Луцький екзархат УГКЦ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцький екзархат
Основна інформація
Країна Україна Україна
Площа 40.3
Митрополія Київська митрополія
Епархіяльне управління Луцьк
Заснована 15 січня 2008
Кількість парохій 24
Кількість
священнослужителів
25
Катедральний храм Собор Різдва Пресвятої Богородиці
Сан правлячого архієрея єпископ
Титул правлячого архієрея екзарх
Сайт Офіційний сайт
Єпископ
Правлячий архієрей Йосафат Говера

Луцький (Волинський) екзархат  — складова частина Української греко-католицької церкви. Створений 15 січня 2008 року. Є продовженням Луцької греко-католицької єпархії, яка існувала з перервами у XVI - XIX ст. Кафедра єпископа знаходиться у церкві Різдва Христового у Луцьку.

Історія

Луцький екзархат було створено рішенням Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви шляхом виділення зі складу Київської архієпархії.

15 січня 2008 року у Ватикані було оголошено про те, що Папа Бенедикт XVI поблагословив рішення Синоду єпископів заснувати новий архиєпископський екзархат у Луцьку та призначити о. Йосафата Олега Говеру, священика Тернопільсько-Зборівської єпархії, першим екзархом, уділяючи йому титулярний престол Цезаріани.

Волинський Архиєпископський Екзархат УГКЦ з осідком в Луцьку знаходиться на північному заході України і охоплює Волинську та Рівненську області. На момент створення на цій території діяло 14 греко-католицьких парафій, в яких працюють 5 єпархіальних священиків та 5 ченців — Отці Василіяни і Редемптористи, та один диякон, яким допомагали також священики із сусідніх єпархій. Василіянські монастирі є в Луцьку та Володимирі-Волинському, Отці Редемптористи мають дім у Ковелі.

У липні 2015 року в Луцьку було виділено земельну ділянку для храму релігійній громаді (парафії) Собору Різдва Пресвятої Богородиці.[1]

19 серпня 2016 року у селі Положево Шацього району було урочисто освячено новий храм Преображення Господнього.[2]

19 грудня 2017 року в Рівному голова Української греко-католицької церкви (УГКЦ) верховний архієпископ Святослав Шевчук звершив чин освячення Прокафедрального собору Луцького екзархату — храм святого Миколая Чудотворця, будівництво якого зайняло близько 10 років.[3]

Деканати

  • Луцький
  • Рівненський
  • Володимир-Волинський

Ординарії

Примітки

  1. Греко-католикам Луцька виділять земельну ділянку. https://www.volynnews.com/. Волинські новини. 22 липня 2015. Процитовано 28 липня 2019.
  2. На Волині з’явився новий греко-католицький храм. https://www.volynnews.com/. Волинські новини. 21 серпня 2016. Процитовано 28 липня 2019.
  3. Глава УГКЦ у Рівному: «Лише любов і безліч добрих діл є необхідними в будівництві та відродженні вільної і незалежної України»

Посилання


  1. Українські греко-католики мають також вікаріат у Румунії, громади у Литві (Вільнюс), Латвії (Рига, Даугавпілс та Резекне), Естонії (Таллінн), Молдові (Кишинів), Австрії, Параґваї, Венесуелі, Португалії, Іспанії, Греції, Швейцарії, Бельгії, Казахстані, Об’єднаних Арабських Еміратах, Південно-Африканській Республіці (Кейптаун) та Росії.