Сопов Олександр Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександр Сопов
О.М Сопов.jpg
Народився 5 жовтня 1954(1954-10-05) (64 роки)
СРСР Київ УРСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Національність українець
Місце проживання Україна Київ, Україна
Діяльність підприємець, громадський діяч, фалеристика
Alma mater Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Нагороди
Заслужений працівник промисловості України

Олександр Михайлович Сопов (5 жовтня 1954(19541005) в Києві) — український підприємець і громадський діяч, Заслужений працівник промисловості України, автор десяти знаків державних нагород України.[1]

Директор Виробничо-творчого об'єднання «ОРДЕН». Голова "Всеукраїнське об'єднання громадян "КРАЇНА".[2] та ВГО "Спілка ветеранів та працівників силових структур України "Звитяга".

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 05 жовтня 1954 року в м. Київ. Навчався у першій Русанівський середній школі № 182, випуск 1971 року. У 1977 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-гідроакустик.

З 1977 року працював науковим співробітником, потім провідним інженером у КБ «Шторм» при КПІ, яке на той час було одним з провідних у галузі військової гідроакустики. Працюючи керівником 3-х експедицій вніс значний внесок у проектування, виготовлення та фукціювання першої у СРСР глибоководної станції далекого виявлення підводних човнів. Має 5 наукових робіт та винаходи у цій галузі.

У 1992 році заснував одне з перших в незалежній Україні виробниче підприємство «Імідж Д», та, працюючи директором, організував на власних виробничних потужностях виробництво декілька десятків нових зразків спорядження спеціального призначення для силових структур Украни. Глибокі інженерні знання та нестандартний творчий підхід до рішення виробничих завдань дозволив Сопову О.М. розробити та запустити у виробництво такі загально відомі зараз види спорядження, як: напівзакрита кобура до пістолетів ПМ та "ФОРТ", оперативні кобури до пістолетів ПМ та "ФОРТ"; спорядження для співробітників ДАІ та "БЕРКУТ"; спеціальні обкладинки до посвідчень МВС, СБУ та інших силових структур України. Ця продукція прийнята на озброєння Збройними Силами України, Прикордонною Службою, МВС, СБУ та експлуатується більш ніж 500 тис. співробітниками силових структур України.

Також під особистим керівництвом Сопова О.М. на товаристві "Імідж Д" було розроблено та виготовлено спорядження для Почесної варти Президента України.

Олександр Сопов є співзасновником ТОВ "МП «СОМ-ЛТД» та Виробничо-творчого об'єднання «Орден». Приватний підприємець.

За його участю та під керівництвом створені повні нагородні системи Державної митної служби, Державної податкової адміністрації, Служби зовнішньої розвідки, Державної фельд'єгерської служби, переважна більшість нагород МВС та СБ України, низка державних нагород України — знак та мініатюра лауреата Державної премії України в галузі архітектури, Хрест Івана Мазепи, знак лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, пам'ятна медаль «25 років виведення військ з Афганістану», медаль «70 років визволення України від фашистських загарбників», медаль «Захиснику Вітчизни» (актуальний тип колодки та стрічки[3]), відзнака Президента України — ювілейна медаль «70 років Перемоги над нацизмом». Переможець Всеукраїнського конкурсу на розробку проектів ордена Свободи та медалі «За врятоване життя» (Рішення Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України від 19.04.2006 № 19-54/413 VIII-п.3), які були встановлені Законом України 10 квітня 2008 року.[4][5] Автор відкритої системи нагород «Знаки народної пошани».

Співавтор (разом з Анною Торгоненко) енциклопедичного видання - дослідження "Нагороди МВС України".

Член авторського колективу книги "Сектор безпеки і оборони України: символи, відзнаки та однострої".

Захоплення[ред. | ред. код]

Нагороди та звання[ред. | ред. код]

Заслужений працівник промисловості України.[7]

Має 8 відомчих заохочувальних відзнак.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Експерти за ухвалення закону про систему нагород України, який передбачав би механізм позбавлення їх за негідну поведінку

НАКАЗ.Про встановлення відомчих заохочувальних відзнак Державної виконавчої служби України від 18.05.2013 року №923/5

НАКАЗ Про встановлення відомчих заохочувальних відзнак Міністерства молоді та спорту України Мінмолодьспорт; Наказ, Положення, Опис від 09.09.2013 № 180

Проект закону щодо реформування нагородної системи України підготовлений до розгляду ВР – Олександр Сопов

Нагороди для Героїв

НАГОРОДА ЗАЛИШАЄТЬСЯ НА ВСЕ ЖИТТЯ

Фалеристичне розмаїття України: структуризувати, аби не здевальвувати остаточно...

Орденом “Народний герой України” нагороджено вже 300 осіб.

Деталі | Хто і за що отримує в Україні державні нагороди?

Деталі | Кого і за що в Україні нагороджує держава?

Нагорода - не компенсація

Брифинг на тему: "Боевые ордена должны получать Герои, а не ...! Семь шагов к совершенной наградной системы"