Харофіти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Харові водорості)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Харофіти
CharaFragilis.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Харофіти (Charophyta)
Вхідні групи
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Charophyta
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Charophyta
EOL logo.svg EOL: 2491401
Fossilworks: 55110

Харофіти, або Харові водорості (Charophyceae) — єдиний збережений до теперішнього часу клас (за іншою класифікацією — порядок) колись великої групи стародавніх рослин, які об'єднують в собі ознаки водоростей і вищих рослин. Назва походить від дав.-гр. χᾰρά — радість, краса. Всього відомо не більше 440 видів харових.

Характеристика[ред. | ред. код]

Філогенія[ред. | ред. код]

Chara sp reproductive structure.JPG

Тривалий час їх місце в системах рослинного царства було невизначеним. Одні дослідники, враховуючи наявність хлорофілів a і b, а також крохмалу як запасної речовини, відносили харофіти до відділу Chlorophyta. Інші — виділяли в самостійний відділ Charophyta, визнаючи його раннє відділення від зелених водоростей. Наступні ж — розглядали їх як проміжну ланку між зеленими водоростями і мохоподібними[1].

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Г.М. Паламарь-Мордвинцева, П.М. Царенко (2009). Место и значение Charales в системе органического мира. Альгология 19 (№ 2): 117—134. ISSN 0868-8540. «Хотя большинство альгологов поддерживает мнение о принадлежности всех харовых водорослей к одному естественному подразделению, представления об их положении и ранге в общей классификации водорослей расходятся до сих пор. Одни альгологии рассматривали эту группу как монотипный порядок или класс в отделе Chlorophyta, другие – как особую ветвь растительного мира, выделяя в отдел Charophyta 
  • P. Kenrick and P.R. Crane. 1997. The Origin and Early Diversification of Land Plants: a Cladistic Study

Посилання[ред. | ред. код]