EPAM Systems

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EPAM Systems
Тип бізнес
підприємство і публічна компанія
Форма власності Limited Liability Company
Галузь Аутсорсинг і індустрія програмного забезпечення
Засновано 1993
Штаб-квартира Ньютаун
Член Linux Foundation[1]
epam.com(англ.)

EPAM Systems — американська ІТ-компанія, виробник замовного програмного забезпечення, фахівець з консалтингу, резидент Білоруського парку високих технологій. Штаб-квартира компанії розташована у Ньютауні, а її відділення представлені в 25 країнах світу.[2]

Історія[ред. | ред. код]

Компанію EPAM було засновано 1993 року у Принстоні двома однокласниками Аркадієм Добкіним (іммігрантом[уточнити], який працював у компанії SAP AG) і Леонідом Лознером. Назва компанії утворилася від «ефективного програмування для Америки» (англ. Effective Programming for America). Перші офіси були відкриті у США та Білорусі. Пізніше були відкриті центральний північноамериканський офіс в Лоренсвіллі, штат Нью-Джерсі, центральний європейський офіс у Будапешті, а також офіси з обслуговування клієнтів у Великій Британії, Німеччині, Росії, Казахстані, Україні, Польщі, Швеції, Швейцарії, Болгарії та Білорусі.

Виступає партнером всеукраїнського проведення щорічного конкурсу провідних IT-спеціалістів «Ukrainian IT Award».

Первинне розміщення акцій[ред. | ред. код]

25 січня 2012 року оголосила про початок підготовки до IPO на Нью-Йоркській фондовій біржі. Як говорилося в повідомленні компанії, найбільший пакет акцій EPAM Systems можуть продати фонди, афілійовані з інвесткомпанією Siguler Guff & Co: після IPO вони зменшать частку в EPAM Systems з 52,5% до 41,2%. Засновник і генеральний директор Аркадій Добкін розраховував продати 2% акцій компанії. Всього акціонери EPAM Systems припускали розмістити до 14% акцій компанії. Ще 3,6% акцій додаткової емісії, як планувалося, продасть сама компанія, і обсяг розміщення складе 17,7% на $ 133,2 млн[3].

IPO відбулося 8 лютого і було оцінено аналітиками як невдале. В ході розміщення було продано 6 млн акцій (14,7% збільшеного капіталу) за $ 72 млн, або $ 12 за папір 33% проданих акцій - додаткова емісія. Відповідно до оцінки на IPO вартість всієї компанії склала $ 488 млн.

Всього через 2 роки, в червні 2014 року, капіталізація компанії зросла більш ніж в чотири рази і склала $ 2,14 млрд.[4] Капіталізація EPAM в травні 2019 склала $ 9.39 млрд.[5]

Запуск власних продуктів[ред. | ред. код]

У 2018 році EPAM запустив InfoNgen ™ 7.0, аналітичну платформу з елементами машинного навчання для дослідження інформації і проведення конкурентного аналізу даних з більш ніж 200 000 багатомовних веб-джерел,[6] а також Telescope AI ™, масштабовану модульну платформу на базі штучного інтелекту, яка допомагає бізнесу отримати всебічне уявлення про внутрішні процеси організації.

Компанія запустила EPAM SolutionsHub - бібліотеку програмних продуктів, акселераторів і OpenSource-рішень, а також Open Source Contributor Index[7] - інструмент, який оцінює внесок комерційних компаній в розвиток рішень з відкритим вихідним кодом.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://www.linuxfoundation.org/membership/members/
  2. О нас. careers.epam.by (ru-BY). Процитовано 2020-12-10. 
  3. EPAM Systems может продать в ходе IPO акции на $153.1 млн. positiverussia.com. Процитовано 2020-12-10. 
  4. Epam нахимичила. Коммерсантъ. Процитовано 2020-12-10. 
  5. EPAM Systems, Inc. (EPAM) Stock Price, News, Quote & History - Yahoo Finance. finance.yahoo.com (en-US). Процитовано 2020-12-10. 
  6. EPAM запускает InfoNgen™ 7.0 — аналитическую платформу с элементами машинного обучения для исследования информации и проведения конкурентного анализа. www.epam-group.ru (ru). Процитовано 2020-12-10. 
  7. EPAM to Debut Open Source Contributor Index at Annual Software Engineering Conference. www.epam.com (en). Процитовано 2020-12-10. 

Посилання[ред. | ред. код]

epam.com — офіційний сайт «EPAM Systems».