Фіксики
Фіксики | |
---|---|
рос. Фиксики | |
Тип мультсеріалу | Flash-анімація, тривимірна графіка |
Жанр | Дитячий, сімейний, пізнавальний, навчальний, пригоди, комедія |
Режисер | Васіко Бедошвілі Олександр Колесник Андрій Колпін Іван Пшонкін Джангір Сулейманов |
Продюсер | Георгій Васильєв Майкл Менніс Ілля Попов Борис Машковцєв Юлія Сафронова |
Автор сценарію | Юрій Ісаков Георгій Васильєв Дарина Моргунова Борис Машковцєв Майкл Менніс |
Композитор | Лев Землинський Георгій Васильєв Олександр Софронов Андрій Хріпунов Дмитро Осипчук |
Студія | «Аэроплан» |
Країна | Росія |
Кількість сезонів | 5 |
Кількість серій | 267 |
Прем'єра | 13 грудня 2010 |
Український телеканал | ТЕТ ПлюсПлюс[1] Піксель TV[2] К2 Сонце |
Прем'єра в Україні | 2011 |
Закінчення в Україні | 2022 |
«Фіксики» (від англ. to fix — «лагодити, виправляти») — російський анімаційний мультсеріал для всієї родини. Створений за мотивами повісті Едуарда Успенського «Гарантійні чоловічки». Прем'єра відбулася 13 грудня 2010 року. Мультсеріал створений студією «Аероплан»[3]. Ідея серіалу належить Олександру Татарському (вказано у завершальних титрах).
2D-анімаційні вставки були виконані українською студією «ToonGuru», кіпрською студією «Toonbox» та російською СКА «Петербург».
Окрім самого мультсеріалу було випущено два повнометражних мультфільми «Фіксики: Великий секрет» та «Фіксики проти кработів».
Також у фіксиків з'явиться спіноф, який буде називатись «Кработи»[джерело?]. Мультсеріал продовжено на 4 сезон, який вийшов 29 лютого 2020 року і мав назву "Фіксики. Новенькі", Фіксики, де з'явилися нові персонажі, а дії мультсеріалу відбуваються в домі Каті.
Мультсеріал розповідає про сім'ю фіксиків — маленьких чоловічків, які живуть всередині техніки і виправляють її поломки[4]. Всього фіксиків в серіалі з'являється дев'ять: Татус, Мася і їхні діти Сімка і Нолик, дідусь фіксиків Дідус, а також однокласники Сімки і Нулика: Фаєр, Ігрек, Шпуля і Верта. Також в мультсеріалі беруть участь ДімДімич — восьмирічний хлопчик, в будинку якого живуть фіксики, його собака Кусачка породи чихуахуа, батьки хлопчика, павучок Жучка, Катя — подружка ДімДімича, Васька, його однокласник, і бабуся ДімДімича.
У другому сезоні мультсеріалу з'явилися нові герої — професор Геній Євгенович Чудаков і його секретар Лізонька.
Поява в серіалі вченого-дослідника і нового місця дії розширює наші можливості. Головне, що ми тепер зможемо торкнутися таких тем, про які в обстановці звичайної квартири і за допомогою героя-дитини було не розповісти. Наприклад, ми запускаємо у виробництво серії «Вогнегасник», «Подушка безпеки», «Проводи», «Екотестер». Все це дозволить серіалу «Фіксики» стати більш універсальним і відповісти на більшу кількість «чому?», які батьки чують від дітей.— Георгій Васильєв, продюсер серіалу[5]
Сімка - дівчинка-фіксик близько 11 років. Кмітлива і активна. Сімка завжди готова прийти на домомогу друзям. При цьому вона діє швидко і рішуче. Сімка навчається в школі Фіксиків, вона найкраща учениця в класі.[6]
Нолик - молодший брат Сімки. З фільму Фиксіки против Кработів йому 6 років. Він привітний і безпосередній. Нулику часом не вистачає знань і досвіду, що не заважає йому мати власну думку. Нулик часто потрапляє у важкі ситуації, з якими сам не може впоратися.[7]
Татус - тато Сімки та Нулика, фіксик екстра-класу, зеленого кольору. В минулому працював на космодромі і займався найскладнішою технікою. Завжди мріяв полетіти в космос і багато років до цього готувався, але так і залишився дублером, про що досі переживає. Любить розповідати про свою юність. Тепер Татус — сімейний фіксик і працює у звичайній квартирі, але як і раніше готовий до подвигів. Вперше з'являється в 4 серії «Будильник».
