Східне Сараєво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Східне Сараєво (серб. Источно Сарајево, англ. East Sarajevo, до 2004 р. Сербське Сараєво (серб. Srpsko Sarajevo) — це «місто» (фактично міський округ, що являє собою сукупність невеликих міст, сіл і передвоєнних передмість Сараєва) у Боснії і Герцеговині, яке до березня 2009 р. було де-юре столицею[1] Республіки Сербської як складової частини конфедерації Боснії і Герцеговини. Прилягає до столиці Боснії і Герцеговини міста Сараєво з північного сходу. Східне Сараєво складається з кількох передвоєнних приміських частин Сараєво, які опинилися під владою Республіки Сербської, та нещодавно забудованих районів. Маючи площу близько 1450 кв.км, це територіально одне з найбільших міст на Балканах, куди зараховано всі містечка, села, деякі з передвоєнних сараєвських передмість і навіть пагорби в цій місцевості. Населення цього міського округу становить близько 65 000 осіб.[2]

У роки Боснійської війни з 1992 до 1995 рр. одна з адміністративних частин Східного Сараєва — містечко Пале — була місцем перебування уряду боснійських сербів. Однак із 1998 р. адміністративний центр республіки знаходиться у м. Баня Лука.

Примітки[ред.ред. код]

  1. East Sarajevo City, Istočno Sarajevo
  2. Socio-ekonomska analiza grada Istočno Sarajevo, Januar 2009, S.5 (abrufbar auf der Website der Stadtverwaltung, MS-Word)

Посилання[ред.ред. код]