Добра стаття

Хеллсінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хеллсінг
ヘルシング
Херусінґу
Hellsing
Жанрвампіри, містика, бойовик
Аудиторіясейнен[1][2][…]
Манґа
АвторХірано Кота
ВидавецьЯпоніяShonen Gahosha
Інші видавціСША Dark Horse Comics

Австралія Нова Зеландія Madman Entertainment
Південна Корея Joeun Sesang
Франція Tonkam
Італія J-POP Manga
Німеччина Planet Manga
Іспанія Norma
Польща J.P. Fantastica
Тайвань Siam Inter Comic
Норвегія Mangismo
Швейцарія Egmont Karnan AB

Угорщина Mangafan
ЖурналYoung King Ours
Період випуску1997 — 30 вересня 2008
Кількість томів10
Манґа
Hellsing: The Dawn
АвторХірано Кота
ВидавецьЯпоніяShonen Gahosha
ЖурналYoung King Ours
Період випуску2001 — 15 лютого 2006
Кількість томів6+
Телевізійний аніме-серіал
РежисерЯсунорі Урата
СтудіяGONZO Digimation
МережаЯпонія Fuji Television
Інші мережіАргентина Бразилія Мексика Німеччина Animax
Мексика XEIMT-TV

США Starz!
Португалія SIC Radical
Південна Корея Tooniverse
Польща Hyper
Бельгія Plug TV
Росія MTV Russia
Швеція Canal+ Scandinavia
Туреччина MTV Turkiye

Україна Тоніс[4][5]
Період показу10 жовтня 2001 — 16 січня 2002
Кількість серій13[6]
OVA
Hellsing Ultimate
РежисерТокоро Томокадзу
СтудіяMadhouse, Rondo Robe, Satelight, Wild Geese, Geneon
Період показу10 лютого 2006 — 26 грудня 2012
Тривалість40–65 хв
Кількість серій10

Хеллсінг[5][7] (яп. ヘルシング, Херусінґу, англ. Hellsing) — японська манґа-серія, яку написав та проілюстровав Хірано Кота, та яка розповідає про пригоди вампіра Алукарда. Утім, манґа не має конкретного головного героя та оповідає про протиборство трьох організацій: Хеллсінг, XIII-го відділу Ватикану — організації Іскаріот та «Останнього батальйону» Міленіуму.

Манґа виходила у Японії з 1997 року до 2008 в часописі Young King Ours. Серію перекладають та публікують великою кількістю мов, зокрема англійською видавництво Dark Horse Comics, французькою — Editions Tonkam, німецькою — Planet Manga та ін. 2001 року в журналі Young King Ours почав виходити приквел до оригінальної серії — манґа Hellsing: The Dawn.

На основі манґи студією GONZO Digimation був створений 13-серійний аніме серіал[9]. Прем'єра серіалу відбулася на японському телеканалі Fuji Television 10 жовтня 2001 року. Показ аніме закінчився 16 січня 2002 року.

2006 року відбулася прем'єра другої екранізації манґи — OVA-серіалу Hellsing Ultimate, створеного компаніями Madhouse, Rondo Robe, Satelight, Wild Geese та Geneon. Серіал нараховує 10 серій, які виходили з 10 лютого 2006 року по 26 грудня 2012 року.

Світ[ред. | ред. код]

Організації[ред. | ред. код]

Королівський орден протестантських лицарів (Хеллсінг)[ред. | ред. код]

Королівський орден протестантських лицарів, також знаний як Хеллсінг — організація створена Абрагамом Ван Хеллсінгом для боротьби проти вампірів та інших створінь темряви. Організація Хеллсінґ керується прямим нащадком засновника організації, бо тільки він може керувати Алукардом — могутнім вампіром, що віддавна служить сім'ї Хеллсінгів.

Хеллсінг входить в так звану Раду Дванадцяти, яка складається з найвпливовіших представників армії та парламенту Великої Британії.

13-й відділ Інквізиції Ватикану (Іскаріот)[ред. | ред. код]

XIII-тий відділ Інквізиції Ватикану, названий на честь Юди Іскаріота. Голова відділу — архієпископ Енріко Максвелл. Мета Іскаріота — знищення вампірів та єретиків.

Війська XIII-того відділу складаються з паладинів та регулярних військ. Паладини Іскаріота — елітні воїни інквізиції, головою паладинів є найсильніший з них — Александр Андерсон. Регулярні війська складаються з лицарів Ордена мудрих братів, Ордена Калатрава Ла Нуева, Ордена святого Стефана та лицарів Мальтійського ордену.

Останній батальйон Міленіуму[ред. | ред. код]

«Міленіум» — секретна організація, група колишніх військовиків та вчених нацистської Німеччини. Сама назва «Міленіум» (від латинського «тисячоліття») належить до пропагандистської нацистської формули «Тисячолітнього рейху», який нібито повинен був настати після перемоги нацистської Німеччини в Другій світовій війні. Після закінчення війни ця організація перебралася до Латинської Америки разом із чималою часткою награбованих під час війни багатств, улаштувалася там, плекаючи плани реваншу, продовжуючи початі в роки Другої світової досліди з перетворення людей на вампірів і контролю за ними за допомогою інтегральних схем.

В аніме-серіалі «Міленіум» не з'являється, за винятком братів Валентайн, і взагалі не згадується. Єдиний натяк на цю організацію — передсмертна фраза Яна Валентайна «Удалого тисячоліття» у фіналі шостої серії.

Вампірологія[ред. | ред. код]

Людина може стати вампіром, тільки якщо її вкусить інший вампір. При цьому людина має бути незайманою, інакше — перетворюється на «упиря» або «гуля» (від англ. «ghoul» — вовкулак, вампір, упир) — прислужника вампіра, схожого на зомбі. Єдине, на що здатні упирі — слухатися свого господаря та вбивати з метою з'їсти. Укушені упирями самі стають упирями. Щоб стати вільним вампіром, молодий вампір повинен випити крові вампіра-господаря.

