Панянка-селянка (повість)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:54, 6 серпня 2021, створена Пані Людмила (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Панянка-селянка»
Автор О. С. Пушкін
Назва мовою оригіналу Барышня-крестьянка
Мова російська
Видано 1831

«Панянка-селянка» (рос. Барышня-крестьянка) — повість російського письменника Олександра Пушкіна з циклу «Повістей покійного Івана Петровича Бєлкіна», розпочата 19 і закінчена 20 вересня 1830 року і видана в 1831 році.[1]

Як і повість «Заметіль», «розказана» підставному автору Бєлкіну дівицею К. І. Т.

Головні герої: Іван Петрович Берестов, його син Олексій, сусід поміщик, поміщик-англоман, «справжній російський пан» Григорій Іванович Муромський, його дочка Ліза.

Сюжет[ред. | ред. код]

У повісті «Панянка-селянка» розповідається про дочку багатого поміщика Лізу Муромську, що прикинулася Акулиною — селянською дочкою, щоб сподобатися Олексію Берестову — сину людини, якого Лізин батько ненавидить через несхожості світоглядів. Їй допомагає покоївка Настя. Ліза прикидається неосвіченою; Олексій вчить її грамоти та приходить у захват, бачачи, як швидко та вчиться.

Одного разу Григорій Муромський, виїжджаючи на полювання, не впорався з конем. Так він потрапив в будинок до Берестова і примирився зі старим ворогом. Потім сам Муромський запрошує їх до себе. Але і на цей раз Настя з Лізою зуміли викрутитися з цієї ситуації. Дівчина вмовляє батька нічому не дивуватися і приходить на вечерю набіленою і нафарбованою, в химернім одязі. Олексій не впізнає її.

Здружившись, їхні батьки вирішують одружити своїх дітей. Дізнавшись про це, Олексій приходить в лють і йде з твердим наміром відмовитися від одруження, так як йому подобається звичайна селянка Акулина. Але прийшовши в їх будинок, він впізнає в Лізі свою Акулину, чому невимовно радіє.

Головна ідея повісті полягає у викритті і запереченні умовностей і забобонів того часу і, звичайно, в увазі до життя і буття людини.[2]

Екранізації[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «Барышня-крестьянка» obrazovaka.ru Процитовано 10 листопада 2019
  2. Сюжет повести Барышня-крестьянка briefly.ru Процитовано 10 листопада 2019

Посилання[ред. | ред. код]