Очікує на перевірку

Російський сир

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Російський сир (сир Тільзитер))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Російський сир
Країна походженняТільзит, Пруссія
Основакоров'яче молоко
Структуранапівтвердий, жовтого кольору,
з дрібними дірочками
Витримка2 міс

«Російський» сир — напівтвердий сичужний сир з пастеризованого коров'ячого молока.

Бренд «Сир „Російський“» не має правовласника[1], випускається великою кількістю російських та білоруських заводів.

Оригінальна рецептура сиру була розроблена в середині XIX століття пруссько-швейцарськими поселенцями, сім'єю Вестфаль, з долини Емменталь (кантон Берн) під назвою сир «Тільзитер». Цей сорт сиру виготовлявся в Східній Пруссії у місті Тільзит. Після Другої світової війни місто Тільзит перейшло під контроль РРФСР у складі Радянського союзу й стало називатися містом Совєтськ Калінінградської області, а сорт сиру «Тільзитер», що виготовлявся в цьому місті, був привласнений Радянським союзом собі під назвою сир «Російський».[джерело?] У цей час сир «Тільзитер» виготовляється, різними виробниками, в країнах ЄС та Австралії, також він продається в США.

Виготовляється з пастеризованого коров'ячого молока з внесенням згортаючого молоко сичужного ферменту та закваски мезофільних молочнокислих бактерій. Сир напівтвердий, жовтого кольору, на зрізі видно мереживо з дрібних вічок. Смак злегка кислуватий. Напівтвердий сир з жирністю 50±1,6 %.

У виробництві також використовуються затверджувач хлорид кальцію (E509), нітрати натрію або калію (E251, E252), лізоцим (E1105), ортофосфат кальцію (E341), бета-каротин (Е160а), екстракт аннато (E160b). Поверхня головки обробляється фунгіцидами: сорбінова кислота (E200), сорбат натрію (E201), сорбат калію (E202) та ін[2].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Проблемы создания бренда на рынке твердых сыров. Архів оригіналу за 31 січня 2017. Процитовано 3 березня 2017.
  2. Сыр «Российский». Архів оригіналу за 4 травня 2017. Процитовано 3 березня 2017.