Перекуска

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пере́куска[1] (снек, англ. snack МФА[snæk]) — їжа для швидкого вгамування голоду або втіхи смаку.

Традиційно перекуски готувалися зі складників, що є в кожній хаті: залишки, канапки, горіхи, садовина. З розвитком торгівлі та крамниць перекуски в упаковці стали серйозним бізнесом. Сучасні снеки західного кшталту виробляються якомога компактнішими та смачнішими. Оброблені перекуски мають тривалий термін придатності, значно довший, ніж у їжі, яку треба додатково обробляти. Часто в них міститься істотна кількість солодкого, консервантів та іншої смакоти, як-от: шоколаду, горіхів, ароматизаторів, смакових домішок та добавок (наприклад, для картопляних чипсів).

Нездорова їжа[ред. | ред. код]

Завдяки роздмухуванню суперечок навколо дієт, контролю ваги і загального здоров'я владні органи, наприклад, Канади, закликають людей споживати здорові перекуски, такі, як фрукти, овочі, злаки, натомість відмовитися від надкалорійних і малопоживних сурогатів.

Виробництво[ред. | ред. код]

Снекові індустрії таких країн, як США мають прибутки в мільярди доларів щороку. Готові перекуски рекламують значно більше за поживні харчі (тобто садовину й городину, м'ясні й молочні продукти), особливо на телебаченні.

На тепер усталені компанії таки визнають потребу в здоровіших альтернативах снекам. Зважаючи на перспективи ринку, за дослідженнями Hansen's Natural, такі компанії як Frito Lays, Pepsico, Coca Cola змушені створювати такі альтернативні продукти для споживачів.

В Україні[ред. | ред. код]

Традиційним снеком для українців є соняшникове насіння. Однією з найвідоміших в Україні фірм з виробництва перекусок є Крафт Фудз Україна — американська компанія, заснована 1904 року, на українському ринку з 1994 року.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. К. Андрусишин, Я. Крет «Українсько-англійський словник» (1955):

    пере́куска — snack, lunch, refreshment, relish, light repast

Посилання[ред. | ред. код]