Golden Axe

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Golden Axe — аркадна відеогра, яка була виготовлена у 1989 році компанією Sega спершу для ігрових автоматів, а згодом для різних приставочних та комп'ютерних платформ.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гравець керує одним із трьох вояків та має за ціль помститись лихому диктаторові на ім'я Death Adder. Один із вояків — озброєний бойовою сокирою гном Джіліус Зандерхед з Волудських копалень, чийого брата-близнюка було вбито солдатами диктатора. Інший — це чоловік-варвар Екс Батлер. Він озброєний дворучним мечем та бажає помститись за вбивство своєї матері. Також є амазонка Тиріс Флейр, яка мститься за своїх батьків, що їх вбити наказав Death Adder.

Окрім вбивства близьких та родичів головних героїв, Death Adder вчинив і багато інших злодійств у колись мирній країні Юрії. Найгірше те, що він захопив та утримує силою Короля та Принцесу. Також диктатор знайшов Золоту Сокиру (англійською — Golden Axe), яка є магічною емблемою королівства, та планує знищити її та повбивати королівську родину, якщо не буде виконано його волю: щоб усі мешканці скорились йому та визнавали його за свого правителя.

У процесі гри гравець має вбивати та знищувати ворожих вояків та різноманітних лихих створінь, як то озброєних живих скелетів, велетів або магічних лицарів. Окрім зброї гравцю допомагає здатність його персонажа чаклувати закляття, які завдають пошкоджень усім ворогам на екрані. Сила закляття залежить від кількості зібраних у процесі гри пляшок 'магічного зілля'.

Цікавою особливістю Golden Axe є наявність верхових тварин, на яких можна пересуватись та які дають вершнику можливість використовувати додаткові бойові прийоми: наприклад, маленькому дракончику його вершник може наказати дихати у ворогів полум'ям.

Версія Golden Axe для ігрових автоматів набрала великої популярності та породила масу портувань на інші платформи, в тому числі для ZX Spectrum та PC.

Посилання[ред. | ред. код]