Chuang Yi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Chuang Yi
创艺
Тип видавництво і видавець коміксівd
Форма власності приватна компанія
Галузь видавнича справа
Засновано 1990
Закриття (ліквідація) 2013
Штаб-квартира Сінгапур
Територія діяльності Сінгапур, Австралія, Нова Зеландія, Малайзія, Філіппіни, Індія
Продукція комікси
ChuangYi.com.sg

Chuang Yi Publishing Pte Ltd. (піньїнь: Chuàngyì, що означає «мистецтво») — видавнича компанія, розташована у Сінгапурі, яка спеціалізується на видавництві місцевих і зарубіжних коміксів та пов'язаної з ними продукції англійською і китайською мовами. Chuang Yi розповсюджує всі або деякі із своїх продуктів у Сінгапурі, Малайзії Індії і Філіппінах. Розповсюдження в Австралії і Нової Зеландії відбувається завдяки Madman Entertainment і використанню австралійської англійської мови.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Chuang Yi Publishing була заснована у 1990 році як розповсюджувач японських коміксів, надрукованих спрощеною китайською мовою. Успіх до компанії прийшов після публікації серій коміксів Dragon Ball та Slam Dunk і згодом почала імпортувати продукцію з Гонконгу, Тайваню і Південної Кореї.

У 1995 році Chuang Yi відкрила свій перший філіал у Куала-Лумпурі і запустила видавництво двох японських серій коміксів малайською мовою. У 1998 і 1999 роках Chuang Yi опублікувала свою першу адаптацію телетрагікомедії Legend of the Eight Immortals і Liang Po Po. На англомовний ринок компанія вийшла у 2000 році із запуском у виробництво серії Покемон і двох тайванських коміксів у місцевих газетах. У 2003 році Chuang Yi забезпечила собі ліцензійні права на розповсюдження своїх коміксів у Австралії, Нової Зеландії і Філіппінах, а у 2004 році розширила свою діяльність на ринку журналів, включаючи ліцензування кількох продуктів компанії Дісней. Chuang Yi розпочала продаж колекцій наклейок від італійської компанії Panini Comics і американської Topps у 2005—2006 роках, а у 2006 розпочала поширення коміксів у Індії.[2] У 2007 році компанія забезпечила собі права на виробництво канцелярського приладдя під маркою продукції Покемон і Дісней та розпочала ексклюзивне розповсюдження продукції DC Comics і Marvel Comics у Сінгапурі і Малайзії.[3]

Манґа опубліковані Chuang Yi китайською мовою[ред. | ред. код]

Манґа опубліковані Chuang Yi англійською мовою[ред. | ред. код]

Інші журнали коміксів, опубліковані Chuang Yi англійською мовою[ред. | ред. код]

Манхва, опубліковані Chuang Yi англійською мовою[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. New Madman Manga for 2005. Mania (archived from Anime on DVD.com). 4 січня 2005. Архів оригіналу за 2 жовтня 2012. Процитовано 21 липня 2008.
  2. Japanese Manga Comics to debut in India courtesy Chuang Yi and Sterling Publishers. Tech Shout!. 7 червня 2007. Архів оригіналу за 16 липня 2011. Процитовано 21 липня 2008.
  3. Distribution. Chuang Yi. Архів оригіналу за 16 червня 2008. Процитовано 19 липня 2008.
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 13 січень 2009. Процитовано 14 лютий 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]