На вампіра накладається безліч обмежень — він боїться срібла, світло ослаблює його, вампір не може перетнути водні простори (океан або річку). Але все це залежить від рівня вампіра.

Разом з кров'ю вбитих людей вампіри поглинають їхні душі, переймаючи їхній досвід та знання. Також вампіри можуть використовувати поглинуті душі в своїх цілях, викликаючи їх на полі бою. Сила вампіра безпосередньо залежить від того, скільки душ він підпорядкував.

Сюжет[ред. | ред. код]

Із часів леґендарного мисливця на вампірів, професора ван Хеллсінга, таємна організація Королівських Протестантських Лицарів, що успадкувала ім'я свого засновника, — «Хеллсінг», успішно б'ється з вампірами, перевертнями та іншими інфернальними істотами. Коли відступають загони елітного спецпризу «Хеллсінга», єдиною надією залишається могутній вампір Алукард, вимушений служити своїм новим господарям — людям.

Алукард на довгий час був ув'язнений у льохах родового маєтку Хеллсінгів та, після смерті голови Ордену, відіграв важливу роль у житті доньки колишнього голови Ордену — Інтеґри, коли врятував її від дядька, який претендував на положення спадкоємця. «Звільнивши» вампіра, Інтеґра стала єдиною повновладною його господаркою. Надалі Алукард складає основну силу таємної організації, б'ючись як з вампірами-злочинцями, так і з ворожими до Хеллсінгу та Інтеґри організаціями або окремими людьми, шукаючи справжнього супротивника — вампіра, який міг би зрівнятися з ним за силою.

Персонажі[ред. | ред. код]

Алукард
Серас Вікторія

Алукард (яп. アーカード) — наймогутніший воїн в організації Хеллсінг (і, можливо, у всьому світі). Один з прадавніх вампірів.

Сто років тому був переможений Абрагамом ван Хеллсінгом, що наклав на нього Печатку Кромвеля, яка обмежує сили вампіра, тому вимушений служити сім'ї Хеллсінгів.

Вельми самолюбний, а оскільки він практично невразливий, дуже егоїстичний. Часто принижує людей з будь-якої причини та навіть при її відсутності. У запеклій битві Алукард спеціально обмежує себе, даючи ворогові відчуття переваги, тільки для того, щоб потім граючись узяти верх.

Алукард демонструє, в різних втіленнях, вражаючий та пригнічуючий арсенал надздібностей (деякі критики навіть зауважують завелику могуть персонажа).

Ім'я «Алукард» є анаграмою — зворотним написанням імені «Дракула».

Сейю: Наката Дзоудзі

Серас Вікторія (яп. セラス・ヴィクトリア) — молода дівчина, працювала в поліції.

Батьків убили вампіри на очах у Серас. Пізніше вона виросла в притулку, мріючи піти шляхом батька — стати поліцейською. Перетворена на вампіра Алукардом під час інциденту в Чедарі.

Серас спочатку не особливо сильна — має гострий зір, велику фізичну силу — от і все.

Вона мила, трохи наївна, неймовірно добра, сором'язлива. Бажаючи залишитися людиною, спочатку відмовляється пити людську кров, що, природно, не дуже сприятливо позначається на її здоров'ї. Першу кров прийняла від Інтеґри, яка змусила дівчину висмоктати у неї кров з ранки в пальці.

До кінця манґи, випивши добровільно віддану кров Бернадотте, стає справжнім вампіром.

Сейю: Орікаса Фуміко

Александр Андерсон (яп. アレクサンド・アンデルセン) — священик, паладин католицької церкви.

У звичайному житті працює вихователем в притулку. На завданнях — регенератор (людина, заговорена заклинанням регенерації), боєць Іскаріот Католицької церкви.

Андерсон фанатик, нетерпимий до іншої віри, вирішує все за допомогою своїх невичерпних ножів. Ненавидить Алукарда, Хеллсінгів та протестантів, але опинившись у Лондоні проявляє пошану та турботу до Інтеґри.

Згодом зрадив архієпископа Енріко Максвелла, побачивши нелюдяні дії армії хрестоносців, направивши свій відділ на боротьбу з Дракулою (Алукардом). Під час сутички з Дракулою встромив у себе цвях Святої Олени (цвях, яким був прибитий до хреста Ісус Христос, був пізніше знайдений імператрицею Оленою, канонізованою Церквою), ставши безсмертним чудовиськом, за силою рівним Алукарду. Вбитий Алукардом.

Вперше з'явився в одній з ранніх хентайних робіт Хірано Коти — Angel Dust.

Сейю: Нодзава Наті

Манґа[ред. | ред. код]

Крім основної серії манґи Хеллсінґ Хіраною Котою було створено також дві додаткові серії: Хеллсінґ: Світанок — приквел до оригінальної манґи, який виходив окремо в журналі Young King Ours та Хеллсінг: Перехресний вогонь, який у вигляді додаткових глав входить в перші три томи оригінальної манґи.

Манґа «Хеллсінг»[ред. | ред. код]

Уперше манґа Хеллсінг з'явилась в 1997 році в японському сейнен журналі Young King Ours. Насьогодні опубліковано 10 томів манґи. 30 вересня 2008 року в часописі Young King Ours було заявлено, що в листопаді 2008 року буде опублікований останній епізод 11-го, останнього тому серії[10]. Видавництвом Shōnen Gahosha окремі епізоди публікуються в форматі танкобону. На сьогодні опубліковано 9 танкобонів[11].

