Crash Bash

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Crash Bash
Crash Bash.jpg
Європейська обкладинка
Розробник Eurocom
Видавець Sony Computer Entertainment
Дистриб'ютор Universal Interactive Studios
Жанр(и) Розважальна гра
Платформа PlayStation
Дата випуску США 6 листопада 2000
Європа 1 грудня 2000
Японія 14 грудня 2000
Австралія 2001
Режим гри Одиночна гра, багатокористувацька гра
Вік. обмеження 3+
ESRB: EEveryone
OFLC (A): GGeneral
USK: 18USK 18
Технічні деталі
Носій CD-ROM
Crash Bandicoot
Попередня гра Crash Team Racing
Офіційний сайт(англ.)

Crash BashЯпонії вийшла під назвою Crash Bandicoot Carnival) — відеогра для PlayStation, п'ята в серії Crash Bandicoot. Розроблена Eurocom, перша гра серії, розробку якої вела не Naughty Dog. Реліз відбувся у 2000 році.

Сюжет[ред. | ред. код]

Початок[ред. | ред. код]

У невідомої частини космічного простору Аку Аку посперечався зі своїм братом-близнюком Ука Ука про те, що ж сильніше: добро чи зло. Ука Ука вірить в те, що він найсильніший, і що зло обов'язково зможе перемогти. Аку Аку вирішує, що потрібно вирішити цю суперечку раз і назавжди. Ука Ука збирається напасти на брата, але Аку Аку зупиняє його, нагадуючи, що Древні не потерпіли б насильства між ними. Тоді Ука Ука погоджується провести змагання — його гравці проти гравців Аку Аку. Той погоджується і телепортує до себе двох гравців: Креша та Коко. У цей час Ука Ука телепортує до себе своїх гравців: доктора Нео Кортекса, Нітруса Бріо, Крихітку Тигра, Коалу Конга, Дінгоділа і Ріллу Ру. Аку Аку зауважує, що у брата дуже багато гравців, і вимагає віддати йому двох. Ука Ука віддає йому Крихітку Тигра і Дінгоділа, і гра починається.

Кінцівка[ред. | ред. код]

Кінець гри залежить від того, чиїм гравцем була пройдена гра — одним з гравців Аку Аку (світла сторона) або Ука Ука (темна сторона).

Якщо гравцем світлої сторони: Ука Ука в люті намагається дізнатися, які трюки використовував Аку Аку, щоб перемогти його. Аку Аку відповідає, що не використав жодного обману, що він заздалегідь знав, що Ука Ука намагається реалізувати свій план з викрадення кристалів. Поки Ука Ука зриває злість на своїх гравцях, Аку Аку ховає кристали в кам'яному ящику, кажучи, що там вони в безпеці. Ука Ука вимагає те, що належить йому, і він це отримує — покарання за те, що потурбував кристали. Ука Ука потрапляє у вихор і викидається в космос.

Якщо гравцем темної сторони: у Всесвіті починається буря, що сповіщає, що Ука Ука переміг. Він говорить Аку Аку, що у нього був таємний план — викрасти всі кристали і прийняти на себе їх енергію. Аку Аку дивується, як наївно було думати, що добро завжди само собою перемагає зло. Тепер, коли Ука Ука став сильний, Аку Аку наказує Крешу і Коко тікати й рятуватися. Могутній Ука Ука гучно оголошує, що тепер нікуди бігти і ніде ховатися.

Якщо нічия: (у багатокористувацькому режимі один учасник грав за світлу сторону, а інший — за темну) Аку Аку та Ука Ука вирішують, що їх гравці повинні зустрітися лицем до лиця. Гравцям буде запропонована міні-гра, де вони будуть битися між собою тільки вдвох, як у рівні Jungle Bash. Після кожного раунду оголошується «Перемогло добро» (англ. Good wins) або «Перемогло зло» (англ. Evil wins) — залежно від того, хто виграв раунд. Після трьох зіграних раундів буде показана кінцівка, знову ж таки залежить від того, гравець світлого або темного боку виграв.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гра відбувається в п'яти Warp Room, на кожному поверсі знаходиться різна кількість порталів, що ведуть до міні-гри або битви з босом. У міні-грі беруть участь чотири гравця. Можна грати одному проти трьох гравців, якими керує комп'ютер (за принципом «кожен сам за себе»), а можна вдвох проти двох комп'ютерних (за принципом «двоє на двоє»). Проходячи міні-ігри, гравець збирає трофеї (кубки), потім дорогоцінні камені, кристали, золоті і платинові релікти.