Мася - дружина Папуса, мама Сімки і Нулика, рожевого кольору. Фіксик високої кваліфікації, особливо добре розбирається в кухонній техніці. Дуже любить чистоту і порядок, легко справляється з рутинною роботою. Більш практична, ніж її мрійливий чоловік, іноді бурчить на людей за недостатньо дбайливе ставлення до приладів. Вперше з'являється в 3 серії «Пилосос».
Дідус - дідусь Сімки та Нолика, фіксик коричневого кольору, схожий на стародавніх фіксиків і за зовнішнім виглядом сильно відрізняється від інших. У нього зберігаються давня мудрість і звичаї, а також він чудовий оповідач і вчитель юних фіксиків! Вперше тривимірний Дідус з'являється в 26 серії «Музична скринька».
Фаєр - представник молодшого покоління фіксиків, однокласник Сімки. Душа компанії, вічний двигун, новатор і діяч — усі ці епітети як можна підходять одинадцятирічному Фаєру. Енергійний фіксик має світлодіоди яскраво-червоного кольору. Часто про нього говорять «Мотор нашого класу». Вперше з'являється в 53 серії «Команда».
Ігрек - десятирічний фіксик фіолетового кольору. Він вчиться в одному класі з Сімкою, і вважається найрозумнішим фіксиком в місцевій школі. Йому немає рівних, коли справа стосується вирішення складних завдань. Ігрек — типовий мислитель і теоретик, а з практикою він воліє не зв'язуватися. Друзі часто жартують над його незручністю. Часто про нього говорять «Мозок нашого класу». Вперше з'являється в 53 серії «Команда».
Шпуля - одинадцятирічна однокласниця Сімки, і за сумісництвом її найкраща подруга. Цю дівчинку відрізняє жовтий колір світлодіодів і найлегша вдача. Добра, дуже довірлива і чесна Шпуля готова повірити в будь-яку нісенітницю, помирити затятих сперечальників і стати душею величезної компанії. Шпуля настільки позитивна, що з нею неможливо сваритися! Часто про неї кажуть «Душа нашого класу». Вперше з'являється в 53 серії «Команда».
Верта - одинадцятирічна однокласниця Сімки. Ця чарівна дівчинка-фіксик може похвалитися найкрасивішими світлодіодами в класі: ніжно-зеленого кольору. Всі хлопчики в захваті від Верти, а вона — від свого відображення в дзеркалі. Дуже цілеспрямована, завжди перша Верта може допомогти друзям у складній ситуації. Правда, для початку їм потрібно придумати гідні аргументи. Часто про неї говорять «Обличчя нашого класу». Вперше з'являється в 53 серії «Команда».
Фаєрверк — головний антагоніст повнометражного фільму «Фіксики: Великий секрет». Є альтер-его Фаєра.
Альт — синьо-блакитний Фіксик-хлопчик з дредами, які мають жовтий колір на кінчиках, що, ймовірно, є натяком на оптоволокно. Він носить комбінезон темно-синього кольору з жовтими вставками, який подібно до костюмів Верти і Злого Файера має широкий комір. Альт розумний, сміливий, ввічливий і приємний у спілкуванні. Захоплюється генною інженерією. Перша поява — «Фіксики проти кработів».
