Перекуска

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Запит «Снек» перенаправляє сюди; див. також інші значення.

Пере́куска[Джерело?] (снек, англ. snack МФА: [snæk]) — їжа для швидкого вгамування голоду або втіхи смаку.

Традиційно перекуски готувалися зі складників, що є в кожній хаті: залишки, канапки, горіхи, садовина. З розвитком торгівлі та крамниць перекуски в упаковці стали серйозним бізнесом. Сучасні снеки західного кшталту виробляються якомога компактнішими та смачнішими. Оброблені перекуски мають тривалий термін придатності, значно довший, ніж у їжї, яку треба додатково обробляти. Часто в них міститься істотна кількість солодкого, консервантів та іншої смакоти, як-от шоколаду, горіхів, ароматизаторів, смакових домішок та добавок (наприклад, для картопляних чипсів).

Нездорова їжа[ред.ред. код]

Завдяки роздмухуванню суперечок навколо дієт, контролю над вагою, загального здоров'я владні ограни, наприклад, Канади, закликають людей споживати здорові перекуси, такі, як фрукти, овочі, злаки, натомість відмовитися від надкалорійних і малопоживних сурогатів.

Виробництво[ред.ред. код]

Снекові індустрії таких країн, як США, мають прибутки в мільярди доларів щороку. Готові перекуски рекламують значно більше за поживні харчі (тобто садовину й городину, м'ясні й молочні продукти), особливо на телебаченні.

Натепер, усталені компанії таки визнають потребу в здоровіших альтернативах снекам. Зважаючи на перспективи ринку за дослідженнями Hansen's Natural, такі компанії як Frito Lays, Pepsico, Coca Cola змушені створювати такі альтернативні продукти для споживачів.

В Україні[ред.ред. код]

Традиційним снеком для українців є соняшникове насіння. Однією з найвідоміших в Україні фірм з виробництва перекусок є Крафт Фудз Україна — американська компанія, заснована 1904-го року, на українському ринку з 1994-го року.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]