EXXpress

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EXXpress
Посиланняexxpress.at
Типвебсайт

eXXpress — це австрійський медіа-таблоїд, що пов'язаний з правими партіями (Народною та Партії свободи, який складається з сайту онлайн-новин (працює з березня 2021 року) та телеканалу (транслюється з червня 2021 року)[1][2][3][4]. Засновниками медіа є Ріхард Шмітт, який виконує обов'язки головного редактора[5][6][7], та юрист Єва Шютц-Хіблінгер, яка є виконавчою директоркою.

Відповідно до власних заяв, «eXXpress» є «буржуазно-ліберальним цифровим середовищем для політики та бізнесу», яке не залежить від політичних партій та груп інтересів. Серед іншого, інтернет-медіа виступає за «зміцнення особистих свобод, свободи вираження поглядів і сприяння толерантності в дусі гуманізму та просвітництва»[8] Виконавчий директор Єва Шютц говорить про зміст медіа так: «Ми висвітлюємо теми, які викликають емоції у людей, цікавлять їх і важливі для них». Засновники також описують «eXXpress» як «престижне бульварне видання».

У статті в австрійській щоденній газеті «Der Standard» «EXXpress» зображується як «консервативна платформа», Єва Хіблінгер-Шютц описується як близька до Народної партії, а головний редактор Річард Шмітт — як прибічник ультраправої Партії свободи.

Структура

[ред. | ред. код]

Команда

[ред. | ред. код]

Загалом команда складається з дев'яти редакторів і трьох менеджерів соціальних мереж (станом на 2 березня 2021 р.). Всього за контрактом працюють вісімнадцять осіб, половина з них у «редакції новинного». Інші працівники займаються телекомпанією.

eXXpress TV

[ред. | ред. код]

eXXpressTV транслюється на каналі 170 Magenta на додаток до власного каналу на YouTube і в кабельній мережі. У програмі — новини, репортажі, історичні програми та «формат life coach».

Джерела фінансування

[ред. | ред. код]

За словами Шютца, перші три роки існування eXXpress вже є фінансово забезпеченими з приблизно 1 мільйоном євро на рік. Після трирічної початкової фази проєкт повинен вийти на самоокупність і приносити прибуток. Основну роль у фінансуванні має відігравати реклама.

Критика

[ред. | ред. код]

Критика щодо незалежності ЗМІ

[ред. | ред. код]

Близькість до Австрійської народної партії

[ред. | ред. код]

У депутатському запиті 17 березня 2021 року Федеральному канцлеру Себастьяну Курцу партія соціал-демократів висловила стурбованість щодо можливого політичного зв'язку між «eXXpress» і Австрійською народною партією (АНП). Причиною цього є те, що Єва Шютц працювала в кабінеті колишнього міністра фінансів Гартвіга Легера (АНП) і була направлена до наглядової ради державного підприємства «ÖBB Rail Cargo[en]» під час бірюзово-блакитного уряду[en][9]. Крім того, її чоловік Олександр Шютц, який був у наглядовій раді банку «Deutsche Bank» з 2017 по 2021 рік, який є головним донором АНП[10].

Близькість до Партії свободи Австрії

[ред. | ред. код]

Стосовно головного редактора Річарда Шмітта, різні ЗМІ вказують на його тісні зв'язоки із Гайнцом-Крістіаном Штрахе (раніше Австрійська партія свободи, АПС). Вони обґрунтовують це тим, що Штрахе був спійманий у справі на скандалі на Ібісі, коли він знущався над журналістами («журналісти все одно найбільші повії на планеті. Як тільки вони знають, куди йдуть події, вони працюють у будь-який бік. Ви просто повинні донести це до них»), і при цьому він виділив Річарда Шмітта як виняток (він був одним із «найкращих людей»). Потім Шмітт втратив свою посаду в онлайн-версії «Kronen Zeitung[de]» (krone.at). Записи мобільних дзвінків, опубліковані в 2020 році, показали, що Шмітт і Штрахе планували разом створити власний ресурс. Однак цей план так і не був реалізований[10][11].

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. André Beyer. Nächster neuer TV-Sender in Österreich. digitalfernsehen.de 3. März 2021(нім.)
 2. exxpress.at startet mit TV-Sender, extradienst.at 15. Juni 2021
 3. Onlinemedium exxpress.at startet mit TV-Sender, kurier.at 15. Juni 2021
 4. Noch mehr Fernsehen: exxpressTV ist da, DiePresse.com 16. Juni 2021
 5. Kronen-Zeitung Straches Bester muss gehen von Oliver Das Gupta 1. Juli 2019
 6. Stephan Löwenstein. Nach dem Politskandal Nackte Tatsachen im Ibiza-Video. Frankfurter Allgemeine Zeitung, 7. April 2021
 7. Fabian Schmid. Ibiza und die Folgen Strache plante neues Medium mit Ex-Krone.at-Chef Richard Schmitt, DerStandard.at 31. Juli 202 (нім.)
 8. Impressum. exxpress.at, abgerufen am 15. April 2021.
 9. 5816/J (XXVII. GP) - Das ÖVP-nahe Medium "eXXpress" und seine Finanzierung. 15 квітня 2021.
 10. а б oe1.orf.at (16 квітня 2021). Zwischen Boulevard und Propaganda.
 11. Strache plante neues Medium mit Ex-Krone.at-Chef Richard Schmitt. Der Standard. 16 квітня 2021.(нім.)