Манґу перекладає та випускає англійською мовою в Північній Америці видавництво Dark Horse Comics. Перший том англійською вийшов 1 грудня 2003 року і на сьогодні англійською опубліковано 9 томів[12]. Видавництво Chuang Yi публікує манґу англійською мовою в Сінгапурі. Опубліковано вже 6 томів[13]. В Австралії та Новій Зеландії манґу публікує видавництво Madman Entertainment[14][15]. Хеллсінґ також публікується у Франції видавництвом Editions Tonkam, в Італії — Dynit, в Німеччині — Planet Manga, в Польщі — Japonica Polonica Fantastica та в Данії та Швеції видавництвом Mangismo[16].

Манґа має популярність як у Японії так і в інших країнах. 2005 року шостий та сьомий томи оригінальної манґи увійшли до списку найпопулярніших манґа-серій в США за версією Diamond Comics Distributors[17]. В листопаді 2007 року дев'ятий том манґи увійшов в список десяти найкраще купованих манґа в Японії[18][19].

Список томів манґи[ред. | ред. код]

Том Японською Англійською
Дата виходу ISBN Дата виходу ISBN
1 вересень 1998[20] ISBN 4-7859-1870-5 1 грудня 2003[21] ISBN 1-59307-056-X
Епізоди
 • 1. Мисливець на вампірів
 • 2. Хазяїн чудовиськ
 • 3. Клуб убивць
 • 4. Той, що танцює з мечем 1
 • 5. Той, що танцює з мечем 2
 • 6. Той, що танцює з мечем 3
 • Бонус: Перехресний вогонь 1
2 грудень 1999[22] ISBN 4-7859-1958-2 1 березня 2004[23] ISBN 1-59307-057-8
Епізоди
 • 7. Мертва Зона 1
 • 8. Мертва Зона 2
 • 9. Мертва Зона 3
 • 10. Мертва Зона 4
 • 11. Баланс Сили 1
 • 12. Баланс Сили 2
 • Бонус: Перехресний вогонь 2
3 грудень 2000[24] ISBN 4-7859-2047-5 1 червня 2004[25] ISBN 1-59307-202-3
Епізоди
 • 13. Баланс Сили 3
 • 14. Дія ліфту 1
 • 15. Дія ліфту 2
 • 16. Дія ліфту 3
 • 17. Дія ліфту 4
 • 18. Дія ліфту 5
 • Бонус: Перехресний вогонь 3
4 вересень 2001[26] ISBN 4-7859-2125-0 1 вересня 2004[27] ISBN 1-59307-259-7
Епізоди
 • 19. Дія ліфту 6
 • 20. Вік Імперії 1
 • 21. Вік Імперії 2
 • 22. Вік Імперії 3
 • 23. Заклик сили
 • 24. Останній рубіж
 • 25. D 1
 • 26. D 2
 • 27. D 3
5 27 лютого 2003[28] ISBN 4-7859-2286-9 1 грудня 2004[29] ISBN 1-59307-272-4
Епізоди
 • 28. Точка кипіння
 • 29. D 4
 • 30. D 5
 • 31. D 6
 • 32. D 7
 • 33. D 8
 • 34. D 9
 • 35. Ксанад
 • 36. Остання фантазія 1
 • 37. Остання фантазія 2
6 14 листопада 2003[30] ISBN 4-7859-2373-3 1 березня 2005[31] ISBN 1-59307-302-X
Епізоди
 • 38. Остання фантазія 3
 • 39. Остання фантазія 4
 • 40. Остання фантазія 5
 • 41. Крикун
 • 42. Повітряні сили
 • 43. Гарматна куля
 • 44. Бій на повітряних кулях
 • 45. Найманець 1
 • 46. Найманець 2
 • 47. Найманець 3
7 27 грудня 2004[32] ISBN 4-7859-2499-3 21 вересня 2005[33] ISBN 1-59307-348-8
Епізоди
 • 48. Найманець 4
 • 49. Найманець 5
 • 50. Найманець 6
 • 51. Останнє завдання
 • 52. Уходити
 • 53. Якса
 • 54. Чоловік, якого я кохаю
 • 55. Битва
 • 56. Янголи
 • 57. Чаклунство 1
8 26 липня 2006[34] ISBN 4-7859-2666-X 4 липня 2007[35] ISBN 1-59307-780-7
Епізоди
 • 58. Чаклунство 2
 • 59. Чаклунство 3
 • 60. Чаклунство 4
 • 61. Чаклунство 5
 • 62. Голодні мечі 1
 • 63. Голодні мечі 2
 • 64. Голодні мечі 3
 • 65. Сила та магія 1
 • 66. Сила та магія 2
 • 67. Психічна війна
 • 68. Замок Ваніа 1
9 9 листопада 2007[36] ISBN 4-7859-2885-8 22 жовтня 2008[37] ISBN 1-59582-157-0
Епізоди
 • 69. Замок Ваніа 2
 • 70. Серце мрії
 • 71. Релікти
 • 72. Серце заліза
 • 73. Штрафна година 1
 • 74. Штрафна година 2
 • 75. Штрафна година 3
 • 76. Божевільний світанок
 • 77. Операція Вовк
 • 78. Бойова майстерність 1
 • 79. Бойова майстерність 2
10 27 березня 2009[38] ISBN 978-4-7859-3131-5
Епізоди
 • 80. Вольфанґ 1
 • 81. Вольфанґ 2
 • 82. Чорний онікс 1
 • 83. Чорний онікс 2
 • 84. Чорний онікс 3
 • 85. Чорний онікс 4
 • 86: Чаклунство
 • 88: Чаклунство 2
 • 89: Забуття
 • 90: Романтично
Hellsing: The Dawn

Манґа «Hellsing: The Dawn»[ред. | ред. код]

У 2001 році Хіраною Котою в спеціальному випуску журналу Young King Ours видавництва Shonen Gahousha були опубліковані перші епізоди манґи Хеллсінг: Світанок. Насьогодні опубліковано 6 епізодів першого тому.

