Brights (рух)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Файл:Bright Logo.png
Symbol of the Brights

Brights — суспільний рух прихильників натуралістичного світогляду, вільного від надприродних, паранормальних і містичних елементів. Заснований у 2003 році Полом Гейсертом і Мінгоєм Фатрелом.

Цілі[ред.ред. код]

Рух прагне створити інтернет- співтовариство для досягнення наступних цілей:[1]

  • Сприяти розумінню і адекватному справедливому сприйняттю громадськістю « натуралістичного світогляду», вільного від містицизму і елементів надприродного.
  • Отримати суспільне визнання того, що особи з таким світоглядом можуть вести принципову діяльність, роблячи значний вклад суспільно-політичні сфери життя.
  • Навчити суспільства приймати осіб з таким світоглядом як рівноправних громадян.

Виникнення руху обумовлено тим, що згідно з соціологічними дослідженнями в США прихильники атеїстичних поглядів сприймаються упереджено, стереотипно і користуються недостатньою довірою :

У ході опитування громадської думки, проведеного в 1999 році групою Gallup, американцям задавали питання, чи проголосують вони за цілком гідного кандидата, якщо цей кандидат — жінка (ствердно відповіли 95%), католик (94%), єврей (92%), чорношкірий (92%), мормон (79%), гомосексуал (79%) або атеїст (49%).

[2]

Історія[ред.ред. код]

Пол Гейсерт був вчителем біології в Чикаго в 1960 -х, професором в 1970 -х, підприємцем і письменником у 1980 -х і співрозробником навчальних матеріалів і веб-сайту для занять з релігії в державних школах в 1990-х.

При прийнятті рішення про участь в " Марші безбожних Американців на Вашингтон " у 2002 році , Полу не сподобалося визначення «безбожний». Він вирішив позбавити атеїзм від негативних асоціацій " безбожництва " і придумати іншу, більш позитивну назва для «спільноти здорового глузду» . <! — За аналогією зі словом " [ [ Гей|гей]] " (англ. gay — веселий, безтурботний), яке стало синонімом слова " гомосексуаліст ", прибравши з нього негативний конотацію { { немає АІ|16|06|2013 }} , -> Так з'явилася на світ назву " брайт " (Від { { lang — en|bright }} : 1 . яскравий ; 2 . розумний, кмітливий ) .

Працюючи з Мінгою Фатреллом, засновники руху Brights хотіли підключити і активізувати якомога більше не релігійних людей, що не беруть участь у вже існуючих філософських організаціях . Для досягнення цієї мети вони створили не тільки визначення "Bright ", але й ідею громадянського виборчого округу, який існував і функціонував би через Інтернет.

Випробувавши цю ідею в перші місяці 2003 року, 4 червня 2003 вони запустили сайт Brights ' Net (Мережа Brights) . Первинне увагу руху забезпечили статті в Гардіан, Вайред і Нью-Йорк Таймс. Через рік число зареєстрованих членів Brights перевищувало десять тисяч в 85 країнах.

Рух продовжувало зростати і прискорено набирати нових членів, в тому числі і завдяки дискусіям навколо « нового атеїзму» в засобах масової інформації, викликаним серією книг, що вийшла в кінці 2006 року: " [ [ Бог як ілюзія]] ", " порушення заклинань : релігія як природне явище ", " [ [ Бог не любов]] ", " [ [Кінець віри]] "і " Лист до християнської нації ". До січня 2010 року зареєстровано більше 50 000 членів Brights з 186 країн.

Мережа[ред.ред. код]

Сайт «Мережа Brights» є комунікаційним і координуючим центром руху Brights.

Сайт рекомендує пріоритетні проекти і сприяє формуванню місцевих груп, відомих як Brights 'Local Constituencies (BLCs). Такі групи є в Лондоні, Парижі, декількох містах Сполучених Штатів та Канаді, а також інших місцях по всьому світу.

Тим не менше, всі члени Brights сприяють руху автономно. Жодна фізична або юридична особа, в тому числі директора «Мережі Brights» не можуть говорити за всіх Brights.

Учасники[ред.ред. код]

Незважаючи із визначенням себе як Brights, багато учасники руху також визначають свої погляди як атеїстичні, гуманістичні, світські гуманістичні, свободомислячі, об'єктивістські, раціоналістичні, натуралістичні, матеріалістичні, агностичні, скептичні, апатеїстичні, або навіть натуралістичні пантеїстичні, і так далі . У кожному разі, " рух не пов'язаний з яким-небудь певним переконанням ". [ 10 ] Одна з цілей Мережі Brights — включити в лексику термін, узагальнюючий все існуюче « співтовариство розуму». Таким чином, особи, які можуть заявити про свій натуралістичний світогляд, використовуючи термін Brights, можуть виходити за межі знайомої світської категорії доти, поки вони не мають теїстичних світоглядів . [ 11 ] Серед зареєстрованих учасників значаться і деякі представники духовенства, такі як міністри пресвітеріанської церкви і професор церкви Історії, висвячений в сан священика.

Відомі прихильники[ред.ред. код]

  1. Деніел Деннет
  2. Річард Докінз
  3. Стівен Пінкер
  4. Джеймс Ренді
  5. Шелдон лі Глешоу

Критика[ред.ред. код]

Рух піддається критиці з боку деяких (як релігійних, так і не релігійних) організацій, які заперечують проти прийняття титулу " bright " (яскравий), оскільки вважають, що він дозволяє припустити, що люди з натуралістичним світоглядом розумніші (" яскравіші "), ніж не- натуралісти, такі, як філософські скептики або ідеалісти, які вірять у паранормальні явища, філософи теїзму або релігії. [ 12 ] Наприклад , Комітет скептицизму опублікував статтю Кріса Муні під назвою " не надто " яскраві "", в якій він заявив, що, хоча він згоден з рухом , Річард Докінз і Деніел Деннет в " кампанії з перейменування невіруючих в " Яскравих «варто було б подумати двічі», через можливість невірного тлумачення терміна . [ 13 ] Журналіст і відомий атеїст Крістофер Хітченс також знайшов його « марнославним». [ 14 ]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. The Brights' Net. The-brights.net. Архів оригіналу за 2012-08-18. Процитовано 2011-04-05. 
  2. Річард Докінз 'Бог як ілюзія'

Посилання[ред.ред. код]