Собор святого Петра (Женева)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фасад Собору Святого Петра у Женеві

Собор Святого Петра (фр. Cathédrale Saint-Pierre de Genève) — кальвіністський кафедральний собор у швейцарському місті Женеві, одна з головних женевських історико-архітектурних пам'яток.

З історії собору[ред.ред. код]

Християнські храми і баптистерій на місці сучасного собору існували ще з IV століття.

Будівництво власне споруди собор розпочалося 1160 року й тривало приблизно півтора століття. Розпочатий у романському, пізніше храм придбав готичних рис. Надалі будівля та інтер'єри собору постійно доповнювався новими елементами.

Так, у 1406 році була добудована каплиця Маккавеїв, у 1441 році — північна стінка нефу була серйозно пошкоджена, і лише до 1449 року її відбудували. У середині XVIII століття був зведений храмовий фасад — із греко-римськими колонами у неокласичному стилі[1][2]. Таким чином сучасний собор Святого Петра поєднує у собі більшість європейських архітектурних стилів.

Женевський собор Святого Петра є однією з перших церков кальвінізму, адже від 1535 року Собор Святого Петра був реформаторським, що в тому числі відбилося на суворішій архітектурі нових елементів будівлі.

На тепер одним з головних експонатів собору є стілець Кальвіна[3]. У розташованому поруч із собором Археологічному музеї зберігається й експонується каміння з храмового фундаменту XI століття, також крипта[2].

Виноски[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]

Джерела та посилання[ред.ред. код]