Buck-Tick

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 22:08, 13 липня 2021, створена Alessot (обговорення | внесок) (виправлено посилання на статтю)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«BUCK-TICK»
логотип
Основна інформація
Жанральтернативний рок, готичний рок, industrial rock, панк-рок, електро-рок, Visual Kei, J-rock, дарквейв, кіберпанк, power pop
Роки1984 рік.
КраїнаЯпонія
ЛейблTaiyo Records, Victor, Mercury/PolyGram, BMG/Funhouse, Lingua Sounda
СкладАцусі Сакураї,
Хісасі Імаї,
Ютака Хігуті,
Хідехіко Хосіно,
Толл Ягамі,
Колишні
учасники
Аракі
Сайт ґурту

Buck-Tick (яп. バクチク) - японська рок-група. Заснована в 1983-му році в місті Фудзіока, Гумма, група існує в незмінному складі з 1985-ґо року.

У 1987 році вони першими на інді-сцені випустили свій альбом не тільки в форматі LP, а й на компакт-дисках (перший альбом групи «HURRY UP MODE»). Вони практично першими показали у своїх кліпах фан-сервіс. Також Buck-Tick є однією з перших груп, що зняли відео кліпи для всіх пісень в своєму альбому (альбом «Aku no Hana», 1990-й рік). Нарівні з X Japan вважаються засновниками стилю visual kei.

Buck-Tick працювали в багатьох музичних жанрах, але, незважаючи на це, група володіє своїм впізнаваним звучанням. Кожен їхній новий альбом виконаний в унікальному стилі і не схожий на попередні.

Крім роботи в групі, учасники Buck-Tick співпрацювали з багатьма відомими музикантами, як японськими, так і зарубіжними, займалися сольними роботами і створили кілька успішних сайд-проектів.

І, як і раніше, незважаючи на солідний для групи вік, вони не тільки зберігають старих фанатів, а й постійно залучають нових, створюючи нові альбоми та експериментуючи з новими стилями. В даний час, група має численних фанатів не тільки в Японії, але і в США, Канаді, Україні, Росії, Бразилії, Іспанії, Кореї, Нідерландах, Франції, Німеччини, Великій Британії, Італії та інших країнах світу.

Біоґрафія

Ґрупа почала свою історію в 1983-му році під назвою «Hinan Go-Go» («hinan» у перекладі з японської - «критика»). Її засновниками стали два друґа з міста Фудзіока: Хісасі Імаї і Ютака Хіґуті. У перший рік свого існування ґрупа ґрала виключно кавери.

Початок (1980-ті роки)

Незабаром до ґрупи приєдналися Хідехіко Хосіно (гітара), Аракі (вокал) і Ацусі Сакураї (ударні). З цим складом у групи з'являється перша власна пісня, написана Імаї. Закінчивши школу, Імаї і Аракі переходять вчитися в Токіо. Через рік в Токіо переїжджають і Хідехіко Хосіно з Ютака Хіґуті. Сакураї залишається вдома, і ґрупа грає тільки по вихідним, коли всі учасники можуть зібратися на репетицію, вільні від навчання.

Влітку 1984-ґо року колектив змінює свою назву на «BUCK-TICK» (вільне написання японського слова «bakuchiku» - «феєрверк»). Групу покидає Аракі, і його місце біля мікрофона займає Сакураї. Барабанщиком ґрупи стає старший брат Ютака Хіґуті - Толл Ягамі. Таким складу групи залишається досі.

У 1986-му році група підписує контракт з незалежним лейблом «Taiyo Records» і випускає свій перший сингл «To-Search». У квітні 1987-ґо року виходить перший альбом «Hurry Up Mode».

У 1987-му році на одному з провідних лейблів Victor виходить другий альбом «Sexual XXXXX!». Група стає популярною. У 1988-му році колектив записує третій альбом «Seventh Heaven».

У вересні 1988-ґо року група відправляється в Лондон для запису альбому «Taboo». Записується сингл «Just One More Kiss». У тому ж році ґрупа виґрає в номінації «Новачок року» на Japan Record Awards.

