730-ті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
VIII століття: 731—740 роки

730 · 731 · 732 · 733 · 734 · 735 · 736 · 737 · 738 · 739

Раннє Середньовіччя. Триває чума Юстиніана. У Східній Римській імперії правив Лев III Ісавр. Омеядський халіфат утримував майже весь Піренейський півострів, крім Астурії. Невелика частина Італії належала Візантії, на решті лежить Лангобардське королівство. Франкським королівством фактично правив Карл Мартел, з 737 року короля взагалі не було. В Аквітанії правили Едо Великий та його сини. В Англії продовжувався період гептархії. Авари та слов'яни утвердилися на Балканах. Центр Аварського каганату лежить у Паннонії. Існували слов'янські держави князівство Карантанія та Перше Болгарське царство.

У Китаї продовжувалося правління династії Тан. Індія роздроблена. В Японії триває період Нара. У степах між Азовським морем та Аралом існує Хазарський каганат. Тюркський каганат поступово занепадає.

На території лісостепової України в VIII столітті виділяють пеньківську й празьку археологічні культури. У VIII столітті продовжилося швидке розселення слов'ян. У Північному Причорномор'ї співіснують різні кочові племена, зокрема булгари, хозари, алани, авари, тюрки.

Події[ред. | ред. код]

Народились[ред. | ред. код]

Померли[ред. | ред. код]