Мега — червоно-оранжевий Фіксик-дівчинка. У неї червоне волосся, що нагадує кришталеві голки. Шкіра у неї має жовтуватий відтінок, а її брови тонші ніж у всіх інших Фіксиків. У вигляді маскування Мега виглядає як невеликий оранжевий гвинтик з зубчастою головкою. Зріст і, можливо, вік Меги майже такий же, як і у Нолика. Мегу можна назвати «бойовою» дівчинкою — вона любить активний спосіб життя і відмінно літає на фіксиборді, при цьому відчуває себе дорослішою, ніж є насправді. Ще одним захопленням Меги є соціальні мережі, а також, за її словами, їй подобаються весілля. Незважаючи на свій маленький вік, вона дуже кмітлива, доброзичлива і чуйна. Але при цьому як і Сімка, Мега володіє саркастичним характером, постійно робить іронічні зауваження. Перша поява — «Фіксики проти кработів».
Фрик
ДімДімич (Дмитро Дмитрович Кудикін) — хлопчик восьми років. Він допитливий і цікавиться технікою. За вдачею ДімДімич — фантазер. Граючи в якусь гру, він захоплюється, забуваючи про час, а іноді — і про обережність. Дружить з Фіксиками і професором Чудаковим, а також є другою людиною, що знає таємницю про Фіксиків.
Батьки ДімДімича — звичайні батьки, що нечасто приділяють належної уваги своїй дитині, але вони дуже люблять ДімДімича та іноді навіть беруть участь в його іграх і пригоди. Батько ДімДімича (Дмитро Кудикін) — журналіст, а мати (Любов Кудикіна) — стоматолог.
Геній Євгенійович Чудаков — професор, чоловік Еріки, давній друг Дідуса, а також — перша людина посвячена в таємницю Фіксиків. Трохи розсіяний, а його прізвище говорить саме за себе. Він давно знає про існування Фіксиків, але нікому про це не розповідає. В лабораторії професора, куди постійно приносять для лагодження та випробовування найрізноманітніші прилади та пристрої, дуже зручно проводити уроки школи Фіксиків!
Лізонька — дуже вразлива секретарка професора Чудакова. Про Фіксиків не знає, проте здогадується, що в лабораторії хтось є, і намагається їх зловити. У повнометражному фільмі «Фіксики проти кработів» вийшла заміж за Капітана і залишилася з ним на кораблі.
Кусачка — собачка породи чихуахуа, має досить поганий характер. Для людей вона іграшка, і ніхто не здогадується про те, що в душі Кусачка — справжній сторожовий собака! На відміну від людей, Кусачка чує присутність Фіксиків і дратується, що ніяк не може їх зловити.
Жучка — або жучок, або павучок, давно живе в квартирі і з цікавістю спостерігає за Фіксиками. Жучка — істота беззвучна, але дуже емоційна. Швидко бігає. Миттєво ховається. Скрізь лізе без дозволу.
Катя — подруга ДімДімича, про яку той неодноразово згадує. У 21-й серії «Ліхтарик» вона не показується, але ДімДімич спілкується з нею за допомогою ліхтарика. Є сусідкою і однокласницею ДімДімича. У 103-ї серії «Невидимі чорнила» Катя зізнається ДімДімичу в симпатії. Перша поява героїні — у фільмі «Фіксики: Великий секрет», де вона дізнається про Фіксиків і стає третьою людиною, посвяченою в таємницю їх існування, а також першою жінкою в команді. Вперше Катя була показана в мультсеріалі в 154-й серії «Хокей».
Васька — друг ДімДімича, про якого той згадує в деяких серіях. Вони разом навчаються, гуляють і іноді грають в ігри через Інтернет. Поява — в 51-й серії «Мікрофон»: з ним ДімДімич розмовляє по комп'ютеру, і в 133-й серії «Вірус»: з ним ДімДімич грає в перегони. Згадується в 1 і 50 серії. Однак фізично в серіалі він не з'являється.
