонукають роботодавців добровільно надавати своїм працівникам відпустку у день виборів.

Історія[ред. | ред. код]

До 1792 року федеральний закон дозволяв штатам обирати виборців Президента будь-коли протягом 34-денного періоду[2] до першої середи грудня.[3] Листопадові вибори були зручними, оскільки збір урожаю був би завершений, а найсуворіша зимова погода, ще не настала б. Спочатку штати значно відрізнялися у способі вибору кандидатів, але поступово конвергувались на вибір шляхом певної форми народного голосування.

Розробка електричного телеграфа Морзе, що фінансувався Конгресом у 1843 р., та успішно випробуваний у 1844 р., була технологічною зміною, яка спричинила неминуче майбутнє миттєвої комунікації по всій країні.[4] Щоб запобігти тому, щоб інформація одних штатів впливала на результати виборів президента в інших, Конгрес у 1845 р., призначив єдину національну дату вибору президента.[1] Конгрес обрав вівторок після першого понеділка листопада, щоб узгодити поточну виборчу практику із існуючим 34-денним періодом у федеральному законі, оскільки проміжок між Днем виборів та першою середою грудня завжди становить 29 днів.[5]

Критика[ред. | ред. код]

Більшість виборців мають роботу по вівторках. Це призвело активістів до просування альтернатив для поліпшення явки виборців. До альтернатив можна віднести день виборів до федеральних свят або об'єднати його з Днем ветеранів[6][7], дозволяючи проводити голосування протягом декількох днів, заохочувати виборців достроково чи голосувати поштою та заохочувати штати сприяти гнучкості голосування.

Свято та оплачувана відпустка[ред. | ред. код]

Делавер, Гаваї, Кентуккі, Монтана, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Огайо, Західна Вірджинія та територія Пуерто-Рико оголосили День виборів громадянським святом. Деякі інші штати вимагають дозволити працівникам брати відпустку з роботи без втрати зарплати. Розділ 14000 Каліфорнійського виборчого кодексу та Закон про вибори у штаті Нью-Йорк[8] передбачають, що працівникам, які не мають достатнього часу для голосування, потрібно дозволити дві години оплати праці на початку або в кінці зміни. День демократії, запланований федеральним святом, що збігається з Днем виборів, був безуспішно запропонований у Палаті представників США та Сенаті США у 2005 році. Пізніше він був знову введений у Сенат у 2014 році та не був прийнятий.

Деякі роботодавці дозволяють своїм працівникам приходити пізніше або виїжджати скорше з місця праці в день виборів, щоб дати можливість їм дістатися до дільниці та проголосувати. Об'єднана спілка робітників автомобілів переговорила перетворення Дня виборів на свято робочих вітчизняних автовиробників США. У липні 2016 року венчурний капіталіст Hunter Walk почав заохочувати технологічні компанії надавати своїм працівникам час перерви для голосування у день виборів.[9] Кампанія Walk перетворилася на веб-сайт TakeOffElectionDay.com, на якому зараз висвітлюються 140+ технологічних компаній (включаючи Spotify, Wikimedia Foundation, Autodesk та Square, Inc.)[10], які надають своїм працівникам час для голосування у день виборів. У січні 2019 року Сандуський, Огайо став першим містом у країні, який зробив День виборів оплачуваним вихідним для працівників міста, посунувши День Колумба.[11]

Дострокове та поштове голосування[ред. | ред. код]

Більшість штатів допускають дострокове голосування, дозволяючи виборцям подавати бюлетені до Дня виборів. Періоди дострокового голосування коливаються від 4 до 50 днів до дня виборів. Беззастережне дострокове голосування дозволено особисто в 32 штатах та в окрузі Колумбія[12] Також у більшості штатів є заочна система голосування. Безумовне заочне голосування поштою дозволено в 27 штатах та окрузі Колумбія. Постійне заочне голосування дозволено в 7 штатах та в окрузі Колумбія.

У Колорадо, Орегоні та штаті Вашингтон усі основні вибори проводяться шляхом голосування поштою, а виборчі бюлетені надсилаються виборцям за кілька тижнів до дня виборів.[13] У Колорадо та Орегоні всі голоси на пошту повинні бути отримані до встановленого часу у день виборів, як це властиво заочним бюлетеням у більшості штатів (крім закордонних військових бюлетенів, які отримують більше часу за федеральним законом). На президентських виборах 2008 року 32 % голосів були достроковими.[14]

Дивитися також[ред. | ред. код]

Список літератури[ред. | ред. код]

 1. а б Statutes at Large, 28th Congress, 2nd Session, p. 721.
 2. Annals of Congress, House of Representatives, 2nd Congress, 1st Session, p. 278.
 3. Statutes at Large, 2nd Congress, 1st Session, p. 239.
 4. William C. Kimberling, The Electoral College, Federal Election Commission, 1992, pp. 6-7
 5. Congressional Globe, House of Representatives, 28th Congress, 2nd Session, pp. 14-15.
 6. Sutter, John D. (12 November 2012). Election Day should be a federal holiday. CNN. Процитовано 20 October 2016. 
 7. Policy Proposals. Процитовано 20 October 2016. 
 8. New York State Election Law, § 3-110. Процитовано 2016-10-07. 
 9. Why You Should Give Your Employees Election Day Off. 2016-08-04. Процитовано 2016-08-05. 
 10. News and Press Releases | Square. squareup.com. Процитовано 2016-08-05. 
 11. Sandusky's gov’t eliminates Columbus Day as holiday. Sandusky Register. Jan 30, 2019. Процитовано Sep 26, 2019. 
 12. Absentee and Early Voting. National Conference of State Legislatures. Процитовано 2012-10-30. 
 13. Absentee and Early Voting. National Conference of State Legislatures.
 14. Michael McDonald (2010-05-01). (Nearly) Final 2008 Early Voting Statistics. Department of Public and International Affairs, George Mason University. Архів оригіналу за 2012-07-30. Процитовано 2012-10-30. 

Посилання[ред. | ред. код]