Суперсиметрія (альбом)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Суперсиметрія»M:
Суперсиметрія (О. Е.).jpg
Студійний альбом
Виконавець «Океан Ельзи»
Дата випуску 12 березня 2003
Записаний 20022003
Жанр Рок, інді-поп
Тривалість 42:45
Мова українська
Лейбл «Lavina Music»
Продюсер Сергій Товстолузький
Віталій Телезін
Професійні огляди
* Music.com.ua 10/10 зірок пос.
Хронологія «Океан Ельзи»
Попередній
←
«Модель»
(2001)
«Tvій формат»
(2003)
Наступний
→
Сингли з Суперсиметрія
 1. «Холодно»
  Випущений: 2002

«Суперсиметрія» — четвертий студійний альбом українського гурту «Океан Ельзи», випущений 2003 року лейблом «Lavina Music».

Альбом[ред. | ред. код]

Офіційний реліз платівки відбувся 12 березня 2003 року. Альбом «Суперсиметрія» виконаний у стилі живого концерту (наприклад, композиція «Мене» переходить у композицію «Для тебе») з блюзовими мотивами. Порівняно із «Моделлю» альбом вийшов довершенішим у плані поєднання пісень, без різких стрибків настрою. Гармонійні клавішні партії чутно у піснях «Susy» і «Для тебе», справжнім енергійним рок-н-ролом є «Кішка», а «Леді» просякнута джазовим звучанням. Більшість критиків зійшлася на думці, що еволюція і розвиток гурту «Океан Ельзи» від дебютного альбому «Там, де нас нема» до «Суперсиметрії» очевидні.

Назва альбому, очевидно, походить від однойменної назви фізичної теорії елементарних частинок, зокрема для проявів якої було побудовано Великий адронний колайдер. Дана теорія створена як продовження або покращення теорії Стандартної моделі елементарних частинок. Суперсиметрія передбачає наявності для кожної елементарної частинки суперсиметричного партнера. Так кожен бозон має суперсиметричного партнера ферміона і навпаки, кожен ферміон має суперсиметричного партнера бозона. Тобто «Океан Ельзи» наводять оригінальну алюзію кохання та існування для кожної людини її половинки, що цілком не дивно, адже С. Вакарчук є кандидатом фізико-математичних наук, а тема його дисертації пов'язана саме з теорією Суперсиметрії. Цікаво, що в англійській літературі часто використовують скорочену форму, абревіатуру, цього слова, а саме SUSY (від Supersymmetry), що також є основною піснею даного альбому.

Пісня «Вільний» в оригіналі була написана англійською і звалася «Absolutely free». На репетиціях музиканти експериментували з англійськими варіантами ще кількох пісень, але врешті-решт альбом вийшов звичним — повністю українським. Дуже характерним для всього альбому вийшла пісня «Холодно» — складна музична композиція, де гармонійно поєднано використання інструменталу і вокалу. Юрій Хусточка: «Є пісні, для яких потрібно довго шукати той єдиний варіант виконання, що їм підходить. Так відбувалося з „Холодно“… Дуже складна, нестандартна композиція.»

За півроку платівка стала двічі платиновою — у жовтні «Lavina Music» заявили, що від березня до 1 жовтня 2003 року в Україні продано 200 000 ліцензійних дисків з альбомом «Суперсиметрія». «Океан Ельзи» першими в Україні досягнули таких цифр.[1]

«Суперсиметрія» стала останнім студійним альбомом «Океану Ельзи» у «старому» складі: Святослав Вакарчук, Павло Гудімов, Юрій Хусточка, Денис Глінін (ці четверо грали разом в О. Е. ще з 1994 року) і Дмитро Шуров.

Композиції[ред. | ред. код]

# НазваАвтор слівАвтор музики Тривалість
1. «Кішка»  С. ВакарчукС. Вакарчук 3:51
2. «Дівчина (з іншого життя)»  С. ВакарчукС. Вакарчук 3:38
3. «Вільний»  С. ВакарчукС. Вакарчук 3:49
4. «Susy»  С. ВакарчукС. Вакарчук 4:00
5. «Мене»  С. ВакарчукС. Вакарчук 3:24
6. «Для тебе»  С. ВакарчукС. Вакарчук 3:53
7. «Леді»  С. ВакарчукС. Вакарчук 2:50
8. «Майже весна»  С. ВакарчукС. Вакарчук 4:11
9. «Холодно»  С. ВакарчукС. Вакарчук 4:32
10. «Віддам»  С. ВакарчукС. Вакарчук 3:58
11. «Невидима сім'я»  С. ВакарчукС. Вакарчук / П. Гудімов 4:19
42:45

Музиканти[ред. | ред. код]

«Океан Ельзи»[ред. | ред. код]

 1. Святослав Вакарчук — вокал
 2. Павло Гудімов — електрогітара, акустична гітара
 3. Юрій Хусточка — бас-гітара
 4. Дмитро Шуров — рояль, Fender Rhodes, Hammond Organ B-3, синтезатор
 5. Денис Глінін — барабани, перкусія

Запрошені музиканти[ред. | ред. код]

 • Лідія Тутола, Анна Чайковська — бек-вокал
 • Олег Яшник — акустична гітара в пісні «Дівчина»
 • Сергій Товстолузький, Віталій Телезін — синтезатори
 • Владислав Міцовський — перкусія
 • група струнних: Лілія Бабашина, Семен Лебедєв, Анфіса Евенко, Тетяна Казакова, Сергій Казаков, Антон Скакун, Юлія Істоміна, Марія Капшученко, Кирило Шарапов, Оксана Кацапська, Ліза Гурович, Іра Гаврилова, Олександр Тройно, Марта Пуриж, Олександр Савченко, Ігор Баринін.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]