Електро-рок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Електро-рок
Стилістичні походження
Походження
Кінець 1960-х, США
Типові інструменти
Піджанри
синті-поп, диджитал хардкор, поп-панк, Industrial metal

Електро-рок (англ. Electrorock), а також електронний рок (англ. Electronic rock), цифровий рок (англ. Digital rock), сінті-рок (англ. Synthrock) — різновид рок-музики, для якого характерне використання електронних музичних інструментів. Еволюція електро-року пов'язана не тільки з розвитком самої рок-музики, а також із розвитком комп'ютерних технологій, синтезаторів та MIDI.

У кінці 1960-х років в рок-музиці почали використовувати електронні музичні інструменти[1], що призвело до утворення нового жанру року — електро-року. На той час широко використовували мелотрон, але до кінця десятиліття почали набувати популярність синтезатори Moog.

На початку 1970-х років, після появи панк-року, електро-рок почав втрачати популярність серед музикантів. В 1980-х сінті-поп майже витіснив електро-рок. Після появи електронного біг-біт та індустріального року, електро-рок почав зустрічатися дуже рідко, і лише у синглах.

Відомі представники напрямку[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. J. Shepherd, Continuum Encyclopedia of Popular Music of the World: Volume II: Performance and Production (New York, NY: Continuum, 2003), ISBN 0-8264-6322-3, p. 286.