Сейнер
Се́йнер (англ. seiner від (purse) seine — «(кошелевий) невід») — рибопромислове судно для вилову риби снюрреводом або кошелевим неводом[1], який також може називатися сейн (англ. seine).
Сейнер — зазвичай однопалубне судно з надбудовою, зміщеною до носової частини. На кормі є робочий простір (сейнерний майданчик) для зберігання і обробки невода і поворотний майданчик, звідки він викидується при вилові. Один кінець невода при вилові закріплюється на допоміжному мотоботі, який під час переходів і пошуку риби знаходиться на робочій палубі сейнера або буксирується ним. Для підвищення маневреності у великих сейнерів іноді передбачаються засоби активного управління (активні стерна, поворотні висувні колонки, підрулювальні пристрої тощо). Сейнери обладнуються пристроями для вибирання невода і його укладання, установками для охолодження і машинами для обробки риби. Для пошуку скупчень риби сейнери оснащуються рибопошуковою апаратурою — наприклад, ехолотом.
Від траулера сейнер відрізняється, як правило меншою потужністю двигуна і палубної лебідки, хоча сучасні судна взаємозамінні (потужний сейнер може вести промисел тралом, а траулер — снюрреводом або кошелевим неводом).
Примітки
- ↑ И забросил он в море невод…. Газета Корабельная сторона. 6 августа 2008. Процитовано 14 грудня 2015.
Сейнер ведёт промысел кошельковыми неводами, а траулер — различными видами тралов. …название своё сейнер получил от английского слова seine — кошельковый невод. Судно отличается наличием рабочей (сейнерной) площадки, на которой осуществляют операции с неводом.
Література
- СЕЙНЕР — Самойлов К. И. Морской словарь. — М.-Л.: Государственное Военно-морское Издательство НКВМФ Союза ССР, 1941
- КОШЕЛЬКОВЫЙ НЕВОД — Самойлов К. И. Морской словарь. — М.-Л.: Государственное Военно-морское Издательство НКВМФ Союза ССР, 1941