Видавництво Shonen Gahousha припинило публікацію цього твору допоки не буле закінчена основна манґа[39].

Згідно із словами Таліесіна Джеффа, який бере участь в озвучуванні англійської версії OVA Хеллсінг, це продовження буде екраінізоване в одній із серій OVA-серіалу[40].

Манґа перекладається та публікується англійською мовою в журналі New YK Special[41].

Дія Хеллсінг: Світанок відбувається в вересні 1944 року в польській столиці Варшаві під час тамтешнього повстання проти німців. 14-річний Вальтер Дорнез та Алукард, який у цьому творі представлений в образі молодої дівчини, атакують одну з баз Міленіума.

Обкладинка диску

Аніме[ред. | ред. код]

На основі манґи Хеллсінг анімаційною студією GONZO Digimation було створена 13-серійна аніме екранізація.

Прем'єра аніме-серіалу відбулась 10 жовтня 2001 року[42] на японському телеканалі Fuji Television. Остання серія вийшла 16 січня 2002 року[43].

Серіал перекладено англійською і він вийшов в Північній Америці компанією Geneon Entertainment[44]. У Великій Британії аніме випускає компанія ADV Films, в Австралії — Madman Entertainment[45].

На телебаченні поза Японією аніме вперше демонструвалось з англійськими субтитрами на телеканалі Starz!'s Encore Action з 4 жовтня 2003 року по 27 грудня 2003 року.

В Україні аніме-серіал транслювався телеканалом «Тоніс» у 2004—2005 роках як «Хеллсінг — війна з нечистою силою»[4][5].

Аніме знімалось на основі перших двох томів манґи, сюжети цих творів суттєво відрізняються. Сценарист аніме Конака Тіакі зробив значні зміни в тематику історії та характери персонажів, а також вирізав усі згадки про організацію Міленіум.

Список серій аніме[ред. | ред. код]

Назва Японський реліз Англійський реліз
1 Невмерущий
«The Undead»  
10 жовтня 2001[42]4 жовтня 2003[6]
Після призначення нового священика в селі Чадар почали зникати люди. Для розслідування інциденту й для арешту пароха туди був відряджений загін поліції, але всіх убили. Із Лондону був посланий спецзагін Д-11, який виявив, що село захоплене зомбі. Із загону Д-11 рятується тільки одна дівчина Вікторія Серас, але й вона стає вампіром завдяки Алукарду, який позбавляє село від священика-вампіра. 
02 Клуб М
«Club M»  
17 жовтня 2001[46]11 жовтня 2003[6]
Вікторія не може звикнути, що вона вампір. Вона не може вдень ходити містом, спить у труні й не може торкатись срібла. Але найстрашніше — їй необхідно пити кров. Нове завдання для Алукарда й Вікторії — нейтралізувати двійко вампірів-відчайдух, які безконтрольно вбивають людей. 
03 Той, що танцює з мечами
«Sword Dancer»  
24 жовтня 2001[47]18 жовтня 2003[6]
До Англії прибуває католицький священик-вояк отець Андерсен з 13 відділу Інквізиції (організація Іскаріот) задля поборювання нових поколінь вампірів. Католики та протестанти, на яких працює Алукард, давні вороги. Під час полювання на вампіра Енді Кастіполетті священик-воїн ранить Вікторію Серас і зударяється у двобої з Алукардом. Герць іде на рівних, сутичка закінчується нічиєю. 
04 Невинний як людина
«Innocent as a Human»  
31 жовтня 2001[48]25 жовтня 2003[6]
Проти організації Хеллсінг розгорнена інформаційна війна. В Інтернеті з'являються снаф-фільм про вбивство капітана організації Хеллсінг, потім по телебаченню транслюється операція із знищення вампірів, які виглядають як цивільні люди. 
05 Братство
«Brotherhood»  
7 листопада 2001[49]1 листопада 2003[6]
Вампіри Люк Валентайн та Ян Валентайн убивають таємного аґента МІ5, який розслідує справу про штучних вампірів. Їхній клан кидає виклик Британській імперії і атакує штаб-квартиру організації Хеллсінг. 
06 Мертва зона
«Dead Zone»  
14 листопада 2001[50]8 листопада 2003[6]
Волтер — старий паладин леді Інтеґри виявляється Янголом Смерті. Він разом з Алукардом та Вікторією відбиває напад. Перемога далася важкою ціною. Загинуло 135 співробітників організації Хеллсінг, 24 отримали поранення. Уціліли головним чином ті, хто був відсутній в осідку на момент штурму. 
07 Дуель
«Duel»  
21 листопада 2001[51]15 листопада 2003[6]
Знов про себе нагадує 13 відділ Інквізиції — давній конкурент Організації Хеллсінг у поборюванні нечисті. Алукарду знов доводиться битися з її священиками-вояками в особі отця Андерсона. Сутичка закінчується нічиєю. 
08 Будинок убивств
«Kill House»  
28 листопада 2001[52]22 листопада 2003[6]
Фабрику з виробництва вампір-чипів виявляють в Гонконзі, проте в перебігу штурму знищуються всі докази. До Вікторії звертається аґент MI5 Ґаррі Андерс яко посередник для перемовин із нейтральним вампіром Геленою. Ґаррі Андерс розслідує справу про штучних вампірів. Гелен стверджує, що в цій справі не можуть бути замішані британські вампіри. Після повернення із завдання Андерса підривають у власній машині. Алукард повідомляє Інтеґру, що з континенту прибув новий дужий вампір, рівний йому за силою. 
09 Головокружіння від червоних троянд
«Red Rose Vertigo»  
5 грудня 2001[53]29 листопада 2003[6]
Організація Хеллсінг штурмує замок Бабхан, де ховаються штучні вампіри. Операцію доводиться згортати, оскільки надходить повідомлення, що там ховаються терористи з ІРА. Проте антитерористичний підрозділ САС опиняється в пастці, а його елітні бійці стають вампірами. У леді Інтеґри з'являється молодша сестра — леді Лаура Вінґейтс, яка виявляється підісланою вбивцею. Лаура хоче перетворити Інтеґру на упиря і їй майже це вдається. Алукард вбиває Лауру, а Інтегра випускає з себе всю кров, щоб позбутися крові вампірші. Головою ворогів організації Хеллсінг виявляється вампір Інкогніто з Чорного Континенту. 
10 Хазяїн чудовиськ
«Master of Monsters»  
12 грудня 2001[54]6 грудня 2003[6]
Леді Інтеґра змагається із смертю на операційному столі. Її думки переносяться в минуле, коли був живий її батько, а вона була маленькою дівчинкою. Для борні з нечистю організація Хеллсінг інколи практикує таємничий Ритуал. Після смерті батька Інтеґри, владу над організацією Хеллсінг спробував захопити його брат Річард Хеллсінг. Річард намагається вбити маленьку Інтеґру, але її рятує Алукард, якого вона випадково будить запахом своєї крові. 
11 Переважаюча сила
«Transcend Force»  
19 грудня 2001[55]13 грудня 2003[6]
Капітан спецзагону вампірів Паркер намагається переманити Вікторію на свій бік. Організація Хеллсінг отримує інформацію про напад вампірів на жіночий гуртожиток в Кембриджі. Нападаючі — колишні бійці САС. Це не прості вампіри, бо вони використовують вибухівку та автоматичну зброю. Вампіри нападають на Тауер. Організація ХГллсінґ вирушає на зачистку Тауера. Інкогніто вбиває вампіра Гелену. Засоби масової інформації несподівано повідомляють, що терористи це члени Організації Хеллсінг, яка вийшла з-під контролю королеви Англії
12 Повне знищення
«Total Destruction»  
9 січня 2002[56]20 грудня 2003[6]
Організація Хеллсінг стикається з британською армією. Гине капітан Пітер Фергюсон. Гинуть усі бійці Організації Хеллсінг. Залишаються самі Алукард та Вікторія. Вампір Паркер б'ється з Вікторією, а Інкогніто — з Алукардом. Вікторія перемогла, а результат сутички вищих вампірів усе ще не визначений. 
13 Пекельний вогонь
«Hellfire»  
16 січня 2002[43]27 грудня 2003[6]
Гвинтокрил, на якому летить леді Інтеґра з Волтером, збивають королівські ВПС. Інкогніто викликає бога Сета, який починає знищувати Лондон. Алукард гине, але відроджується. Поєдинок триває допоки Алукард не перемагає. Леді Інтеґра у в'язниці. Господарі Інкогніто, які створили вампір-чипи так і не розкриті. Наприкінці битви Алукарда з Інкогніто Алукард показує своє обличчя, частина якого схожа на обличчя Влада Цепеша, графа Дракули. 

