Хохуля піренейська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хохуля піренейська

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Ряд: Комахоїдні (Insectivora)
Родина: Кротові (Talpidae)
Рід: Galemys
Вид: Хохуля піренейська
Galemys pyrenaicus
(É. Geoffroy, 1811)
Ареал
Ареал
Посилання
Вікісховище: Galemys pyrenaicus
Віківиди: Galemys pyrenaicus
EOL: 1178966
ITIS: 633830
МСОП: 8826
NCBI: 202257
Fossilworks: 95978

Хохуля піренейська[1] (Galemys pyrenaicus) — комахоїдний ссавець родини кротових (Talpidae).

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид обмежений Піренейськими горами (Андорра, Франція та Іспанія), а також частинами північної та центральної Іспанії та північної Португалії. Проживає на висотах від рівня моря до 2500 м. Переважним середовищем проживання є швидкі гірські потоки, хоча іноді зустрічається в повільних водоймах, таких як канали, озера і болота. Вимагає чистої та добре збагаченої киснем води.

Морфологія

[ред. | ред. код]

Голова і тулуб довжиною від 11 до 16 см, хвіст довжиною від 12 до 16 см, вага від 35 до 80 грамів. Має довгий чутливий ніс (2 см довжиною), малі передні лапи, але великі перетинчасті задні лапи. Вони можуть закрити свої ніздрі та вуха клапанами, щоб зупинити проникнення води. Очі дуже маленькі. Тіло вкрите хутром, за винятком хвоста і носа. Забарвлення хутра зверху від сірувато-коричневого до темно-коричневого, низ зазвичай сірий. Ніс та ступні темні, майже чорні, хвіст білуватий.

Поведінка

[ред. | ред. код]

Веде нічний спосіб життя, полює на різноманітних ракоподібних і личинок комах. Дуже хороші плавці, хоча кігті дають їм можливість добре лазити. Агресивні щодо інших дорослих членів виду.

Життєвий цикл

[ред. | ред. код]

Можуть жити не менше 3,5 років. Вони розмножуються до трьох разів на рік, з періодом вагітності близько тридцяти днів. Три-чотири дитинча народжуються за раз.

Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Найбільшими загрозами є забруднення води та фрагментація середовища проживання, яке викликане будівництвом гідроелектростанцій, забором води та будівництвом гребель і водосховищ. Зміна клімату як очікується, буде серйозною загрозою для виду в найближчому майбутньому. Суворо охороняється відповідно до Бернської конвенції (Додаток II). Проживає в кількох національних парках.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]