Стів Гарріс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стів Гарріс
Steve Harris
Зображення
Зображення
Основна інформація
Повне ім'яStephen Percival Harris
Дата народження12 березня 1956(1956-03-12) (68 років)
Місце народженняЛондон
Роки активностіз 1972 дотепер
ГромадянствоВелика Британія Велика Британія
Професіябас-гітарист, композитор, автор пісень
ОсвітаLeyton Sixth Form Colleged
Співацький голосбас
Інструментибас-гітара і клавішні музичні інструменти
Жанрважкий метал
Псевдоніми'Arry
ЧленствоIron Maiden і British Liond
ЛейблEMI, Sanctuary
ДітиLauren Harrisd
ironmaiden.com
CMNS: Файли у Вікісховищі

Стів Персиваль Гарріс (англ. Stephen Percival Harris; нар. 12 березня 1956, Іст-Енд, Лондон) — англійський бас-гітарист, засновник і автор більшості пісень (як музики, так і текстів) гурту Iron Maiden. На початку грав у Gypsy's Kiss, пізніше приєднався до Smiler.

Біографія

[ред. | ред. код]

Стів Гарріс був найстаршим із 4 дітей, у нього було 3 молодші сестри. Вдома завжди грала музика, його сестри та їхні друзі постійно танцювали під The Beatles та інші відомі гурти, що, ймовірно, і зумовило зайняття Стіва музикою. Крім того, Стів захоплювався спортом — грав у футбол, теніс і крикет. Рішення присвятити себе музиці визріло тоді, коли його приятель дав послухати другу декілька альбомів Jethro Tull, King Crimson і Genesis. Юний Стів спочатку хотів бути барабанщиком, але маленька лондонська квартира, у якій він жив, не давала змогу завести барабанну установку.

Щоб не бути тягарем для батьків, Стів закінчив коледж і поступив на роботу креслярем. Однак кропітка робота кресляра його не дуже задовольняла, і врешті-решт він купив собі за 70 фунтів бас-гітару.

Gypsy's Kiss, Smiler

[ред. | ред. код]

У вільний від основної роботи час він опановував навички гри на бас-гітарі, а також грав у лондонській команді під назвою «Influence». Це був невеликий за своїм значенням гурт. У листопаді 1973 року гурт змінив свою назву на більш звучну «GYPSY'S KISS» (у перекладі з англійської мови «Циганський поцілунок»). Репертуар гурту складався з кавер-версій знаменитих блюзових гуртів, що дуже гальмувало розвиток музиканта. Гурт відіграв 6 концертів і розпався.

Пізніше Стів грав у гурті «Smiler», де не дуже цінували свого юного колегу. За стилістикою їх «твори» становили суміш із року та рокабілі, та визначалися простотою виконання. Стів запропонував свій матеріал, однак музиканти «Smiler» віднеслися до Стіва пихато. Загалом на початку Стів запропонував два треки: «Innocent Exile» і «Burning Ambition». «Innocent Exile» увійшла до концертного репертуару гурту «Smiler», але от композиція «Burning Ambition» була відторгнута зовсім.

Докладніше: Iron Maiden

Наприкінці 1975 року, після пошуків у місцевому музичному середовищі, Стів Гарріс зібрав гурт у такому складі: Dave Sullivan — лідер/ритм гітара, Ron 'Rebel' Matthews — барабани, Paul Day — вокал, Terry Rance — лідер/ритм гітара, Steve Harris — бас. У травні 1976 року було офіційно заявлено про народження нового гурту під назвою Iron Maiden. Назву Стів узяв із фільму Людина в залізній масці (The Man In The Iron Mask), який розповідав про часи інквізиції. У середні віки «залізною дівою» називали знаряддя тортур — зроблену із заліза жіночу фігуру, зсередини якої знаходилася порожнина, а також — шипи. Пізніше говорили, що Стів Гарріс, вибираючи назву, мав на увазі не середньовічне знаряддя тортур, а прем'єр-міністра Маргарет Тетчер, яку за незламну волю, упертий характер і консерватизм прозвали «Залізною Дівою». Однак, в той час, коли «Iron Maiden» з'явились, Маргарет Тетчер ще навіть не входила до складу уряду.

До 1981 року гурт уже грав на професійному рівні, мав постійні контракти на тиражування альбомів з лейблом EMI, а також концертні виступи по всьому світі. І це багато в чому заслуга Стіва Гарріса, який зробив вагомий внесок у світову рок-культуру.

Альбоми, записані в складі Iron Maiden

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]