Почесний кут старих бійців

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Шеврон старого бійця)
Перейти до: навігація, пошук
Почесний кут старих бійців
нім. Ehrenwinkel der Alten Kämpfer
Ehrenwinkel der Alten Kämpfer.svg
Тип нашивка
Статус не вручається
Нагородження
гауптштурмфюрер СС Макс Сеела з «почесним кутом старих бійців» на правому рукаві

Почесний кут старих бійців (нім. Ehrenwinkel der Alten Kämpfer) — особлива відзнака у вигляді шеврону, що виділяв найстаріших військовослужбовців СС.

Історія створення[ред.ред. код]

В лютому 1934 року для «старих бійців» СС (нім. Alte Kämpfer) ввели носіння почесного срібного шеврону на правому рукаві.

Дизайн[ред.ред. код]

Для носіння на правому рукаві партійної сорочки використовувався чорний шеврон в формі букви «V», прошитий двома срібними (алюмінієвими) нитками. Версія шеврону «старого бійця», що використовувалась у частинах СС для носіння на чорному (пізніше — на землисто-сірому, а у подальшому — на сіро-зеленому, кольору «фельдграу», мундирі «зелених СС»), являла собою «кут» із трьох срібних галунних смуг у формі літери «V». Існували також варіанти, що являли собою змальований вище кут, нашитий на чорний, землисто-сірий чи сіро-зелений (в залежності від кольору есесівської уніформи) суконний трикутник кутом вниз. Інша версія, з зображенням срібної зірки з вісьмома променями, розміщеними на чорному (а у подальшому — землисто-сірому чи сіро-зеленому, залежно від кольору уніформи) полі всередині шеврону, введена 1935 року, була призначена для носіння на рукаві ветеранами німецької політики й німецьких збройних сил.

Право на носіння[ред.ред. код]

Шеврон мали право носити на правому рукаві кітеля чи шинелі вище згину ліктя лише ті члени СС, які вступили до лав НСДАП у «період боротьби», тобто ще до того, як рейхспрезидент і генерал-фельдмаршал Пауль фон Гінденбург призначив Адольфа Гітлера німецьким рейхсканцлером 30 січня 1933 року. Право на носіння шеврону «старого бійця» вважалось високою честю, оскільки було видимим свідченням відданості ідеям націонал-соціалізму ще в часи боротьби й до приходу до влади, коли членство в НСДАП не приносило ніяких вигід, а, навпроти, було сполучено із чималим ризиком. Пізніше право на носіння шеврону отримали також австрійські есесівці, що вступили до СС до аншлюсу 1938 року, у період, коли їх притискали, переслідували й навіть ув'язнювали в таборах для інтернованих.

Література[ред.ред. код]

  • Вольфганг Акунов Дивизия СС «Викинг». История Пятой танковой дивизии войск СС. 1941—1945 гг. — Москва: Издатель Быстров, 2006 г. (рос.)

Посилання[ред.ред. код]