Шукра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Індуїзм
Категорія КатегоріяПортал Портал
Шукра - гуру асурів і дайтїв

Шу́кра (санскр. शुक्र, {{IAST|Śukra}} «ясний, чистий, білий») або Шукрача́ря (санскр. शुक्राचार्य) — син Бхрігу в індуїзмі, наставник дайтьїв і гуру асурів. За різними джерелами ваханою Шукри є верблюд, кінь або крокодил. В руках він тримає тростину, Джапа-мала чотки і квітку лотоса, а іноді— лук і стріли. З Шукрою пов'язаний ведичний ріші Ушанас. В Джйотиші Шукра ототожнюється з планетою Венера, однією з Наваграх (дев'яти небесних тіл). Правитель дня п'ятниці.

Шукра з супутницею Дваржашвіні

Мантри

[ред. | ред. код]

Умиротворення Шукри.

  • Ом Хрім Шукрая Намах
  • Ом Шукрая Намах
  • Ом Драм Дрім Друм Сах Шукрайе намах

Повторення мантри сприяє розвитку музичних і художніх нахилів, а також вокальних даних, дає щастя в любові, збільшує чарівливість, привабливість особистості та притягає матеріальні блага.

Шукра Гаятрі

Om aswadhwajaaya vidmahae dhanur hastaaya dheemahi tanno shukra: prachodayaat

Om, Дозвольте мені медитувати на того, хто має коня на прапорі, О, Той, хто має лук у руці, дай мені більш високий інтелект, І нехай Шукра просвітлює мій розум.

Милостиня. Жертвують шовковий одяг, сметану, йогурт, ароматні масла, цукор, коров'ячий гній, або камфору бідній молодій жінці ввечері в п'ятницю.

Пост - у п'ятницю, особливо в перебігу Махадаси і бхукті Шукрі і протягом несприятливих транзитів Венери.

Мантра - повторюється в п'ятницю на сході сонця, особливо протягом періодів і підперіодів Шукрі. Шукра Сіід мантра: ом драм дрім драум сах шукрайа намах

Планетарне божество Шукра благословляє на багатство і щасливе подружжя.

Посилання

[ред. | ред. код]

Mythology of the Hindus By Charles Coleman p.134