Музика[ред. | ред. код]

Як відкривальна композиція використовується пісня Logos Naki World композитора Ісії Ясусі, завершувальна композиція серіалу — Shine американського рок-гурту Mr. Big[57].

За мотивами серіалу вийшло два саундтрек-альбоми. Перший Hellsing: Raid вийшов 1 липня 2003 року[58], а другий Hellsing: Ruins — 2 вересня 2003 року[59].

Hellsing: Raid
Студійний альбом
Виконавець Ісії Ясусі
Дата випуску 1 липня, 2003
Жанр саундтрек
Мова японська[60][2]
Лейбл Geneon
Хронологія Ісії Ясусі
Попередній
←
Hellsing: Ruins
(2003)
Наступний
→

Hellsing: Raid — перший саундтрек альбом з аніме Hellsing.

Список композицій:

 1. The World Without Logos — 04:06
 2. Fool cross over Nirvana -Grudge Prohibited- — 03:40
 3. Musical Play Smiling Rebellious Flower — 03:55
 4. Certain Victory Lotus Sutra Tune — 04:57
 5. Services to gods -Do on our own accord- — 02:14
 6. A left foot trapped in a sensual seduction — 02:47
 7. Dracula's holy pupil and R&R — 03:34
 8. P.S. Lord Amitabha have mercy on me — 02:43
 9. Sea of Chaos -Creator's ulterior motive- — 03:33
 10. Original sin -For not keeping virginity- — 03:20
 11. Bodhisattiva of Cathedral -Featuring Tatsuo Tabei- — 02:08
 12. The Mask of the Priest and the Bell of the Chapel — 02:06
 13. Act of Demon or the Work of God — 01:36
 14. Pure Death — 03:00
 15. Survival on the street of insincerity — 03:02
 16. Ambiguous drum's grief — 02:52
 17. Requiem for the living — 03:33
 18. Non-neurosis tunes -Who the hell are you?- — 02:29
 19. When you start the War, fight with arrows, spears & swords! — 03:31
Hellsing: Ruins
Студійний альбом
Виконавець Ісії Ясусі
Дата випуску 2 вересня, 2003
Жанр саундтрек
Мова японська[60][2]
Лейбл Geneon
Хронологія Ісії Ясусі
Попередній
←
Hellsing: Raid
(2003)
Наступний
→

Hellsing: Ruins — другий саундтрек альбом з аніме «Хеллсінг».

