Укропи Донбасу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Укропи Донбасу M:
UkropsOfDonbas.jpg
Вид телефільм
Жанр документалістика
Режисер Руслан Горовий
Кінокомпанія Магнолія-ТВ
Мова російська
Країна Україна Україна
Рік 2015
Дата виходу 11 квітня 2015

«Укропи Донбасу» — документальна стрічка головного режисера телекомпанії Магнолія-ТВ, Заслуженого журналіста України Руслана Горового. Фільм оповідає про життя на Сході України в умовах бойових дій та окупації.

Оповідь веде подружжя жителів Луганської області, що через лояльність до держави та допомогу українському війську близько трьох місяців провели в полоні у проросійських бойовиків. Вони не лише розповідають свою особисту історію, але й діляться поглядами щодо багатьох актуальних питань. Головні герої картини — російськомовні, авторського тексту в фільмі немає. В фільмі максимально передані почуття героїв, і одним із засобів цього є їх жива мова. Таким чином, мова фільму — російська.

Прем'єра відбулася в ефірі каналу ЧП.інфо 11 квітня 2015 року[1]. Повторні телевізійні покази пройшли наступного дня та 9 травня.

Документальним фільмом, як таким, що зображає актуальні події на Сході України зацікавились громадські активісти та представники діаспори, а з кінця 2015 також українська дипломатія. З весни 2015 покази кінострічки були організовані в десятках міст зарубіжжя:

Руслан Горовий, як добровільний помічник ЗСУ, учасник благодійної ініціативи «Вільні UA», використовує свій твір для нагадування світові про долю українців Донбасу та збору коштів. Виставка Ukraine EXISTS у рамках якої, серед іншого, демонструється відео Руслана Горового, в лютому 2016 продовжує мандрівку Сполученими Штатами[9].

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]