740-ві

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
VIII століття: 741—750 роки

740 · 741 · 742 · 743 · 744 · 745 · 746 · 747 · 748 · 749

Раннє Середньовіччя. Відбувся останній спалах чуми Юстиніана. У Східній Римській імперії завершилося правління Лева III Ісавра, розпочалося правління Костянтина V. Омеядський халіфат утримував майже весь Піренейський півострів, крім Астурії. Невелика частина Італії належала Візантії, на решті лежало Лангобардське королівство. Франкським королівством фактично правили мажордоми: Карл Мартел, а потім його сини. В Аквітанії правили сини та внуки Едо Великого. В Англії продовжувався період гептархії. Центр Аварського каганату лежав у Паннонії. Існували слов'янські держави князівство Карантанія та Перше Болгарське царство.

Правляння Омеядів в арабському халіфаті змінилося правлінням Аббасидів. У Китаї продовжувалося правління династії Тан. Індія роздроблена. В Японії триває період Нара. У степах між Азовським морем та Аралом існує Хазарський каганат. Тюркський каганат розвалився, утворився Уйгурський каганат, тюрки мігрували на захід.

На території лісостепової України в VIII столітті виділяють пеньківську й празьку археологічні культури. У VIII столітті продовжилося швидке розселення слов'ян. У Північному Причорномор'ї співіснують різні кочові племена, зокрема булгари, хозари, алани, авари, тюрки.

Події

[ред. | ред. код]

Народились

[ред. | ред. код]

Померли

[ред. | ред. код]