У травні 1989-ґо року група вирушає в тур на підтримку альбому «Taboo», але змушена його перервати у зв'язку з арештом Хісасі Імаї за зберігання ЛСД. Шанувальники і преса стурбовані питанням - чи не призведе це до розпаду групи, але восени 1989-ґо року BUCK-TICK повертаються в студію і записують спочатку сингл, а потім і альбом «Aku no Hana» (яп. «Квіти Зла», на честь однойменного твору Шарля Бодлера).

Розвиток (1990-ті роки)

У 1990-му році BUCK-TICK знову вирушає в турне, а влітку записує альбом «Symphonic Buck - Tick in Berlin», на якому виконує свої пісні у супроводі Берлінського камерного оркестру. Восени приступають до запису синглу «Speed» та альбому «Kurutta Taiyou» (яп. «Божевільне Сонце»), що вийшов в наступному році. Майже всі пісні написані Сакураї. Звучання групи ускладнюється і стає глибше, використовуються тільки що створені MIDI-ефекти. 24-ґо лютого група дає унікальний, на ті часи, концерт «Satellite Circuit» (англ. «Супутникова Зв'язок»), записаний у студії і трансльований по кабельному телебаченню. Виходять сингли «M · A · D» і «Jupiter».

У 1992-му році ґрупа випускає альбом власних рімейків «Koroshi no Shirabe This Is NOT Greatest Hits» (яп. «Мелодії Вбивства Це не найбільші хіти») і відправляється в грандіозний тур, що закінчився дводенним живим шоу в Йокогамі під назвою «Climax Together» (англ. «Клімакс Разом»).

21-ґо травня 1993-ґо BUCK-TICK випускає сингл «Dress» - це одна з найвідоміших пісень групи (у 2005-му році була перевидана і служила заголовною піснею до аніме «Trinity blood»). Слідом за ним виходить альбом «darker than darkness-style93-». При записі альбому музиканти пробували експериментувати з новими для них інструментами - клавішними та саксофоном. У тому ж році записується сингл «Die».

З 1994-ґо року починається активна участь музикантів у сайд-проектах. Наприкінці травня 1995-ґо BUCK-TICK записує сингл «Uta», а за ним виходить альбом «Six/Nine», ще більш психологічний і концептуальний, ніж попередній.

У 1996-му році ґрупа випускає дев'ятий студійний альбом «Cosmos», в якому чітко чутно вплив кіберпанку. Колектив відправляється в тур, який довелося терміново перервати у зв'язку з хворобою вокаліста (Сакураї захворює перитонітом і група повертається в Токіо).

У 1997-му році група переходить на лейбл Mercury/PolyGram. Музиканти грають скасовані в минулому році концерти. 10-ґо грудня виходить десятий студійний альбом «Sexy Stream Liner», що продовжує жанр кіберпанку. Учасники змінюють свій зовнішній вигляд, з'являються фірмові татуювання та електронні деталі на костюмах. BUCK-TICK на концертах починає використовувати терменвокс.

В 1998-му році вийшов сингл «Gessekai», стає заголовною піснею до аніме «Nightwalker: Midnight Detective». Завдяки буму популярності аніме та розвитку Інтернету, пісня представляє групу численним шанувальникам у всьому світі.

У 1998-1999-х роках учасники, головним чином, зайняті в сайд-проектах, що не заважає BUCK-TICK записати кілька синглів.

Новий час (2000-ні роки)

У 2000-му році група знову змінює лейбл і переходить на BMG/Funhouse. У цей період популярність групи зростає і за кордоном. Коли музиканти приїжджають в Корею, їх зустрічає несподівано велика кількість шанувальників. Пізніше, в 2001-му році група бере участь у щорічному Soyo Rock Festival в Сеулі. 20-ґо вересня 2000-ґо року група, після майже трирічної перерви, випускає альбом «One Life, One Death» і проводить тур на його підтримку.

У 2001-му році утворюється супергруппа «Schwein», де крім Сакураї і Імаї, беруть участь Реймонд Уоттс (Pig) і Саша Конецький (KMFDM).

У лютому 2002-ґо року виходить альбом «Kyokutou I Love You» (яп. , англ. «Далекий Схід Я люблю Тебе»). Спочатку планувалося видати його подвійним альбомом з «Mona Lisa Overdrive», але, в підсумку, «Mona Lisa Overdrive» вийшов рівно через рік. Проте обидва альбоми являють собою єдине ціле, все також орієнтоване на кіберпанк (зокрема, «Mona Lisa Overdrive» - один із творів засновника стилю кіберпанк Вільяма Гібсона).