Список композицій:

 1. The World's Last Sagacious Period — 03:46
 2. Hidden Leaves Harmony — 02:22
 3. Sky of God Master — 03:58
 4. Hatred Guy of Sinfulness — 03:51
 5. Soul Rescuer — 03:58
 6. I.B.C.J. Siege Rope — 03:29
 7. Sould Police Chapter's Reverse Side Circumstance — 02:25
 8. Primary Colored Suicide Bombing Love Song — 05:13
 9. Secret Karma Serenade — 02:45
 10. The Japanese Alphabet Road With Chinese Bellflower's Sweet Smell — 03:01
 11. Echoing Truth — 03:30
 12. Fabricated Background — 04:43
 13. Origin Reflection Rhythm Nation — 02:30
 14. Midnight Assassin — 03:40
 15. The World Without Logos — 04:16
 16. From 666 to 777 — 02:48
 17. Hemp Smoke Stings the Eyes — 02:26
 18. Aha, Springtime of Life's Erotic Hell — 02:12
 19. Unexpected Incident — 00:58
Обкладинка Hellsing Ultimate

OVA-серіал[ред. | ред. код]

10 лютого 2006 року відбулася прем'єра другої екранізації манґи — OVA-серіалу Hellsing Ultimate, створеного спільно компаніями Madhouse, Rondo Robe, Satelight, Wild Geese та Geneon. Насьогодні вийшло 10 із запланованих 10 епізодів[61].

Англійською мовою серіал був ліцензований компанією Geneon USA. Перший DVD диск вийшов Північній Америці 5 грудня 2006 року[62].

Після виходу англійською трьох епізодів OVA Geneon USA припинила випуск серіалу[63] та передала права на розповсюдження Hellsing Ultimate в Північній Америці компанії Funimation Entertainment[64]. 23 вересня 2008 року Funimation Entertainment крім четвертого епізоду також повторно випустила перші три епізоди[65][66].

Екранізації, створені студіями GONZO Digimation та Madhouse, суттєво відрізняються одна від одної. Сюжет першої екранізації істотно відрізняється від сюжету манґи вже з 5-6 серії аніме[67]. В то же час як друга екранізація намагається якнайближче слідкувати сюжету оригінальної манґи[68].

Українською мовою OVA-серіал транслювався телеканалом QTV з 3 вересня 2010 року під назвою «Хеллсінг»[7][8].

Список епізодів OVA[ред. | ред. код]

Назва Японський реліз Англійський реліз
1 «Hellsing Ultimate, I»  10 лютого 2006[61]5 грудня 2006[62]
Сюжет цієї серії майже повністю повторює сюжет першого тому манги, хоча деякі сцени змінені. Основні моменти: Спогади про смерть батька Інтеґри та пробудженні Алукарда, знищення священика-вампіра, який перетворив жителів невеликого села на упирів, та перша зустріч Алукарда з членом тринадцятого відділу Ватикану Олександром Андерсоном. 
2 «Hellsing Ultimate, II»  25 серпня 2006[61]12 червня 2007[69]
Охоплює першу половину другого тому манґи та цілком присвячена нападу братів Валентайн, Люка та Яна, на обійстя сім'ї Хеллсінг. 
3 «Hellsing Ultimate, III»  4 квітня 2007[61]16 жовтня 2007[70]
Охоплює закінчення другого тому, третій том та перший епізод четвертого. У серії розповідається про вербування загону «Диких гусей», зустріч керівників Хеллсінгу та Іскаріота в британському музеї та місії Алукарда в Бразилії, де йому доводиться битися з членом «Міленіуму» — Тубалкайном Альхамброю. 
4 «Hellsing Ultimate, IV»  22 лютого 2008[61]23 вересня 2008[65]
«Останній Батальйон», що складається з армії невмерущих вампірів, на чолі з головою «Міленіуму» Максом Монтаною зчиняють напад на Лондон. 
5 «Hellsing Ultimate, V»  21 листопада 2008[71]13 листопада 2012[72]
«Останній Батальйон» атакує Лондон та практично повністю знищує його. Інтегра схоплена вампірами. Але їй на допомогу приходить Андерсон разом із загоном Іскаріотів. 
6 «Hellsing Ultimate, VI»  24 липня 200913 листопада 2012
OVA починається з того, що Енріко Максвел - глава 13-того відділу Іскаріот, починає мобілізацію військ Ватикану для нападу на Лондон. В той час як Інтеґра веде переговори із Андерсоном та його загоном маєток Хеллсінгів знаходиться в облозі загону Зорін Бліц та її сили. Швидке мислення Серас рятує її від смерті. 
7 «Hellsing Ultimate, VII»  23 грудня 200913 листопада 2012
Коли Серас успішно дає раду солдатам Зорін, Бернадотта, та його війська, які охороняють маєток, — вбивають. Серас приходить їм на допомогу і знищує ілюзію, породжену Зорін. Вона ж своєю чергою проникає в розум Вікторії та змушує її ще раз пережити спогади з дитинства, де бандити вбивають її батьків, а потім ґвалтують тіло матері. Після чого Зорін відриває їй руку. Серас дивом долає Зорін та вирушає у місто, щоб знищити недобитки вампірів та упирів. 
8 «Hellsing Ultimate, VIII»  27 липня 201113 листопада 2012
Сили Ватикану на чолі із Енріко Максвелом атакують сили, які залишились від Міленіуму разом із жителями Лондону. Волтер об'єднався разом із «майором» і став вампіром. Александр Андерсон лютує та звинувачує Максвела в тому, що він сп'янів від влади. Гейнкель Вульф та Юміе Такаґі хочуть схопити Інтеґру, але Вікторія Серас рятує її. Алукард на кораблі прибуває в Лондон та знімає «нульову печать» тим самим звільняє мільйони слуг. Енріко Максвел та Андерсон розуміють, що Алукард насправді граф Дракула (Влад Цепеш). Алукард з легкістю знищує усі війська Іскаріоту. Невдовзі після чого Максвел помирає. Андерсон використовує "дрібку чуда" «Цвях Святої Олени», щоб стати рівним Алукарду чудовиськом. 
9 «Hellsing Ultimate, IX»  15 лютого 2012Серпень 2013
Алукард, який помирає, згадує своє минуле як Влад Цепеш. Згадує усі звірства, які були скоєні проти нього, коли той ще був дитиною. Його засуджують до смертної кари. Але перед тим, як йому відрубують голову, він випиває кров і стає вампіром. Після чого прокидається від благань Серас. Алукард вириває серце Андерсона та витягує з нього «Цвях Святої Олени». Андерсон заплющує очі і чує веселий дитячий сміх, після чого промовляє слово «амінь» і вмирає. З'являється Волтер і представляється як Янгол Смерті. Під час битви Алукард набирає образ маленької дівчинки, яку він поглинув під час війни і називає Волтера дитиною, яка за 60 років геть не змінилася. 
10 «Hellsing Ultimate, X»  26 грудня 2012Серпень 2013

