Церква святої Марії Магдалини (Шулявка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква святої Марії Магдалини
Церква святої Марії Магдалини в Шулявці - 117764.jpg
Церква Святої Марії Магдалини
знаходилася поруч із нинішньою станцією метро «Політехнічний інститут»
Тип споруди церква
Розташування Україна УкраїнаКиїв
Інженер Вадим Катеринич
Поч. будівництва 1885
Кін. будівництва весна 1887
Зруйновано 1935
Відбудовано не відбудовувалась
Стиль російсько-візантійський
Належність Православ'я
Епонім Марія Магдалина
Церква святої Марії Магдалини (Шулявка) (Україна)
Церква святої Марії Магдалини (Шулявка)

Це́рква Св. Марі́ї Магдали́ни — православний храм у Києві в місцині Шулявка, збудований у 1885–1887 роках та зруйнований 1935 року.

Історія храму[ред. | ред. код]

Друга половина XIX століття — час активного розвитку Шулявки. Однак саме тоді дуже гострою постала проблема відсутності власного храму.

1883 року Духовна консисторія дала дозвіл на спорудження храму. Швидкому спорудженню храму посприяли наполегливість міського голови Івана Толлі. Він запропонував 18000 рублів, що не знадобилися для побудови Благовіщенського храму, виділити для побудови храму на Шулявці. У клопотанні на ім'я митрополита Платону в червні 1885 року міський голова повідомляв, що церква на Шулявці названа ім'ям св. Рівноапостольної Марії Магдалини — ангела Государині Імператриці Марії Федорівни (церковне свято Марії Магдалини — 22 липня за старим стилем, був одночасно днем ​​іменин імператриці Марії Федорівни, дружини Олександра III).

Храм закладено 1885 року, а навесні 1887 — освячено церкву св. Марії Магдалини. Цікаво, що інженер Вадим Катеринич, що споруджував храм, відмовився від платні за свою роботу!

Це був дуже красивий храм у поширеному тоді «російсько-візантійському» стилі, з гарною прибудованою дзвіницею, що мала шатрове завершення. Храм домінував у забудові одноповерхової Шулявки, був її окрасою.

Знищення храму[ред. | ред. код]

На жаль, 1930-ті роки не зберегли до нашого часу церкву св. Марії Магдалини. Навесні 1935 року храм розібрано, а на його місці зведено школу. Так місто втратило ще одну святиню. Вже в наш час підіймалося питання про відбудову храму, але досі так нічого і не було зроблено.

Настоятелі до 1920 року[ред. | ред. код]

  • свящ. Порфирій Ієрофейович Янковський (1887–1903)
  • прот. Никандр Колпіков (1904–1905);
  • свящ. Олександр Черняховський (1906–1920).

Посилання[ред. | ред. код]