Типи міні-ігор[ред. | ред. код]

 • Ballistix — гра, що нагадує Pong, на квадратній арені з чотирма воротами. Кожен гравець повинен захищати свої ворота, рухаючи корабель і відбиваючи кулі, що летять у його бік. Гравці починають з деякою кількістю куль на рахунку (15, 12 або 20), кожна пропущена куля знімається з рахунку. Гравець, у якого залишилося 0 куль, програє, а його ворота блокуються. Переможцем стає останній, хто залишився.
 • Polar Push — арена розташована на айсбергу, на якому чотири гравці на полярних ведмедях намагаються зіштовхнути один одного з айсберга. Час від часу на арені з'являються посилення, за допомогою яких можна на якийсь час зупинити опонентів, збільшити свого ведмедя або автоматично позбутися від одного із суперників.
 • Pogo Pandemonium — гра відбувається на арені 8 на 8 квадратів, по яких переміщаються гравці. Кожен гравець, проходячи по квадрату, перефарбовує його в свій колір. На всіх рівнях даного типу, крім одного, потрібно розкривати фіолетові ящики зі знаком оклику, щоб до рахунку додалося число, яке дорівнює кількості полів, перефарбованих в колір гравця. Перемагає гравець з найбільшим рахунком.
 • Crate Crush — на відкритій арені розташовуються чотири гравця і ящики — стандартні, TNT, і нітро-ящики. Мета — позбутися від своїх опонентів, кидаючи в них ящики або атакуючи їх у ближньому бою. Коли у гравця не залишається здоров'я, він зникає з арени. Перемагає останній залишився гравець.
 • Tank Wars — гра відбувається на арені у вигляді сітки, вигляд якої змінюється в залежності від рівня. У кожного гравця є танк, три міни і необмежений запас зброї. Мета гри — знищити танки супротивників.
 • Crash Dash — гонки на час по відкритій кільцевій трасі. Для прискорення свого боліда треба підбирати фрукти Wumpa, щоб затримувати інших гравців, треба підбирати ракети. Гравець, який першим пройде певну кількість кіл, виграє.
 • Medievil mayhem — рівні цього типу помітно відрізняються один від одного. Спільне в них те, що потрібно набрати більше очок, ніж інші гравці, які будуть заважати робити це.

Отримання нагород за проходження[ред. | ред. код]

 • Трофей — обіграти опонентів у трьох раундах, перш ніж це зроблять вони.
 • Дорогоцінний камінь — частіше за все, перемогти в одному раунді за малий проміжок часу (для одного гравця цей проміжок або 30, або 45 секунд; для двох це завжди 30 секунд). У деяких міні-іграх — це кількість очок потрібно знизити до нуля, перш ніж закінчиться час або це зроблять опоненти.
 • Кристал — перемогти в одному раунді, але правила гри дещо змінюються, причому так, що гра стає складніше. У деяких міні-іграх гравець втрачає можливість робити які-небудь ходи, на відміну від противників; в деяких — з'являються додаткові перешкоди. (Під час гри за кристал змінюється зовнішній вигляд арени, і вона виглядає не так, як в іграх за інші нагороди).
 • Золотий релікт — два рази поспіль обіграти чемпіонів даної арени. Змінюється склад гравців, тому виграти поспіль два раунди стає складніше, ніж виграти три раунди в грі за трофей.
 • Платиновий релікт — те ж саме, що і золотий релікт, але тепер потрібно виграти поспіль три раунди.

Персонажі[ред. | ред. код]

Гравці Аку Аку

Гравці Ука Ука

Негральні персонажі (боси)

Нейтральні персонажі (частіше за все є не більше, ніж фоном рівня)

 • Ripper Roo — зустрічається в одному з рівнів Pogo Pandemonium на третьому поверсі Warp Room. Ставить на ігрове поле динаміти і стріляє ракетами в гравців
 • N. Gin — зустрічається в одному з рівнів Ballistix на третьому поверсі Warp Room. Періодично з'являється в середині арени і з великою швидкістю створює кулі
 • Penta Penguin — зустрічається в рівні «Snow Bash» на третьому поверсі Warp Room. Спить, поки його не атакують; після прокидається і починає крутитися по всій арені, зачіпаючи гравців

Японська версія гри (Crash Bandicoot Carnival)

 • Fake Crash — присутній як гральний персонаж, але не займає ні сторону Аку Аку, ні бік Ука Ука, більш того — не має власної сюжетної лінії і доступний тільки в битвах та турнірах, відкривається кодом: R1 + R2 + left + down (вводити при виборі персонажа). Це змушує замислитися, про можливе існування інших персонажів у грі Crash Bandicoot Carnival…
 1. USK Classification Database