Музика[ред. | ред. код]

У серіалі використовуються чотири різні закривальні теми: Gradus Vita, Merche Funebre, Letze Bataillon та Das Engellandlied. Усі композиції, крім останньої написані японським композитором Матсуо Хаято та виконані Варшавським Філармонічним оркестром. Остання композиція була написана композитором Лонсом Германом.

3 березня 2008 року вийшов саундтрек альбом з Hellsing Ultimate[73]. Автор усіх композицій альбому — японський композитор Матсуо Хаято.

Hellsing OVA Series OST BLACK DOG
Студійний альбом
Виконавець Матсуо Хаято
Дата випуску 3 березня 2008
Жанр саундтрек
Тривалість 52:35
Мова японська[60][2]
Лейбл Victor
Професійні огляди

Hellsing OVA Series OST BLACK DOG — саундтрек альбом до OVA Hellsing.

Список композицій:

 1. Song of DEMETER
 2. TARGET INSIGHT
 3. Stand Up, Count!
 4. March of a Black Dog and Centipedes
 5. Thousand Fangs, Ten Thousand Eyes
 6. E M I A
 7. Dog's Scratch
 8. Stench of Death and Splashing Blood
 9. Badrick
 10. Dog Shit
 11. ShotGun Circus
 12. Hell's Boundaries
 13. One Million Bullets
 14. Cromwell
 15. Die Fledermaus
 16. SHINOBIASHI SASURIASHI
 17. Gradus vita

Додатково[ред. | ред. код]

У 2007 році видавництвом Geneon вийшов 20-сторінковий артбук Hellsing Illustration Art Book, куди увійшли малюнки та чернетки з першої екранізації манґи.

30 серпня 2002 року видавництвом Diamond Comic вийшов путівник Hellsing: Ultimate Fan Guide #1 за мотивами OVA-екранізації[75]. 30 листопада 2002 року вийшла друга частина цього путівника Hellsing: Ultimate Fan Guide #2[76].

