Altay (танк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Загальні дані
класифікація ОБТ
вартість $5,5 млн
компанія-виробник Туреччина Otokar
основні країни-оператори Туреччина
Основні параметри
бойова маса, т 60.0
довжина, мм 10 307 разом з пушкою
висота, мм 2640
Броня
Озброєння
довжина ствола, кал. 55
боєкомплект гармати 57
запас ходу по шосе, км 500

Altay — перспективний турецький танк.

Історія[ред.ред. код]

Танк названий на честь турецького війкового генералу Фахретина Алтая, учасника війни за незалежність Туреччини (1919—1923 р.) Прототипом танку став корейський К2 «чорна пантера».

Програма повинна була бути реалізованою за 54 місяці. У березні 2007 був підписаний контракт між міністерством оборони Туреччини і компанією Otokar котра в свою чергу 11 травня 2011 підписала контракт із південок-корейською фірмою Hyundai Rotem про сумісне виробництво. Про те у по ходу процесу виник ряд складностей зокрема із двигуном для машини. Багатомісячні перемовини із Японською компанією «Mitsubishi Heavy Industries» не дали результатів. Але згодом, Туреччина озвучила, що двигун на танк буде власного виробництва. У липні 2012 прозвучала заява про те що виробництво перших прототипів буде почато в осінню і вже в жовтні в мережі з'явилися перші фото танка.

Орієнтовна вартість проекту $500 млн, одного танку $5,5 млн.

Вже перед початком серійного виробництва Туреччина зіткнулася з проблемою пошуку нового двигуна для свого танка після припинення співпраці між турецьким виробником двигунів «Tumosan» і австрійською фірмою. Однак 14 березня 2017 року був підписаний меморандум про порозуміння між главами урядів України і Туреччини, згідно з яким для турецького танка Україна поставить двигуни 6ТД-3[1].

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]