Український науковий клуб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Український науковий клуб
(УНК)
Тип неприбуткова громадська організація
Мета діяльності Сприяння реформі наукової сфери в Україні
Засновники Олег Кришталь
Владислав Кириченко
Голова Наталія Шульга
Ключові особи Олег Кришталь

Український науковий клуб (УНК) — українська неприбуткова громадська організація, що об'єднує українських вчених на основі вимог щодо компетенцій та відповідальності моральним стандартам. Організація проводить незалежні аналітичні дослідження та моніторинг освіти, розвитку науки і технології в Україні та у всьому світі. УНК також інформує широку громадскість про останні новини, події, відкриття та інновації в галузі освіти, науки і технології. УНК є організацією експертів.

Організація є учасницею коаліції Реанімаційний пакет реформ[1].

Історія[ред. | ред. код]

Заснована 2007 в Києві. Активно функціонує з березня 2008 року. У тому ж році УНК провів міжнародну конференцію «Україна в Антарктиці — національні пріоритети й глобальна інтеграція»[2]

Діяльність[ред. | ред. код]

УНК декларує, що займається незалежним аудитом науки, розробкою концепції реорганізації наукової та освітньої сфери, лобіюванням науки на законодавчому рівні.

УНК сприяє популяризації науки через власний сайт. В огляді від сайту Tech Today Hub, що підтримується компанією Vodafone Україна, сайт УНК був названий незручним, проте вартим уваги.[3]У 2017 році сайт було оновлено[4]. У 2012 році УНК був серед організаторів Всесвітнього тижня мозку в Україні.[5]

Члени[ред. | ред. код]

Дійсним членом УНК може стати лише науковець, що має 100 цитувань у базі даних Scopus. Серед членів УНК були Марина Родніна, Нана Войтенко, Володимир Лущак, Сергій Коляда, Роман Волков, Богдан Гаврилишин та інші.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]