Співробітництво України і ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Співробітництво між Україною та ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки — здійснюється в рамках:

  • Плану дій Україна — ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки (План дій ЮСБ, затверджений у червні 2007 р.)
  • Плану-графіку його імплементації (затверджений у квітні 2008 р.).

Під час Спільного засідання Підкомітету № 6 Україна — ЄС «Юстиція, свобода та безпека» (12-13 травня 2009) проведено чергову спільну оцінку стану виконання Плану-графіку.

Питання співпраці у сфері ЮВС обговорювалося під час засідання міністрів юстиції та внутрішніх справ у форматі Україна-Трійка ЄС (3 червня 2009).

Спрощення оформлення віз, реадмісія та перетин кордону[ред. | ред. код]

Україна та ЄС уклали Угоду про спрощення оформлення віз та Угоду про реадмісію осіб (підписані 18 червня 2007 р., ратифіковані 15 січня 2008).

Хоча відзначається поступове покращення ситуації з реалізацією Угоди про спрощення оформлення віз, Українська Сторона продовжує фіксувати випадки її порушень з боку консульських установ окремих держав-членів ЄС.

У травні 2009 під час третього засідання Спільного візового комітету передано українські пропозиції щодо розширення категорій громадян України, які могли б скористатися спрощеною візовою процедурою у рамках Угоди. Висунуто ініціативу стосовно скасування візових зборів за оформлення шенгенських віз усім категоріям громадян у рамках поступової лібералізації візового режиму між Україною та ЄС.

З метою імплементації Угоди про реадмісію осіб в 2008 введено в експлуатацію 2 пункти тимчасового утримання осіб, які незаконно перебувають в Україні. МВС вживаються заходи для відкриття ще 5 таких установ, на що планується виділити як бюджетні кошти (37 млн грн.), так і технічну допомогу ЄК (30 млн євро).

Триває підготовка до укладання імплементаційних протоколів між Україною та державами — членами ЄС.

24 червня 2009 р. створено Державну міграційну службу України як окремий центральний орган виконавчої влади, діяльність якого координується Урядом через Міністра внутрішніх справ.

У жовтні 2008 р. започатковано безвізовий діалог між Україною та ЄС. За результатами роботи робочих груп має бути підготовлено спільний документ з переліком умов запровадження безвізового режиму (планується схвалити у грудні 2009 р. на Саміті Україна — ЄС).

Діють угоди про місцевий прикордонний рух між Україною та Угорщиною, Словаччиною, Польщею. Тривають переговори з Румунією.

11 червня 2009 р. набула чинності Угода між Урядом України, Урядом Республіки Молдова та Єврокомісією про продовження мандату Місії ЄК з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова (EUBAM) на 2 роки.

Європол та Євроюст[ред. | ред. код]

Триває переговорний процес щодо укладення міжнародних договорів про співпрацю з Європолом та Євроюстом.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]