Художня галерея Південної Австралії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Художня галерея Південної Австралії ( Аделаїда )
Портал:Музеї
OIC adelaide art gallery.jpg
Тип художня галерея
Країна Flag of Australia.svg Австралійський Союз
Розташування Аделаїда, Австралія,
Адреса Аделаїда
Засновано 1881 р.
Відвідувачі 780 000 (2016)[1]
Директор Nick Mitzevich (Нік Мітзевич, 2015 р)
Сайт artgallery.sa.gov.au/agsa/home

Художня галерея Південної Австралії у Вікісховищі?

Художня галерея Південної Австралії ( англ. Art Gallery of South Australia) — художня галерея у місті Аделаїда, що розташована у штаті Південна Австралія.

Заснування і споруди[ред. | ред. код]

Зали Художньої галереї під час чергової коференції у 2012 р.

Музейна збірка заснована 1881 року. Перші два зали були відкриті у приміщенні Публічної бібліотеки, а музейна збірка ще не мала сучасної назви. Відома зараз назва була отримана закладом з різноманітними на той час колекціями у 1967 році.

Окрема споруда для музейних збірок була створена 1900 року. Постійне зростання колекцій примусило робити добудови. Нові крила музея прибудували у 1936 та у 1962 роках. Новий цикл ремонтих і збільшуючих робіт закінчився 1996 року, що лише доповнював споруду ще вікторіанської доби.

Загальна характеристика музейних збірок[ред. | ред. код]

Джон Кольєр. «Піфія у Олімпії», 1891 р.

За походженням музейні збірки умовно поділяють на твори з країн Західної Європи, країн Азії, Америки, твори корінних народів Австралії та твори колоніального періоду.

Музейні збірки мають несистематичий характер, хоча охоплюють у західноєвроейському відділку період від 15 до 20 ст. Одні періоди репрезентовані недостатньо, тоді як інші мають цікавий характер і достатню повноту. Особливо це стосується англійської частини збірок, позаяк австралійське суспільство вважало себе нащадками колонізаторів Британської імперії і в ньому панували закони і смаки саме Британської імперії. Англійську колекцію характеризують твори більшості уславлених британських портретистів, копіями чи оригіналами. Серед них — послідовник Ганса Гольбейна молодшого ( «Портрет британського короля Генріха VIII»), Роберт Пік старший («Леді Френсіс Рейнал»), Антоніс ван Дейк (« Подружжя невідомих»), Пітер Лелі, Вільям Хогарт, «Портрет Вільяма Фіцгерберта», Джордж Ромні («Капітан Роберт Еберкромбі»), Томас Гейнсборо тощо.

Дев'ятнадцяте століття британського мистецтва представляють твори декількох художників-прерафаелітів ( малюнки і картини).

Мистецтво австралійських художників[ред. | ред. код]

Для європейців досить цікавим розділом художньої галереї є збірка творів австралійських художників, що розробяли мсцеву тематику, мало відому європейському загалу.

Представники різних художніх шкіл Європи[ред. | ред. код]

Невідомий німецький майстер. «Св. Мартин Турський та Миколай з Барі», деревина, темпера, середина 15 ст.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Художня галерея Південної Австралії