Тіара

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тіара що одягають на статую св. Петра у Соборі Святого Петра у Римі. Знаходиться у Ватиканському музеї

Тіа́ра (з грецької — tiára, або triregnum чи папська корона) — Корона Папи яку носили Папи при святкових церемоніях.

Історія[ред.ред. код]

Папська корона (Тіара)

Історія Тіари починається при візантійському дворі. Frigium — Фрігійський ковпак було перейнято з Персії. Первинна форма Тіари була конусоподібний порожнистий ковпак з золотим бортом як у королів старої Персії. Так само як і камелаукум (лат. camelaucum, камілавка), головний убір високопоставлених східноримських чиновників признаний за початкову форму тіари. Папа Сільвестр I відхилив запропоновану йому імператором Костянтином Великим діадему — символ східних царів.
Перші папські головні убори появились у VII/VIII ст. З VIII століття існує перша письмова згадка про камілавку папи Костянтина. Вона була спочатку з золотими бортами, що потім стали зубцями корони (10 ст.). На кінець XIII ст. було вже в Тіари два обручі з корон, і появляється третій обруч під час екзилю пап в Авіньйоні.
Три обручі символізують завдання Пап:освячувати, керувати і вчити. З іншої сторони їх тлумачать як символ трійці. Символ держави і хрест додалися у XVI ст. Тіари в основному дарують папам дієцезії звідки вони походять.

Використання[ред.ред. код]

Тепер використовують тіару лише раз — 29 червня на день св. Петра, одягяючи її на його статую у Соборі Святого Петра у Римі. Це єдина тіара, що тепер використовується .

Зображення[ред.ред. код]

У мистецтві пап зображають майже виключно в тіарі. Єпископи носять проте лише митру

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Тіара на www.kath.de (нім.)