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Автор манґи у вигаданому назовництві спирався на світову культуру. Так, назва відділу «Іскаріот» натякає на Юду Іскаріота — апостола, що зрадив Христа. Абрагам ван Хеллсінг названий на честь персонажа роману Брема Стокера «Дракула». Ім'я лейтенанта Ріп ван Вінкль — відсилає до однойменного героя новели Вашинґтона Ірвінґа «Ріп ван Вінкль», який, заснувши на десятиріччя, опинився в новому світі.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. MyAnimeList — 2006.
 2. а б в г MangaDex — 2018.
 3. MangaUpdates — 2004.
 4. а б // // Телеканал ТОНІС - новітнє телебачення. web.archive.org. 18 жовтня 2004. Архів оригіналу за 18 жовтня 2004. Процитовано 24 липня 2019.
 5. а б в Хеллсінг - війна з нечистою силою (укр.). Тоніс. Архів оригіналу за 25 квітня 2005. Процитовано 15 жовтня 2018.
 6. а б в г д е ж и к л м н п р Список серій аніме
 7. а б в Qtv (укр.). QTV. 10 вересня 2010. Архів оригіналу за 10 вересня 2010. Процитовано 15 жовтня 2018.
 8. а б Qtv (укр.). QTV. Архів оригіналу за 12 вересня 2010. Процитовано 15 жовтня 2018.
 9. ULTIMATE TRIUMPH. Wizard Entertainment. 13.11.2006. Архів оригіналу за 16.07.2007. (англ.)
 10. Hellsing Manga Ends as Hirano Plans New Work Next Year. Anime News Network. 1 жовтня 2008. Архів оригіналу за 16 жовтня 2008. Процитовано 12 жовтня 2008.
 11. Список епізодів манґи. Архів оригіналу за 25 жовтня 2008. Процитовано 21 жовтня 2008.
 12. Інформація про 9-й том манги. Dark Horse Comics. 1 жовтня 2008. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 12 жовтня 2008.
 13. Інформація про мангу. Chuang Yi. 1 жовтня 2008. Архів оригіналу за 29 грудня 2007. Процитовано 12 жовтня 2008.
 14. Available Issues for HELLSING. Chuang Yi. Архів оригіналу за 29 грудня 2007. Процитовано 12 жовтня 2008. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |3= (довідка)
 15. Hellsing (Manga). Madman Entertainment. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 12 жовтня 2008.
 16. Hellsing (manga). Anime News Network. Архів оригіналу за 25 жовтня 2008. Процитовано 12 жовтня 2008.
 17. Diamond Announces Top Direct Market Performers. Anime News Network. 23 січня 2006. Архів оригіналу за 8 квітня 2014. Процитовано 13 вересня 2008.
 18. Japanese Comic Ranking, November 6-12. Anime News Network. 15 листопада 2007. Архів оригіналу за 31 березня 2014. Процитовано 13 вересня 2008.
 19. Japanese Comic Ranking, November 13-19. Anime News Network. 21 листопада 2007. Архів оригіналу за 1 квітня 2014. Процитовано 13 вересня 2008.
 20. Hellsing 1. Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 5 лютого 2012. Процитовано 12 жовтня 2008. (яп.)
 21. Hellsing Volume 1. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 12 жовтня 2008.
 22. Hellsing 2. Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 5 лютого 2012. Процитовано 12 жовтня 2008.
 23. Hellsing Volume 2. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 12 жовтня 2008.
 24. Hellsing 3. Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 5 лютого 2012. Процитовано 12 жовтня 2008.
 25. Hellsing Volume 3. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 12 жовтня 2008.
 26. Hellsing 4. Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 5 лютого 2012. Процитовано 12 жовтня 2008.
 27. Hellsing Volume 4. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 12 жовтня 2008.
 28. Hellsing 5. Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 5 лютого 2012. Процитовано 12 жовтня 2008.
 29. Hellsing Volume 5. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 12 жовтня 2008.
 30. Hellsing 6. Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 5 лютого 2012. Процитовано 12 жовтня 2008.
 31. Hellsing Volume 6. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 12 жовтня 2008.
 32. Hellsing 7. Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 5 лютого 2012. Процитовано 12 жовтня 2008.
 33. Hellsing Volume 7. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 12 жовтня 2008.
 34. Hellsing 8. Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 5 лютого 2012. Процитовано 12 жовтня 2008.
 35. Hellsing Volume 8. Digital Manga Publishing. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 12 жовтня 2008.
 36. Hellsing 9. Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 5 лютого 2012. Процитовано 12 жовтня 2008.
 37. Hellsing Volume 9. Dark Horse Comics. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 19 жовтня 2008.
 38. Hellsing 10 (японською) . Shōnen Gahosha. Процитовано 13 квітня 2009.
 39. Young King Ours+ Manga Magazine Ceases Publication. Anime News Network. 1 жовтня 2008. Архів оригіналу за 23 вересня 2008. Процитовано 12 жовтня 2008.
 40. «Taliesin Jaffe Q&A.» Panel at Otakon 2008, August 9, 2008.
 41. Manga Hellsing: The Dawn. Anime News Network. 1 жовтня 2008. Архів оригіналу за 20 жовтня 2008. Процитовано 12 жовтня 2008.
 42. а б Hellsing Епізод 1. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 22 жовтня 2008.
 43. а б Hellsing Епізод 13. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 22 жовтня 2008.
 44. Архівована копія. Архів оригіналу за 9 листопада 2012. Процитовано 22 жовтня 2008.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
 45. Hellsing. Madman Entertainment. Архів оригіналу за 16 серпня 2008. Процитовано 22 жовтня 2008. (англ.)
 46. Hellsing Епізод 2. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 47. Hellsing Епізод 3. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 48. Hellsing Епізод 4. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 49. Hellsing Епізод 5. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 50. Hellsing Епізод 6. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 51. Hellsing Епізод 7. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 52. Hellsing Епізод 8. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 53. Hellsing Епізод 9. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 54. Hellsing Епізод 10. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 55. Hellsing Епізод 11. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 56. Hellsing Епізод 12. IMDb. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 23 жовтня 2008.
 57. Mr. Big (band). NationMaster. Архів оригіналу за 10 жовтня 2008. Процитовано 22 жовтня 2008. (англ.)
 58. Yasushi Ishii — Hellsing 1: Raid. Архів оригіналу за 28 грудня 2008. Процитовано 22 жовтня 2008.
 59. Yasushi Ishii — Hellsing Original Soundtrack 2 : Ruins. Архів оригіналу за 5 грудня 2008. Процитовано 22 жовтня 2008.
 60. а б в AniList — 2013.
 61. а б в г д Hellsing Package (японською) . Geneon Entertainment. Архів оригіналу за 24 березня 2010. Процитовано 13 вересня 2008.
 62. а б Hellsing Ultimate (DVD 1). Anime News Network. Архів оригіналу за 9 жовтня 2008. Процитовано 13 вересня 2008.
 63. Geneon USA to Cancel DVD Sales Distribution by Friday. Anime News Network. 26 вересня 2007. Архів оригіналу за 28 березня 2010. Процитовано 13 вересня 2008.
 64. FUNimation Entertainment and Geneon Entertainment Sign Exclusive Distribution Agreement for North America. Anime News Network. 3 липня 2008. Архів оригіналу за 4 липня 2008. Процитовано 3 липня 2008.
 65. а б Hellsing Ultimate (DVD 4). Anime News Network. Архів оригіналу за 20 вересня 2008. Процитовано 13 вересня 2008.
 66. Funimation's First Releases from Geneon Deal Scheduled. Anime News Network. 8 липня 2008. Архів оригіналу за 12 вересня 2008. Процитовано 13 вересня 2008.
 67. Hellsing Ultimate DVD 2 review. Anime News Network. Архів оригіналу за 15 вересня 2008. Процитовано 6 вересня 2008.
 68. Hellsing Ultimate DVD 3 review. Anime News Network. Архів оригіналу за 16 вересня 2008. Процитовано 7 вересня 2008.
 69. Hellsing Ultimate (DVD 2). Anime News Network. Архів оригіналу за 9 жовтня 2008. Процитовано 13 вересня 2008.
 70. Hellsing Ultimate (DVD 3). Anime News Network. Архів оригіналу за 17 березня 2009. Процитовано 13 вересня 2008.
 71. Hellsing Ultimate 5. Anime News Network. Архів оригіналу за 1 лютого 2009. Процитовано 13 лютого 2009.
 72. Hellsing Ultimate 5-8. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 10 січня 2013.
 73. Various Artists — Hellsing OVA Series OST Black Dog. Архів оригіналу за 29 січня 2009. Процитовано 23 жовтня 2008.
 74. В номері № 28 за серпень 2008. Архів оригіналу за 2 жовтня 2008. Процитовано 22 вересня 2008.
 75. Hellsing: Ultimate Fan Guide #1: Michelle Lyons, Anthony Ragan: 9781894525497
 76. Hellsing: Ultimate Fan Guide #2: Adam Jury: 9781894525626

Посилання[ред. | ред. код]