Еріка — жінка-науковець, раніше вона і Чудаков були друзями, але одного чудового дня посварилися через те, що Геній Євгенійович нечесно здобув перемогу в конкурсі молодих вчених, і довго не бачили один одного. Але одного разу Еріка знову зустрілася зі своїм колишнім одногрупником і викликала його на дуель, в якій професору допомагатимуть Фіксики, а Еріці — її власна розробка — маленькі крабоподібні роботи під назвою кработи. Від перемоги буде залежати розголошення або збереження секрету Фіксиків. Однак, несподівано для себе, Еріка змінюється в кращу сторону: в ході дуелі вона розуміє, що дружба важливіша за все на світі (навіть за призи та дипломи за перші місця в конкурсах) і вибачається перед Генієм Євгенійовичем та його друзями. В кінці фільму Еріка стає дружиною професора Чудакова, а також четвертою людиною, посвяченою в таємницю Фіксиків, і другою, після Каті, жінкою в команді.
Дубльовано на студії дубляжу[8].
- Віктор Григор'єв — Нолик[9], ДімДімич
- Наталія Романько — Сімка, Фаєр, Мама ДімДімича
- Катерина Брайковська — Мася, Шпуля, Верта, Ігрек, Лізонька, Катя, Мега
- Матвій Ніколаєв — Тато ДімДімича, Дідус
- Юрій Сосков — Татус, Професор Чудаков, Фрик
|
|
|
|
Номер | Оригінальна назва | Дата виходу[10] | Дата виходу на YouTube |
---|---|---|---|
211/1 | Музей | 1 грудня 2022 | 2023 |
212/2 | Кристал | 1 грудня 2022 | 2023 |
213/3 | Дім | 8 грудня 2022 | 2023 |
214/4 | Екскурсія | 15 грудня 2022 | 2023 |
215/5 | Турнікет | 22 грудня 2022 | 2023 |
216/6 | Ялинка | 31 грудня 2022 | 2023 |
217/7 | Мультиварка | 26 січня 2023 | 2024 |
218/8 | Робот-пилосос | 9 лютого 2023 | 2024 |
219/9 | Підйомний кран | 23 лютого 2023 | 2024 |
220/10 | Аквапарк | 9 березня 2023 | 2024 |
221/11 | Телекінез | 23 березня 2023 | 2024 |
222/12 | Скелет | 6 квітня 2023 | 2024 |
223/13 | Вакуум | 23 квітня 2023 | 2024 |
224/14 | Профіль | 4 травня 2023 | 2024 |
225/15 | Відкриття | 18 травня 2023 | 2024 |
226/16 | Трамвай | 1 червня 2023 | 2024 |
227/17 | Бинт | 15 червня 2023 | 2024 |
Фіксики | |
---|---|
Саундтрек-альбом | |
Композитор | Lev Zemlinskyd |
Жанр | саундтрек |
Лейбл | Rovio |
Продюсер | Georgy Leonardovich Vasilyevd, Ilya Popovd і Konstantin Tarasovd |
- ↑ Фіксики. web.archive.org. 11 липня 2019. Архів оригіналу за 11 липня 2019. Процитовано 14 грудня 2021.
- ↑ Фіксики | Піксель. web.archive.org. 4 січня 2015. Архів оригіналу за 4 січня 2015. Процитовано 14 грудня 2021. [Архівовано 2015-01-04 у Wayback Machine.]
- ↑ Новый мультсериал «Фиксики» // ovideo.ru
- ↑ Лунтика потеснят фиксики // Комсомольська правда, 9 грудня 2010 року
- ↑ Описание мультсериала «Фиксики» на Вокруг.tv
- ↑ Герої. Сімка [Архівовано 2016-09-02 у Wayback Machine.] на офіційному сайті(рос.)
- ↑ Герої. Нулик [Архівовано 2016-09-03 у Wayback Machine.] на офіційному сайті(рос.)
- ↑ Мультсеріал дублювали на студії, яка на той момент не мала назви.
- ↑ Виктор Григорьев (II) - фильмография - юные актёры Ближнего Зарубежья - Кино-Театр.РУ. web.archive.org. 20 березня 2020. Архів оригіналу за 20 березня 2020. Процитовано 13 грудня 2021.
- ↑ а б в г д Епізоди - Фіксики.