Ford Thunderbird

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ford Thunderbird (1955–1957)

Ford Thunderbird («Форд ФандеБед», «Форд Сандерберд»; точна транскрипція: [θʌndəbə: d]), також широко відомий під абревіатурою T-Bird («Ті-берд») — американський задньопривідний люксовий автомобіль з кузовом «купе», а в ряді поколінь — також «кабріолет» та «седан», що випускався впродовж ряду років підрозділом Ford компанії Ford Motor Company.

Назву моделі запозичено з міфології північноамериканських індіанців, у деяких племен яких Громовий Птах (помилково перекладається як буревісник) — англ. Thunderbird — дух грози, блискавки і дощу.

Було випущено одинадцять поколінь цієї моделі з 1955 по 2005 роки (з перервою в 1998–2001 роках), що сильно відрізнялися між собою, в тому числі й за концепцією, а загальний випуск за ці роки досяг 4,4 мільйони екземплярів.

Автомобіль позиціонувався як «Personal Luxury Car» (відносно невеликий престижний автомобіль для заможних власників, які воліли не вдаватися до послуг найманого шофера і керувати ним самостійно), і по суті заснував цей сегмент американського автомобільного ринку.

Посилання[ред.ред. код]