Савська бановина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Савська бановина
Savska banovina
1929 – 1939
Розташування Савської бановини
Столиця Загреб
Державний устрій Не вказано
Історія
 - Засновано 1929
 - Ліквідовано 1939
Сьогодні є частиною Хорватія

Са́вська банови́на (сербохорв. Savska banovina, Савска бановина) — провінція Королівства Югославія в період з 1929 по 1939 рік.

Географія[ред. | ред. код]

Савська бановина розташовувалася в західній частині королівства, на території сучасної Хорватії (Центральна Хорватія і Славонія). На півночі бановина межувала з Дравською бановиною, на сході — з Дунайською бановиною та з Угорщиною, на заході — з Італією на південному заході — з Приморською бановиною, на півдні і південному сході — з Врбаською бановиною і Дринською бановиною.

Бановина дістала свою назву від річки Сави. Її адміністративним центром вважалося місто Загреб.

Історія[ред. | ред. код]

Савську бановину було утворено в 1929 р. внаслідок реорганізації югославської держави з Королівства сербів, хорватів і словенців в Королівство Югославія за короля Александра І.

У 1939 р. Савську і Приморську бановини разом з невеличкими частинами сусідніх югославських бановин було об'єднано в бановину Хорватія.

У 1941 р. під час Другої світової війни більша частина Савської бановини ввійшла до складу Незалежної держави Хорватія за винятком невеликих районів, які окупували фашистська Італія і хортистська Угорщина.

Після війни регіон увійшов у СФРЮ у складі Соціалістичної Республіки Хорватії.

Бани[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]