Грузило

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Свинцева дріб
Інші типи свинцевих грузил

Грузило — рибальське пристосування, яке являє собою невеликий шматочок свинцю або бабіту (найбільш важких і легкоплавких металів чи сплавів). Вага частинок, зазвичай, коливається в межах від 5 до 40 г. Форма грузил буває різною. Часто використовується звичайний свинцевий дріб.

На поплавковій вудочці за допомогою грузила виконується вирівнювання поплавця і занурення гачка з наживкою у воду водойми на потрібну глибину. Також може встановлюватися і на рибальських сітках, спінінгах.

На спінінгах грузила використовують, коли приманка легка, а вудилище при цьому жорстке, через що без додаткової ваги приманку неможливо далеко закинути. Спінінгові грузила повинні бути ексцентричними, в яких центр ваги повинен міститись нижче від місця кріплення до волосіні (така форма грузила запобігає закручуванню волосіні на повідку). Деколи спінінгісти використовують спеціальний додатковий пристрій - «антикінкер» (зазвичай його використовують при ловлі на важкі блешні і девони; його ставлять замість грузила між повідком і волосінню).

Джерела[ред.ред. код]

  • Кузнецов Н.Л.// Сучасна енциклопедія спінінгістів. - Донецьк: ТОВ ПКФ «БАО», 2002. - 384с. ISBN 966-548-582-2

Див. також[ред.ред. код]