Цегелик Григорій Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Цегелик Григорій Григорович
Григорій Цегелик.jpg
Народився 27 липня 1942(1942-07-27) (76 років)
Комарно Львівської області
Місце проживання Львів
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність математик
Alma mater Львівський національний університет імені Івана Франка
Галузь математика,Інформаційні технології
Заклад Львівський національний університет імені Івана Франка
Вчене звання заслужений професор
Науковий ступінь доктор фізико-математичних наук
Відомі учні 9 кандидатів наук
Нагороди
Заслужений діяч науки і техніки України

Цегелик Григорій Григорович (27 липня 1942, Комарно) — заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувач кафедри математичного моделювання соціально-економічних процесів, доктор фізико-математичних наук, математик.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Григорій Цегелик.jpg

Народився 27 липня 1942 р. в м. Комарно Львівської області. Закінчив механіко-математичний факультет Львівського університету в 1965 р. Вчився в аспірантурі при кафедрі обчислювальної математики Львівського університету. В 1969 р. захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фіз.-мат. наук, а в 1990 р. — докторську дисертацію, на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук. Професор з 1992 р. З 1967 року працює у Львівському університеті: 1967-74 рр. асистент, ст. викладач, доцент кафедри обчислювальної математики; 1974–1984 рр. завідувач кафедри механізованої обробки економічної інформації; 1984–1993 рр. ст. наук. співробітник, доцент, професор кафедри економічної інформатики та АСУ; 1993–2000 рр. завідувач кафедри обчислювальної математики; з 2000 р. завідувач кафедри математичного моделювання соціально-економічних процесів.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Наукові інтереси: проблеми оптимізації сучасних інформ. технологій; розробка теорії некласичних мажорант і діаграм Ньютона функцій та її використання для побудови нових чисельних методів розв'язування різних класів задач алгебри, матем. аналізу та диф. рівнянь; питання математичного моделювання соціально-економічних процесів. Автор більше 600 друкованих праць, з них чотири монографії, посібник з грифом Міністерства освіти , підручник з грифом Міністерства освіти та науки і більше 30 посібників і текстів лекцій, виданих у видавництві ЛНУ імені Івана Франка та видавництві «Вища школа». Підготував 9 кандидатів наук. За час існування кафедри опубліковано 314 наукових праць, з них зі студентами — 26, видано з грифом МОН України підручник «Чисельні методи» та 2 навчальні посібники «Спеціалізовані програмні продукти для фінансового обліку та аналізу», ,,Наближені методи розв'язування крайових задач для диференціальних рівнянь з частинними похідними та інтегральних рівнянь". Без грифу МОН України видано 3 посібники «Чисельне розв'язування плоскої та осесиметричної задачі Дірихле для рівняння Пуассона у випадку складних областей», «СКБД ACCESS», «Основи інформаційних технологій» та низку текстів лекцій і методичних розробок.

Праці[ред. | ред. код]

 • Методы автоматической обработки информации. Львов: Вища школа, 1981.
 • Организация и поиск информации в базах данных. Львов: Вища школа, 1987.
 • Системы распределенных баз данных .Львов: Свит, 1990.
 • Цегелик Г. Г.Лінійне програмування .Львів: Вища школа, 1995.
 • Цегелик Г. Г.Чисельні методи .Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2004.
 • Цегелик Г. Г. Моделювання та оптимізація доступу до інформації файлів баз даних для однопроцесорних і багатопроцесорних систем / Г. Г. Цегелик — Львів: Вид-во ЛНУ імені Івана Франка, 2010. — 192 с.
 • Цегелик Г. Г. Основи економетрії: Текст лекцій. — Львів: ЛНУ імені Івана Франка
 • Цегелик Г. Г. Наближені методи розв'язування крайових задач для диференціальних рівнянь з частинними похідними та інтегральних рівнянь. Львів: Вид. центр ЛНУ ім. Івана Франка,,. 2008. — 140с.
 • Цегелик Г. Г. Сіткові моделі, математичні моделі розкрою матеріалів, матричні ігри. Текс лекцій. Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка. 2008. — С. 1-36.

Журнальні публікації[ред. | ред. код]

 • Г. Г. Цегелик, «Параметрическая локализация по модулям нулей полиномов и рядов Лорана», Изв. вузов. Матем., 1967, № 12, 90-96.
 • Цегелик Г. Г., Семенська О. Б. До вибору оптимального числа процесорів багатопроцесорних ЕОМ при пошуку інформації в послідовних файлах. Вісник Львівського університету. Серія механіко-математична.Прикладна математика. Математика. Механіка. № 46. 1997.

Державні нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]