Сайєд Дарвіш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сайєд Дарвіш

Сайєд Дарвіш (ісп. سيد درويش, англ. Sayed Darwish; 17 березня, 1892, Александрія — 15 вересня, 1923) — єгипетський співак та композитор, який вважається «батьком» єгипетської популярної (естрадної) музики.

Біографія[ред. | ред. код]

Дарвіш народився в Александрії 17 березня 1892 року.

Є автором музики до пісні «Батьківщино, батьківщино, батьківщино !» (“بلادي بلادي بلادي”, Біляді, Біляді, Біляді), шо стала єгипетським національним гімном, і слова якої були адаптовані з полум'яної патріотичної промови відомого журналіста, громадського і політичного діяча Мустафи Каміля (Mustafa Kamil).

Дарвіш помер в Александрії у 31-річному віці 10 вересня 1923 року від серцевого нападу, викликаного передозуванням кокаїну[1]. За збігом обставин у день смерті композитора єгипетський національний лідер Саад Сайфула повернувся з еміграції і його вітали, виконуючи нову пісню «Батьківщино, батьківщино, батьківщино!», яка стала гімном Єгипту 1979 року.

Єгиптяни вважають Сайєда Дарвіша своїм найбільшим композитором і автором найпопулярніших музичних творів, до яких, зокрема, належать Shed el hezam, Malo'ouna, Ana Haweit, Oum Ya Masry («Здійміться, єгиптяни !») та Salma Ya Salama, мелодія якої є широко відомою у світі, завдяки інтерпретації співачки Даліди.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Goldschmidt, Arthur (2000). Biographical Dictionary of Modern Egypt. Egypt: Lynne Rienner Publishers. с. 47. ISBN 1555872298.