2004-й рік проходить в сольних проектах, хоча група і дає кілька великих концертів, зокрема два концерти в Йокогамі під назвою «Devil and Freud. Climax Together» (англ. «Диявол і Фрейд. Клімакс Разом»).

6-ґо квітня 2005-ґо року виходить новий альбом «13kai wa Gekkou» (яп. «13-й поверх у Місячному Світі»). На стилістику альбому дуже вплинула сольна творчість Сакураї, що тяжіє до готики. Нове звучання групи, на хвилі популярності visual kei і Gothic & Lolita, тільки додає BUCK-TICK шанувальників. Живі виступи стають драматичніше, театральніше, баґато уваґи приділяється декораціям і костюмам. У ґрудні виходить триб'ют ґурту під назвою «Parade ~ Respective Tracks of BUCK-TICK ~».

У 2006-му році група святкує своє 20-тиріччя і випускає сингл «Kagerou», який стає фінальної заставкою аніме ×××HOLiC.

У 2007-му році BUCK-TICK випускає сингл «Rendezvous» і відправляється в триб'ют-тур з нагоди ювілею, який закінчується масштабним концертом в Йокогамі за участю всіх музикантів, які виконали пісні групи на триб'ют. Незабаром виходить альбом «Tenshi no Revolver» (яп. «Револьвер Ангела»), в якому група відмовляється від синтезаторів, трохи відходячи від канонів готики.

18-ґо лютого 2009-ґо закінчується робота над альбомом «memento mori», що ознаменувалася черговим туром групи, з заключним концертом в Токіо. 13-ґо жовтня 2010-ґо виходить вісімнадцятий за рахунком альбом, який отримав назву «Razzle Dazzle». З 15-ґо жовтня група вирушає в тур на підтримку альбому.

Останні часи (2010-ті роки)

У зв'язку з землетрусом, що стався 11-ґо березня в Японії було офіційно оголошено про скасування концертів туру «Utakata no RAZZLE DAZZLE» (яп. うたかた の RAZZLE DAZZLE), запланованих на 12-те, 21-ше, 26-те березня, 2 і 3 квітня, а також виступів для членів офіційного фан-клуб у «FISH TANKer's ONLY 2011», запланованих на 13 і 20 березня.

Ацусі і Хісасі брали участь у благодійній програмі «SHOW YOUR HEART», організатором якої був японський музикант і актор Gackt, метою даної програми був збір коштів на підтримку постраждалих, перший етап пройшов з 13 по 31 березня, всі кошти зібрані в результаті були передані організації Японський Червоний Хрест.

15-ґо березня у групи з'явився офіційний Twitter, також 15-ґо числа повідомили про перенесення дати релізу нового відео «TOUR 2010 go on the RAZZLE DAZZLE».

Імаї Хісасі взяв участь у художній виставці під назвою Otogibanashi no Sekai (яп. おとぎ話 の 世界, «Світ казок»), яка проходила з 26-ґо березня по 10 квітня в галереї Yokohama Romankan (яп. 横滨 浪漫 馆). Три його малюнка - Hane (яп. 羽, «Крила»), Hana (яп. 花, «Квітка») і Inori (яп. 祈り, «Молитва») - були продані з аукціону, кошти від продажу були перераховані до фонду організації Японський Червоний Хрест.

6-ґо квітня вийшло відео «TOUR 2010 go on the RAZZLE DAZZLE» (спочатку планувалося, що відео вийде 23-ґо березня). У зв'язку з наближенням 25-ї річної річниці дебюту групи (21-ґо вересня 2012-ґо року) було створено спеціальний сайт, на якому ведеться відлік часу до цієї події. Також 21-ґо жовтня 2011-ґо був створений оригінальний лейбл групи під назвою Lingua Sounda (яп. リンガ · サウンダ).

Склад

  • Ацусі Сакураї (вокал)
  • Хісасі Імаї
  • Ютака Хігуті (барабан)
  • Хідехіко Хосіно (ґітара)
  • Толл Ягамі (барабан)

Колишні

  • Аракі (вокал)

Дискоґрафія

Докладніше: Buck-Tick discography

Див. також