Гонорій II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гонорій II
Pope honorius ii.jpg


У миру Ламберто Сканабеккі
Народився бл. 1036, Фаньяно, Італія, San Martino in Pedriolo[d], Папська держава
Початок понтифікату 21 грудня 1124
Кінець понтифікату 13 лютого 1130
Попередник Калікст II
Наступник Іннокентій II


Портали: Католицтво


Гонорій ІІ (лат. Honorius; *бл. 1036—†13 лютого 1130), сто шістдесят другий папа Римський (21 грудня 112413 лютого 1130), походив з селянської сім'ї.

Під час правління Пасхалія II став кардиналом Остії. Представляв папу Калікста II на перемовинах з імператором Священної Римської імперії Генріхом V, які закінчились підписанням Вормського конкордату. Вибори Ламберто збіглися у часі з боротьбою двох родин - П'єрлеоне і Франджіпані. Більшість кардиналів вибрала папою кардинала Теобальдо Боккапекка, майбутнього Целестина II. Під час приготування до коронації родина Франджіпані вибрала папою кардинала Ламберто Сканабеккі, який прийняв ім'я Гонорія II. Целестин II визнав свою поразку та відмовився від престолу, Гонорій II також відмовився від прийняти владу папи. Тому, збори кардиналів повторно вибрали Гонорія II папою.

Папа намагався зберігати мир з імператором Генріхом V, дотримуючись умов Вормського конкордату, підтримував просте духовенство, з рядів якого вийшов. Надав згоду на провадження діяльності орденів премонстрантів і тамплієрів.

Посилання[ред.ред. код]

Гонорій ІІ у Catholic Encyclopedia (англ.)

Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.